Aktuality

David Houska před Příbramí: Musíme být ostražití

David Houska před Příbramí: Musíme být ostražití

04.10.2019 / A tým

Už dnes vyrazí z Androva stadionu výprava s hráči SK Sigma Olomouc do Příbrami, kde je zítra čeká duel s nepříjemným soupeřem, který sice čtyřikrát v řadě prohrál, ale na domácím hřišti je schopný porazit i silný Jablonec. „Ten zápas se jim hodně povedl. I když se jim v posledních utkáních nedařilo, musíme být ostražití a nedovolit jim dostat se v zápase na koně,“ řekl v rozhovoru záložník David Houska.

Davide, zítra hrajeme v Příbrami, kde zápasy rozhodně nejsou jednoduché.

Ano, nehraje se tam moc dobře. Prostředí je tam takové specifické, takže počítáme s tím, že to bude náročný zápas. Věřím ale, že to zvládneme a získáme 3 body.

Minule jsme v Příbrami prohráli 0:1. Tehdy jsme neproměnili šance a soupeř nás za to potrestal. Takové prohry mrzí, co?

Co si pamatuji, takových zápasů tam bylo víc, kdy z jedné šance dali gól. Zítra to musí být jiné a se svými šancemi musíme nakládat lépe.

Příbram má sérii 4 proher v řadě. Je to pro nás dobře, že nejsou v dobrém rozpoložení, nebo to považuješ za zrádné?

Záleží, jak se to vezme. Pro ně to bude klíčový zápas, protože v dalším kole mají Slavii, takže to budou chtít zvládnout za každou cenu za 3 body. Tímhle budou pod tlakem a toho chceme využít ve svůj prospěch.

Příbram před sérií proher porazila doma silný Jablonec 4:0.

Z tohoto zápasu jsme viděli několik pasáží. Ten zápas se jim hodně povedl. I když se jim v posledních utkáních nedařilo, musíme být ostražití a nedovolit jim dostat se v zápase na koně.

V minulém kole jsme proti Slovácku v závěru ztratili dva body. Jedeme do Příbrami si tyto body vzít zpět?

Určitě ano. Byly to další zbytečně ztracené body, nechali jsme si v 10 hráčích soupeře dát gól a to by se nemělo stávat. O to víc nás to motivuje do dalšího zápasu, abychom ho zvládli vítězně.

Před sezónou přišel nový trenér se svými myšlenkami a jinou představou o způsobu hry. V jaké fázi přeměny na nový způsob hry se momentálně z tvého pohledu nacházíme?

V zápasech střídáme momenty lepší a horší. Někdy je to o tom udržet koncentraci celých 90 minut. Uvědomujeme si, že ve hře máme výpadky a soupeři jsou natolik kvalitní, že toho využijí. Víme, jak je v lize složité otáčet zápasy, takže na tohle si musíme dát pozor a pracovat na tom.

Po zápase v Příbrami přijde reprezentační pauza. Bylo by fajn jít do ní s vítězstvím a v pozitvní náladě.

Souhlasím, po výhře se vždycky na tréninku dobře pracuje a zvláště před reprezentační pauzou by nám to pomohlo. Zítřejší zápas chceme zvládnout, abychom měli klid na práci. Během pauzy nás ještě čeká přátelské utkání v Brně, ve kterém chceme také předvést kvalitní výkon.
A tým - další aktuality:

Finální fázi musíme zlepšit, ví HouskaFinální fázi musíme zlepšit, ví Houska
| 04.06.2020
Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér LátalDěláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal
| 04.06.2020
I na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půliI na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půli
| 03.06.2020
27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná