Tipsport.cz

Aktuality

Houska: Pořád jsme chtěli hrát

Houska: Pořád jsme chtěli hrát

31.07.2018 / A tým

Krásným gólem pečetil vítězství týmu SK Sigma Olomouc v Mladé Boleslavi záložník David Houska. Osm minut před koncem precizně přeloboval z rohu šestnáctky domácí brankáře, míč poslal nechytatelně k zadní tyčce. Byla to jeho jubilejní desátá branka v první lize.

Jaký to byl v Mladé Boleslavi zápas? Výhra čtyři nula vypadá hladce a lehce.
Zápas to byl určitě těžký. Výsledek to trošku zkresluje. Měli jsme tam štěstí, že jsme přežili několik tutovek, kdy nás Buchtič výborně podržel. To bylo klíčové pro celý zápas. Pak jsme byli produktivní, což rozhodlo.

A tak by to mělo být, aby byl tým v šancích produktivní a dával branky.
To ano. Někdy to tak je, někdy nám tam spadne všechno, někdy ne. Ale bylo důležité také to, že jsme dali první gól. Od toho se často odvíjí průběh zápasu, hra, výsledek.

Většinou právě ta první branka rozhoduje. Týmy jsou takticky vyspělé, dobře trénované, kdo první využije chybičku protivníka, může být klidnější
Přesně tak. Kdo dá první gól, má pak velkou výhodu. A většinou pak už zápasy neprohrává. Takže je to pro nás důležité.

Možná v tom byl největší rozdíl mezi zápasy doma se Slavií a v Mladé Boleslavi. V prvním případě hosté zaváhání Sigmy ztrestali a pak už si náskok hlídali, opačně to pak bylo v pátek.
Zvlášť v případě Slavie, když dá první gól. Je to zkušený mančaft, je pak proti ní strašně těžké hrát. Naopak my moc dobře víme, jak se nám pak hraje lépe, když dáme první branku. Je to určitě výhoda.

V pátečním utkání jste chtěli neustále hrát, přidávat další góly. Nebylo to tak, že byste se po druhém soustředilo na to, jak se říká, kontrolovat si výsledek a čekat na konec.
Chtěli jsme furt dávat góly, měli jsme chuť hrát. V klidu jsme si to dohráli, myslím, že to nakonec byl od nás i takový zkušený výkon.

Váš gól byl pěkný povedený.
Když to Hálič naváděl, tak už jsem si na něj řval. Věděl jsem, co udělám, že to budu dávat na zadní tyčku. Trošku jsem si to převzal pod nohou, ale nakonec mi ta střela vyšla krásně.

Zakončovat jste zkoušel i doma proti Slavii, to jste měl hodně střel.
Měl jsem asi pět střel. Jedna placírkou šla těsně vedle. Jsem rád, že mi to ta spadlo v Boleslavi.

Je ovšem potřeba, aby se David Houska ještě více nutil do střelby?
Myslím, že se do střelby nutí dost. Minulou sezonu jsem měl střel dost. Teď jsem měl za úvodní dvě kola tuším osm střel, tak myslím, že se do toho docela nutím.

Viditelně vám svědčí, že začal hrávat Lukáš Kalvach a vy nemáte tolik defenzivních povinností, máte více volnosti pro útočení.
Ano, určitě je to pro mě lepší, než hrát jen tu defenzivu. Takhle mi to vyhovuje více. Můžu tvořit hru dopředu, je to pro mě lepší.

V sobotu má Sigma doma za soupeře Plzeň, to asi bude těžší na tvoření hry.
Asi to bude podobné jako proti Slavii. Ta nás nechala hrát po vápno, tam už potom bránila výborně. Myslím, že Plzeň bude něco obdobného. Je to tým, který má obrovskou kvalitu. Bude to těžké, ale nemáme se čeho bát a doufám, že to dopadne dobře.

Kudy vede cesta k tomu, aby to dopadlo dobře?
Musíme být zodpovědní dozadu, od toho se to všechno bude odvíjet. A pak je to o tom, jestli proměníme svoje šance a využijeme možnosti, které tam budou.

Věříte, že opět přijde plný stadion a fanoušci týmu pomůžou k bodovému zisku?
Proti Slavii byli fanoušci super, byla výborná atmosféra, jenom škoda těch dělbuch v kotli Slavie. Doufám, že to fanoušky neodradí a přijdou nás povzbudit i v sobotu proti Plzni.
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná