Tipsport.cz

Aktuality

Byl to takový můj sen a cíl, řekl Sláma

Byl to takový můj sen a cíl, řekl Sláma

31.01.2018 / A tým

Univerzál Jiří Sláma byl na podzim oporou týmu SK Sigma Olomouc U 19. A v lednu jedním ze šestice dorostenců, kteří šli do zimní přípravy s prvoligovým áčkem. „Byl jsem strašně rád. Chtěl jsem se trenérovi ukázat, aby si mě tady nechal, a dělám pro to všechno,“ řekl Jiří Sláma.

Jak se zatím cítíte v prvoligovém áčku?
Je to něco úplně jiného než v devatenáctce. Tam jsem byl zástupce kapitána, jeden z hráčů, na kterých to stálo.  Tady jsem úplně v jiné roli, nosič vody. Ne, dělám si legraci. Ale tak učíme se, je to určitě velká zkušenost.

Bylo pro vás překvapení, když jste se dozvěděl, že půjdete do přípravy s prvním týmem?
Vůbec jsem to nečekal. Nejprve to bylo tak, že budu normálně pokračovat v devatenáctce. Pak mi psal manažer, že jdu na přípravu s áčkem. Byl jsem strašně rád. Chtěl jsem se trenérovi ukázat, aby si mě tady nechal, a dělám pro to všechno.

Jak je obtížné ukázat se tak, aby si vás v týmu nechal.
Je to těžké. Je tady velká konkurence, jsou tady velmi dobří hráči, je těžké se prosadit. Ale dělám pro to maximum. Makám v přípravě na sto procent. Snad se to nějak vrátí.

Jste docela univerzální hráč. Je to pro vás výhoda.
Určitě je to pro mě výhoda. Je to lepší, když hráč může nastoupit na více postech, nebo třeba zaskočit za někoho, kdo se zraní. A právě proto si myslím, že je to výhoda, cení si to i trenér v reprezentaci, že můžu nastoupit kdekoliv. Třeba i na stopera, i když na to nemám výšku, ale i tam jsem pár zápasů v devatenáctce už odehrál.

A kde se vám hraje nejlépe?
Je mi to v podstatě jedno. Ale asi ve středu zálohy, nebo pak na levé obraně. Ovšem nějaký úplně nejoblíbenější post, to asi nemám.

Trenér Václav Jílek umí být při zápasech také trošku důraznější, třeba v Dunajské Stredě vám během hry trošku vyčinil. Pak ještě ty situace probíráte mezi čtyřma očima?
On je v zápasech takový, že po nás chce vždycky maximum. Ale pak, když si to třeba vyříkáváme, tak se mi to snaží vysvětlit v pohodě. V utkáních je vždycky impulzívní a náročný, což je pochopitelné. A je to i lepší. Mám raději takové trenéry.

Zdá se, že pro vás osobně zatím není nějaký větší problém hrát proti chlapům?
Snažím se. Vyrovnat se v soubojích, i když je to těžší, než třeba v devatenáctce.

Je to těžší možná i proto, že devatenáctce se nyní daří, hraje nahoře, všechny soupeře přehrává, navíc tam v té soutěži jsou i takoví protivníci, co jsou slabší. A naopak v mužské kategorii je důrazný v podstatě každý?
Samozřejmě je to tak, v devatenáctce jsou soupeři, které hodně přehráváme. V chlapech jsou hráči vyspělejší takticky i silově, takže je to o hodně těžší.

 

S prvním týmem jste vyrazil i na herní soustředění do Turecka. Jak jste se těšil?

Jsme hlavně rád, že si mě tam trenér vzal. Protože to nebylo jasné do poslední chvíle. Byl jsem i v nominaci reprezentace do 19 let na turnaj na Kanárských ostrovech. Ale jsem rád, že jsem jel s áčkem. Byl to takový můj sen a cíl, abych se tam dostal. Trenér Jílek se mě ptal, kam bych raději, upřednostňoval jsem spíš to áčko. Vidím v tom příležitost, šanci, že bych se mohl do áčka prosadit.

 

No a nemyslíte si, že by to třeba mohlo nějak ohrozit případné další pozvánky do národního týmu?

To ne. A kdyby se mi to v tom áčku třeba povedlo, tak myslím, že by si mě tam trenér Kozel bral dál.
A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná