Tipsport.cz

Aktuality

Souhrn zimní přípravy A týmu

Souhrn zimní přípravy A týmu

03.02.2019 / A tým

V dnešních odpoledních hodinách se A tým SK Sigma vrátil ze soustředění v Turecku. Už jen několik málo dnů zbývá hráčům Olomouce, aby se stihli připravit na začátek jarní sezóny 2018/2019. Tento pátek 8. února v 18:00 totiž odehrají první zápas jarní části FORTUNA:LIGY proti FK Jablonec.

V rámci zimního přípravného období se na hřišti naše ačko střetlo s mančafty z Jihlavy, ze Slovenska a v rámci soustředění v Turecku potom s atraktivními soupeři z Polska, Dánska a Japonska. Z celkem osmi utkání Sigma ve čtyřech z nich zvítězila, dvakrát remizovala a dvakrát utrpěla porážku.

Podívejte se na přehled všech duelů zimní přípravy včetně komentáře trenéra Václava Jílka a tabulky střelců.

Konečný výsledek AS TRENČÍN – SK SIGMA OLOMOUC 0:3 (0:1)
SK Sigma Olomouc Reichl – Látal, Savić, Polom (46. Jemelka), Falta – Zahradníček, Spáčil (46. Sláma), Plšek, Chytil, Texl – Yunis
Branky 17., 54. a 70. Yunis
Konečný výsledek AS TRENČÍN – SK SIGMA OLOMOUC 5:2 (3:0)
SK Sigma Olomouc Mandous – Štěrba, Kotouč, Zima, Beňa (46. Sláma) – Lalkovič, Kalvach, Zmrzlý, Dvořák, Matoušek – Zifčák
Branky 17. a 78. Roguljič, 2. Ubbink, 25. Čatakovič, 60. Van Arnhem – 50. Dvořák, 90. Kalvach
Hodnocení trenéra obou utkání Z celkového pohledu jsem dnes spokojený hlavně po kondiční a zdravotní stránce, protože jsme to skládali poměrně složitě. Nakonec jsme si pomohli Radkem Látalem a Jirkou Slámou. Bylo vidět, že kvalita Trenčína je na velice dobré úrovni, za což jsme rádi. První utkání pro nás vyznělo lépe. Vyhráli jsme 3:0 naprosto zaslouženě. Řekl bych, že do druhého zápasu nastoupila silnější sestava soupeře a tam jsme měli hlavně v prvním poločasu velké problémy. Soupeři jsme prakticky dva góly darovali, takže tam jsem spokojený nebyl ani s naší aktivitou. Ve druhém poločase určitě došlo ke zlepšení. Je potřeba si uvědomit, že hrálo hodně mladých hráčů. Byla to pro zkouška ohněm, ale ve finále poměrně obstáli. Nikdo se nezranil a to je důležité, abychom šli do dalšího týdne kompletní.
Konečný výsledek ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SK SIGMA OLOMOUC 2:3 (1:0)
SK Sigma Olomouc Buchta – Jemelka (66. Polom), Kotouč (56. Zima), Houska (46. Lalkovič), Pilař (56. Zifčák), Vepřek – Kalvach, Zahradníček, Nešpor (56. Yunis) – Texl
Branky 26. Moha, 72. Medveděv – 53. Jemelka, 59. Yunis, 89. Zahradníček
Hodnocení trenéra Byla to pro nás dobrá příprava. Jsem rád, že jsme měli možnost hrát na přírodní trávě. Slovan byl v prvním poločase lepším týmem. Druhý poločas byl více dramatický, měli jsme dost gólových šancí, a nakonec hodně gólů i padlo. Výsledek bych ale nepřeceňoval, prostor pro práci pořád máme. Nicméně věřím, že náš výkon půjde nahoru.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC – MFK RUŽOMBEROK 1:1 (0:0)
SK Sigma Olomouc Reichl – Štěrba (46. Kotouč), Beneš (46. Jemelka), Polom (46. Vepřek), Sláma (46. Zahradníček) – Lalkovič (70. Chytil), Kalvach (46. Houska), Chytil (46. Látal), Falta, Texl (46. Nešpor) – Yunis
Branky 51. Yunis  – 58. Tandir
Hodnocení trenéra Myslím, že z celkového pohledu je dnešní remíza spravedlivá. Řekl bych, že v prvním poločase jsme byli lepším týmem hlavně v úvodu. Tam měl Mojmír Chytil dvě nebo tři situace, které určitě mohly skončit brankou. Ve druhém poločase byl lepší soupeř a byl asi blíž tomu, aby zápas otočil na svou stranu. Ale po té kondiční stránce jsem spokojený. Dneska jsme chtěli vyzkoušet různé varianty, ať už s vysoko hrajícím blokem nebo se středním blokem. V druhém poločase jsme přešli na 3 – 5 – 2, což sloužilo ke konfrontaci naší hry, co jsme schopní zvládnout a v čem jsme schopni obstát. Po této stránce panuje spokojenost. Naopak po herní stránce šlo vidět, že jsme měli těžší nohy. V tomto se musíme hodně zlepšit, abychom byli schopni hospodařit s těmi silami lépe a dohrávat utkání ve větším klidu.  

 

Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC – FC VYSOČINA JIHLAVA 5:0 (3:0)
SK Sigma Olomouc 1. poločas: Mandous – Štěrba, Beneš, Jemelka, Sláma – Kalvach, Houska – Zahradníček, Plšek, Texl – Nešpor
  2. poločas: Mandous – Látal, Kotouč, Polom, Vepřek – Sláma, Lalkovič – Falta, Plšek, Chytil – Yunis
Branky 25. a 31. Zahradníček, 40. Plšek, 78. Falta, 80. Lalkovič
Hodnocení trenéra V prvním poločase jsme byli v defenzivě pevní, soupeř se nedostal do brankových příležitostí. Pohybově jsme byli slušní, i co se týká technického řešení a kvality hry. Myslím si, že první poločas byl z naší strany zatím nejlepší. Ve druhém poločase jsme chvíli dominovali, chvíli měl šance soupeř. Hra byla více otevřená. Dnešního výkonu týmu si cením i z důvodu toho, že jsme si zadali úkoly a ty kluci splnili. Z celkového pohledu utkání hodnotím pozitivně.
Konečný výsledek Zagłębie LUBIN SA (Polsko) – SK SIGMA OLOMOUC 1:2 (0:0)
SK Sigma Olomouc Buchta – Zahradníček (58. Sladký), Beneš, Jemelka, Vepřek (79. Sláma) – Pilař (58. Lalkovič), Houska, Kalvach, Plšek (58. Texl), Falta – Nešpor (58. Yunis)
Branky 83. Poreba – 22. Nešpor, 89. Lalkovič
Hodnocení trenéra Prvních šedesát minut jsme byli lepším, více nebezpečným týmem. Rezultovaly z toho dvě nebo tři gólové situace, které jsme bohužel nevyužili. Nakonec jsme se do vedení dostali. Ve druhém poločase jsme ještě patnáct minut po začátku pokračovali v nastaveném tempu, které vyvrcholilo penaltou. Tu ale Venca Pilař neproměnil. Potom jsme prostřídali čtyři nebo pět hráčů a hra se nám rozbila. Soupeř začal být aktivní, vytvořil si poměrně dost příležitostí a podařilo se mu i vyrovnat. Jsem rád, že jsme v závěru našli síly a utkání dovedli do úspěšného konce. Dnešního vítězství si určitě ceníme.
Konečný výsledek HOBRO IK (Dánsko) – SK SIGMA OLOMOUC 1:1 (0:1)
SK Sigma Olomouc Reichl – Chvátal, Štěrba (58. Kotouč), Polom, Látal – Lalkovič (55. Sláma), Sladký, Chytil, Dvořák, Texl (68. Zahradníček) – Yunis (58. Plšek)
Branky 26. Amankwah – 49. Látal
Červená karta 55. Lalkovič (nahradil ho Sláma)
Hodnocení trenéra V dnešním utkání dostali příležitost hráči, kteří nebyli vytížení v prvním zápase se Zagłębie Lubin. Do zápasu jsme sice vstoupili poměrně dobře, ale soupeř se pak ze standardní situace dostal do vedení. Celý první poločas jsme se trápili s těžkým nerovným terénem. Vázla nám kombinace a nebyli jsme schopni souvislejších akcí. Před druhým poločasem jsme si řekli, že je potřeba dát do zápasu více energie, aby na nás bylo vidět větší odhodlání. Chtěli jsme se o výsledek poprat, i když se jednalo v uvozovkách jen o přípravné utkání. Jsem rád, že jsme se ve druhé půli terénu zvládli přizpůsobit. Naše vyrovnávací branka byla velice pěkná. Těch dvacet minut hry poté nám skutečně patřilo. Pak nám ale došly síly. Soupeř vystřídal daleko víc hráčů a my už jeho tempu nestačili. Myslím si, že utkání skončilo zaslouženou remízou.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC – SHONAN BELLMARE (Japonsko) 0:1 (0:1)
Branky 3. minuta
SK Sigma Olomouc Buchta – Zahradníček (62. Sladký), Beneš (79. Štěrba), Jemelka, Vepřek (62. Chvátal) – Pilař (45. Texl), Houska, Kalvach, Plšek (55. Dvořák), Falta (55. Lalkovič) – Nešpor (55. Yunis)
Hodnocení trenéra Na závěr soustředění jsme sice prohráli, ale myslím si, že byl to velice dobrý zápas a pro nás hodně poučný a užitečný. Potkali jsme se s týmem, který se naprosto vymyká soupeřům, se kterými máme možnost hrát v ligové soutěži. Byli velmi rychlí, výborně technicky vybavení a zodpovědní. Z tohoto pohledu to byl pro nás výborný test. Je velká škoda, že jsme inkasovali už ve 3. minutě zbytečný gól. Poté jsme ale byli schopni na to zareagovat a vytvořili jsme si několik příležitostí. Branku jsme ale nedali. Nicméně musím uznat, že v průběhu prvního poločasu byl soupeř lepší, byl pohyblivější a daleko silnější a klidnější na míči. Do druhého poločasu jsme dali příležitost i dalším hráčům a obraz hry se změnil. Soupeře jsme zatlačili, ale bohužel jsme své příležitosti neproměnili. Na druhou stranu soupeř měl z rychlých protiútoků dvě situace ke skórování. Jsme spokojení s konfrontací, samozřejmě s výsledkem už tolik ne. Zápas dobře prověřil naše obranné řady. Viťa Beneš se jeví jako velmi dobrá posila, takže doufám, že to naplní i v lize. Bohužel dnes nedohrál kvůli zranění obočí, ale to by nemělo být něco vážného. Jinak jsme všichni zdraví, a to je také pozitivní. Zítra odtrénujeme poslední trénink a pojedeme domů. Věřím, že na ligu budeme dobře připraveni.

Tabulka střelců zimní přípravy

Jméno a příjmení Počet vstřelených branek
Jakub Yunis 5
Tomáš Zahradníček 3
Milan Lalkovič 2
Pavel Dvořák 1
Šimon Falta 1
Václav Jemelka 1
Lukáš Kalvach 1
Radek Látal 1
Martin Nešpor 1
Jakub Plšek 1

 




A tým - další aktuality:

SigmaJede: hostem druhého dílu byl Ladislav MinářSigmaJede: hostem druhého dílu byl Ladislav Minář
| 19.10.2021
Václav Jemelka odehrál 100. ligový zápas Václav Jemelka odehrál 100. ligový zápas
| 19.10.2021
Cílem bylo utkání zvládnout a zvýšit si sebevědomí, řekl Jílek po KarvinéCílem bylo utkání zvládnout a zvýšit si sebevědomí, řekl Jílek po Karviné
| 17.10.2021
Růsek: Díky výhře nad Karvinou se nám bude lépe dýchatRůsek: Díky výhře nad Karvinou se nám bude lépe dýchat
| 17.10.2021
Sigma po čtyřech zápasech konečně zvítězila. Karvinou zdolala 2:0Sigma po čtyřech zápasech konečně zvítězila. Karvinou zdolala 2:0
| 17.10.2021
11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné
| 14.10.2021
MOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými BudějovicemiMOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými Budějovicemi
| 14.10.2021
Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.
| 11.10.2021
Sigmáci absolvovali testování v ReFit ClinicSigmáci absolvovali testování v ReFit Clinic
| 06.10.2021
Spáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lizeSpáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lize
| 04.10.2021



OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná