Tipsport.cz

Aktuality

Houska: Pořád jsme chtěli hrát

Houska: Pořád jsme chtěli hrát

31.07.2018 / A tým

Krásným gólem pečetil vítězství týmu SK Sigma Olomouc v Mladé Boleslavi záložník David Houska. Osm minut před koncem precizně přeloboval z rohu šestnáctky domácí brankáře, míč poslal nechytatelně k zadní tyčce. Byla to jeho jubilejní desátá branka v první lize.

Jaký to byl v Mladé Boleslavi zápas? Výhra čtyři nula vypadá hladce a lehce.
Zápas to byl určitě těžký. Výsledek to trošku zkresluje. Měli jsme tam štěstí, že jsme přežili několik tutovek, kdy nás Buchtič výborně podržel. To bylo klíčové pro celý zápas. Pak jsme byli produktivní, což rozhodlo.

A tak by to mělo být, aby byl tým v šancích produktivní a dával branky.
To ano. Někdy to tak je, někdy nám tam spadne všechno, někdy ne. Ale bylo důležité také to, že jsme dali první gól. Od toho se často odvíjí průběh zápasu, hra, výsledek.

Většinou právě ta první branka rozhoduje. Týmy jsou takticky vyspělé, dobře trénované, kdo první využije chybičku protivníka, může být klidnější
Přesně tak. Kdo dá první gól, má pak velkou výhodu. A většinou pak už zápasy neprohrává. Takže je to pro nás důležité.

Možná v tom byl největší rozdíl mezi zápasy doma se Slavií a v Mladé Boleslavi. V prvním případě hosté zaváhání Sigmy ztrestali a pak už si náskok hlídali, opačně to pak bylo v pátek.
Zvlášť v případě Slavie, když dá první gól. Je to zkušený mančaft, je pak proti ní strašně těžké hrát. Naopak my moc dobře víme, jak se nám pak hraje lépe, když dáme první branku. Je to určitě výhoda.

V pátečním utkání jste chtěli neustále hrát, přidávat další góly. Nebylo to tak, že byste se po druhém soustředilo na to, jak se říká, kontrolovat si výsledek a čekat na konec.
Chtěli jsme furt dávat góly, měli jsme chuť hrát. V klidu jsme si to dohráli, myslím, že to nakonec byl od nás i takový zkušený výkon.

Váš gól byl pěkný povedený.
Když to Hálič naváděl, tak už jsem si na něj řval. Věděl jsem, co udělám, že to budu dávat na zadní tyčku. Trošku jsem si to převzal pod nohou, ale nakonec mi ta střela vyšla krásně.

Zakončovat jste zkoušel i doma proti Slavii, to jste měl hodně střel.
Měl jsem asi pět střel. Jedna placírkou šla těsně vedle. Jsem rád, že mi to ta spadlo v Boleslavi.

Je ovšem potřeba, aby se David Houska ještě více nutil do střelby?
Myslím, že se do střelby nutí dost. Minulou sezonu jsem měl střel dost. Teď jsem měl za úvodní dvě kola tuším osm střel, tak myslím, že se do toho docela nutím.

Viditelně vám svědčí, že začal hrávat Lukáš Kalvach a vy nemáte tolik defenzivních povinností, máte více volnosti pro útočení.
Ano, určitě je to pro mě lepší, než hrát jen tu defenzivu. Takhle mi to vyhovuje více. Můžu tvořit hru dopředu, je to pro mě lepší.

V sobotu má Sigma doma za soupeře Plzeň, to asi bude těžší na tvoření hry.
Asi to bude podobné jako proti Slavii. Ta nás nechala hrát po vápno, tam už potom bránila výborně. Myslím, že Plzeň bude něco obdobného. Je to tým, který má obrovskou kvalitu. Bude to těžké, ale nemáme se čeho bát a doufám, že to dopadne dobře.

Kudy vede cesta k tomu, aby to dopadlo dobře?
Musíme být zodpovědní dozadu, od toho se to všechno bude odvíjet. A pak je to o tom, jestli proměníme svoje šance a využijeme možnosti, které tam budou.

Věříte, že opět přijde plný stadion a fanoušci týmu pomůžou k bodovému zisku?
Proti Slavii byli fanoušci super, byla výborná atmosféra, jenom škoda těch dělbuch v kotli Slavie. Doufám, že to fanoušky neodradí a přijdou nás povzbudit i v sobotu proti Plzni.
A tým - další aktuality:

Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021
Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře LátalMusíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal
| 03.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná