Aktuality

Shrnutí roku 2018 v podání SK Sigma

Shrnutí roku 2018 v podání SK Sigma

30.12.2018 / A tým

Rok 2018 byl pro SK Sigma Olomouc ve znamení sportovního úspěchu. Prvoligové áčko po devíti letech vybojovalo účast v evropském poháru, tým U 19 získal mistrovský titul a hraje UEFA Youth League.

Leden

4.1. - Do Plzně z SK Sigma Olomouc odešel útočník Tomáš Chorý (1995). Hráč měl ve smlouvě výstupní klauzuli, rozhodl se ji uplatnit.
5.1. - Ve věku 86 let zemřel Zdeněk Hrubý, dlouholetý spolupracovník SK Sigma Olomouc, ale také HC Olomouc, velký příznivec olomouckého sportu a legenda olomoucké sportovní žurnalistiky.
22.1. - Čtyři hráči SK Sigma Olomouc byli v nominaci národního týmu U 19. Na přípravný turnaj reprezentační devatenáctky vyrazili brankář Denis Gröger, stoper Lukáš Neuer, záložník Jiří Sláma a útočník Pavel Zifčák.
31.1. - Dva hráči SK Sigma Olomouc byli v nominaci českého národního týmu U 18 na Mezinárodní turnaj La Manga. Byli to stoper David Zima a obránce Jan Beňa.

Únor

7.2. - V prostějovském divadle se konalo vyhlášení ankety Sportovec Olomouckého kraje 2017. A hned ve dvou kategoriích zabodoval náš klub. Nejlepším družstvem roku je SK Sigma Olomouc, nejlepším trenérem roku pak kouč Václav Jílek. V kategorii jednotlivců byl pátý záložník Šimon Falta.
18.2. – Na úvod jarní části sezony Sigma doma remizovala s Plzní 0:0.
19.2. - Po podzimu ukončil aktivní hráčskou kariéru stoper Aleš Škerle (1982). Dlouholetá opora a kapitán SK Sigma Olomouc v našem klubu ovšem pokračuje dál, od ledna působí jako vedoucí mužstva u prvoligového áčka.

Březen

12.3. - Na 19. zasedání Zastupitelstva města Olomouc byl v hlasování číslo 16 schválen bod Andrův stadion – převod majetku. Stadion, na kterém hraje zápasy SK Sigma Olomouc, se tedy stane majetkem města. Z přítomných jednačtyřiceti zastupitelů bylo 35 pro.
13.3. – Nové smlouvy s SK Sigma Olomouc sedm talentovaných hráčů. Jde o opory našich dorosteneckých týmů a členy reprezentačních výběru od U 16 po U 19. Byli to Denis Gröger, Rostislav Baďura, Lukáš Neuer, Miroslav Sklenář, Petr Nováček, Kryštof Daněk a Jáchym Šíp za přítomnosti Tanase Papadopulose z agentury Sport Invest.
14.3. - Dva hráči SK Sigma Olomouc – stoper Václav Jemelka a záložník Šimon Falta – byli v širší nominaci národního týmu. Figurují v listině náhradníků reprezentace na turnaj v Číně.
19.3. - Na umělce ZŠ Heyrovského se hrál mezinárodní turnaj pro fotbalisty kategorie U 13, pořádala ho Fotbalová akademie SK Sigma Olomouc. Ani chladné počasí neubralo nadšení mladým hráčům a bojovalo se až do posledních chvil. O končeném umístění nakonec rozhodl poslední zápas, celkovým vítězem se stal FC Nitra před SK Sigma Olomouc, třetí byla Sparta Praha. Akci finančně podpořil Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc a Nadační fond na podporu fotbalové mládeže Olomouckého kraje.
30.3. - Modrá lavina vyhrála v Praze nad Duklou 3:2, když všechny branky dal útočník Jakub Řezníček.

Duben

1.4. - Po více než pěti letech zaznamenal hráč v dresu SK Sigma Olomouc hattrick v zápase české nejvyšší soutěže. V Praze na Julisce to předvedl Jakub Řezníček, před ním na podzim roku 2012 Michal Ordoš. Pro Řezníčka to byl první hattrick v profikariéře. Jakub Řezníček je osmým hráčem, který dal hattrick za SK Sigma, teprve druhým, kterému se to povedlo na hřišti soupeře, před ním to byl Radek Drulák na podzim roku 1990 v Brně.
1.4. - Na umělce ZŠ Heyrovského se hrál mezinárodní turnaj přípravek kategorie U 10 pořádaný SK Sigma Olomouc. Našim týmům se dařilo, startovaly dva, jeden turnaj vyhrál, druhý skončil na čtvrtém místě. Nejlepším hráčem byl vyhlášen domácí David Pavlištík.
19.4. - Obránce Martin Sladký (1992) prodloužil v SK Sigma Olomouc smlouvu. Defenzivní univerzál podepsal nový kontrakt do roku 2020.
19.4. - Dohru mělo utkání Jablonec versus SK Sigma Olomouc. Nepřesný rozhodčí Orel tam vykartoval stopera Václava Jemelku, pak vyloučil záložníka Jiřího Texla a navíc vykázal na tribunu trenéra Václava Jílka. Všichni tři členové našeho prvního týmu za to byli asociační disciplinární komisí nepodmíněně potrestáni. Trenér Václav Jílek dostal nepodmíněný trest na dvě soutěžní utkání plus pokutu 20 000 korun. Na lavičce pak chyběl doma proti Ostravě a v Teplicích.

Květen

3.5. – Záložník SK Sigma Olomouc Jakub Plšek byl vyhlášen Hráčem měsíce dubna.
16.5. - Tým SK Sigma Olomouc U 15 na turné v Německu porazil berlínskou Herthu 4:2. Hrálo se dvakrát 40 minut, hattrickem se blýskl útočník Filip Uriča.
22.5. – Brankář SK Sigma Olomouc Miloš Buchta byl vyhlášen nejlepším gólmanem v nejvyšší soutěži za sezonu 2017/2018.
26.5. – Sigma doma porazila Mladou Boleslav a zajistila si tak 4. místo v konečném pořadí první ligy, tím také účast ve 3.předkole Evropské ligy.
27.5. - Nejlepším Trenérem sezony se stal Václav Jílek. Zvítězil před Pavlem Vrbou (Plzeň) a Martinem Haškem (Bohemians 1905). Objevem sezony byl vyhlášen stoper SK Sigma Olomouc Václav Jemelka, který si famózními výkony vysloužil i pozvánku do národního týmu.
27.5. – Stoper Václav Jemelka byl poprvé v kariéře nominován do národního týmu.
28.5. - Po čtyřech letech prošel opět rekonstrukcí trávník Androva stadionu.
31.5. – Obránce Michal Surzyn odehrál za národní tým U 21 celé utkání proti Bulharsku.

Červen

6.6. - V úvodu června došlo ke změnám v řídících orgánech SK Sigma a SK OLOMOUC SIGMA MŽ. Zpět do našeho klubu se vrací trenérská legenda Petr John Uličný, který je nově členem představenstva. Předsedou je nyní Petr Konečný.
9.6. – Tým SK Sigma Olomouc U 19 získal mistrovský titul a tím také právo startu v UEFA Youth League.
17.6. – První posilou SK Sigma se stal útočník Pavel Dvořák. Na Hanou přestoupil z Jihlavy.
18.6. – V úvodní den přípravy začal s týmem Sigmy trénovat brankář Aleš Mandous, předtím působil v Žilině.
26.6. – Stoper Uroš Radakovič přestoupil z SK Sigma do pražské Sparty. Hráč měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou jeho nový klub zaplatil.

Červenec

4.7. - Do roku 2021 prodloužili kontrakty brankář Michal Reichl, stopeři Jan Kotouč a Jan Štěrba, záložníci Jakub Plšek, David Houska a Tomáš Zahradníček. Do roku 2020 prodloužil smlouvu útočník Jakub Yunis.
5.7. – Další dvě posily pro SK Sigma – na Andrův stadion zamířili útočníci Martin Nešpor a Václav Pilař.
26.7. - Našemu klubu byl s účinností od 1. 7. 2018 udělen statut Klubové akademie FAČR – vrcholového sportovního centra mládeže. V SK Sigma Olomouc působí přes tři stovky mládežnických hráčů.

Srpen

2.8. – Soupeřem SK Sigma ve 3. předkole Evropské ligy se stal kazašský FC Kairat Almaty.
9.8. – Sigma v prvním utkání doma na Andrově stadionu porazila Kairat 2:0, branky dali Martin Sladký a Václav Pilař.
14.8. – Další posilou Sigmy je slovenský obránce či záložník Juraj Chvátal, přišel k nám z pražské Sparty.
16.8. – Odvetu v Kazachstánu vyhrála Sigma 2:1, branky dali Martin Nešpor a David Houska. V play-off potom čekal Modrou Lavinu FC Sevilla.
22.8. - SK Sigma Olomouc podepsal nové kontrakty s talentovanými hráči a členy reprezentačních výběrů. Tříleté kontrakty podepsali záložník Ondřej Zmrzlý, který už byl v přípravě s áčkem, a také obránce Jan Beňa, hráč našeho staršího dorostu.
23.8. – Sigma prohrála doma se Sevillou těsně 0:1. Zápas sledovalo 11 709 diváků.
28.8. - Trio hráčů SK Sigma Olomouc figurovali v nominaci národního týmu. Stoper Václav Jemelka a záložníci Šimon Falta s Davidem Houskou byli v listině náhradníků reprezentace.
30.8. - Předseda představenstva SK Sigma Olomouc Petr Konečný a člen představenstva Martin Major v Seville podepsali za klub přihlášku do Okresní hospodářské komory Olomouc.
31.8. – Odvetu v Seville tým SK Sigma po dobrém a odvážném výkonu prohrál 0:3.

Září

4.9. – Tým SK Sigma Olomouc U 19 dostal v 1.kole UEFA Youth League za soupeře Maribor.
26.9. – Ve 3.kole MOL Cupu porazila Sigma doma na Andrově stadionu Třinec jasně a vysoko 7:0.
29.9. – Sigma odehrála 1000.zápas v nejvyšší soutěži. V Liberci v něm ovšem prohrála 0:3.

Říjen

3.10. – Devatenáctka SK Sigma porazila doma Maribor 4:1 (branky: 37. Galus, 55. Zmrzlý, 61. Matoušek, 62. Zlatohlávek).
6.10. – Sigma doma zvítězila nad Spartou, gól dal útočník Martin Nešpor.
8.10. - Dopoledne tento den bylo na olomouckém gymnáziu Čajkovského ve znamení SK Sigma Olomouc. Dorazili tam tři hráči současného kádru Sigmy – Václav Jemelka, Lukáš Kalvach a David Houska, spolu s nimi také naši bývalí hráči David Rozehnal a David Kobylík. Všichni jsou absolventi Čajkárny. Nejprve byl na programu fotbal zmíněné pětice proti dorostencům SK Sigma, kteří na Čajkárně studují. Pak došlo na besedu s hráči. Program dopoledne ještě proložila autogramiáda, zúčastnění studenti také dostali vstupenky na domácí utkání SK Sigma proti Zlínu.
10.10: - Před olomouckou radnicí se konala již počtvrté akce Dobrého místa pro život „Den lidí bez domova“. Opět, jako již tradičně, to bylo s podporou SK Sigma Olomouc. Polévky nálevali a prodávali Michal Vepřek, Šimon Falta, Jan Štěrba a Martin Sladký.
12.10: - Dva záložníci – Lukáš Kalvach a Jiří Texl – podepsali s SK Sigma Olomouc nové smlouvy. Kontrakty s SK Sigma prodloužili do roku 2021.
23.10. – Novým hráčem SK Sigma se stal slovenský záložník Milan Lalkovič.
24.10. – Odvetu v Mariboru vyhrál tým SK Sigma U 19 3:2 (branky: Zlatohlávek 2, Zima). Ve 3.kole měla devatenáctka za soupeře Maccabi Tel Aviv.

Listopad

7.11. - Stoper SK Sigma Olomouc Václav Jemelka byl v listině náhradníků české fotbalové reprezentace pro poslední letošní sraz.
7.11. - V úvodním utkání 2.kola UEFA Youth League remizovala devatenáctka SK Sigma s Tel Avivem 1:1. Naši branku dal stoper David Zima.
15.11. – V osmifinále MOL Cupu Sigma doma porazila Zlín 2:1, branky dali Šimon Falta a Jakub Plšek.
27.11. - Prvoligový klub SK Sigma Olomouc se také letos zapojil do charitativní akce McHappy Day. U Meka v Galerii Šantovka prodávali Milan Lalkovič, Juraj Chvátal a Jakub Plšek, na Horním Lánu Martin Sladký, Václav Jemelka a Aleš Mandous.
28.11. – Mužstvo SK Sigma U 19 remizovalo v Tel Avivu 2:2 (branky Zifčák a Zmrzlý) a postoupilo do jarní fáze UEFA Youth League.

Prosinec

7.12. - Prvoligový SK Sigma Olomouc uzavřel kontrakty s kvartetem talentovaných hráčů z dorosteneckých týmů. Smlouvy do 30. 6. 2021 podepsali brankáři Jakub Trefil a Radek Vítek, také útočníci Matěj Hadaš a Filip Uriča.
12.12. - Mladší žáci SK Sigma Olomouc U 12 a U 13 navštívili Dětský domov Olomouc. Akci zorganizovala paní Kotoučová, dětem naši hráči předali spoustu dárků, na ty přispěli rodiče, hráči i zaměstnanci SK Sigma.
13.12. - Ve čtvrtfinále MOL Cupu bude hrát tým SK Sigma Olomouc v Praze proti Bohemians 1905. Hracím dnem by měl být 3. duben, to je oficiální termín, ovšem kdy se bude opravdu hrát, to teprve bude upřesněno.
19.12. -  stánku Dobrého místa pro život na olomouckém Horním náměstí to bylo dnes ve znamení fotbalu. Punč tam prodávali spolu s fotografem Lukášem Navarou hráči SK Sigma Olomouc. Výtěžek akce půjde pro Dětské centrum Topolany, činí 42.266 korun! Punče ve třísměnném provozu prodávali Šimon Falta, Pavel Dvořák, David Holly - Martin Hála, Miloš Buchta a nakonec Lukáš Kalvach, Michal Vepřek a Michal Reichl.

 
A tým - další aktuality:

Andrův stadion dnes ovládne Festival filharmonieAndrův stadion dnes ovládne Festival filharmonie
| 09.06.2023
Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri