Aktuality

Trenér Látal: Sami hráči cítí, že jejich výkon nebyl ideální

Trenér Látal: Sami hráči cítí, že jejich výkon nebyl ideální

02.10.2019 / A tým

Hanáci včera postoupili do osmifinále MOL Cupu přes druholigovou Líšeň. Třígólový náskok po necelé hodině hry přinesl na kopačky domácích až moc klidu. Ti dovolili soupeři snížit na 2:3. S čímž samozřejmě nemohl být spokejný trenér Sigmy Radoslav Látal: „Kluci sami ví, že hru podcenili. Vedeme 3:0, můžeme dát čtvrtý a pátý gól, ale také můžeme doplatit na podcenění soupeře, což se stalo. Pohárová utkání jsou specifická, to víme všichni."

Trenére, jak jste po výkonu svých svěřenců spokojen?

Postoupili jsme do dalšího kola, to je důležité. Jsme za to velice rádi. Ale jsme si vědomi toho, že náš výkon nebyl ideální.

Co budete hráčům vytýkat? 

Budu jim vyčítat lehkovážnost, kterou předvedli, i když hrál soupeř v deseti. Kluci sami ví, že hru podcenili. Vedeme 3:0, můžeme dát čtvrtý a pátý gól, ale také můžeme doplatit na podcenění soupeře, což se stalo. Pohárová utkání jsou specifická, to víme všichni. Soupeř například hraje na takovém velkém stadionu poprvé, hráči se chtějí předvést, běhají, bojují. Výkon z naší strany nebyl vůbec dobrý.

V čem budete hledat příčiny nepovedeného výkonu?

Vedli jsme, měli jsme tříbrankový náskok, soupeř hrál v deseti, zápas jsme mohli v klidu dohrát. Pak jsme ale přestali běhat, dali jsme do hry dva útočníky, ale ztratili jsme střed hřiště. Kluci sami cítí, že to nebylo ideální. Ale řekl jsem jim, ať dají hlavy nahoru. Jedeme teď do Příbrami, je potřeba se vzchopit. Jedeme dál.

Jaká naopak najdete pozitiva?

Určitě to, že jsme postoupili. A pak také dva góly Kuby Yunise. Jsem rád, že se konečně trefil, dokonce dvakrát. Pro jeho sebevědomí je to určitě dobré.

Jak to vypadá s kondicí Ismara Tandira? Je už připraven do plného zápasového zatížení?

S jeho kondicí to vypadá dobře. Chtěl jsem ho poslat do hry už v 60. minutě, protože jsem si myslel, že utkání v klidu dohrajeme. Pak jsme ale dostali gól na 3:1, tak jsme ještě chvíli počkali, jak se hra dál vyvine.

O poločase jste vystřídali dva hráče. Byla to nucená střídání?

Nucená střídání to nebyla. Vedli jsme 3:0, výsledek těm střídáním nahrával. Chtěli jsme, aby si každý z hráčů zahrál 45 minut, abychom rozložili jejich zatížení. Hodně hráčů jsme dnes také šetřili - Hálu, Beneše, Vepřeka. Na Příbram už by ale měli být připraveni.
A tým - další aktuality:

Finální fázi musíme zlepšit, ví HouskaFinální fázi musíme zlepšit, ví Houska
| 04.06.2020
Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér LátalDěláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal
| 04.06.2020
I na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půliI na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půli
| 03.06.2020
27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná