Tipsport.cz

Aktuality

Přehled výsledků utkání žákovských týmů

Přehled výsledků utkání žákovských týmů

10.09.2019 / Sportovní třídy

Žákovské týmy do 15, 14, 13 a 12 let odehrály utkání s tradičními soupeři. Celky U15 a U14 bojovaly o body na hřišti ostravského Baníku. Mladší žáci se představili na půdě Bílovce, kde obě naše družstva výrazně dominovala.

FC Baník Ostrava U15 - SK Sigma Olomouc U15  3:2 (2:0)

Branky: 54. Mokrovics, 65. Stryk.

Sestava: Mazur - Novotný, Pavlíček, Šembera, Stryk - Chudoba (76. Hanzelka), Knebl, Foukal (56. Vaculík) - Uriča, Mokrovics, Špangr (56. Horák).

Hodnocení trenéra Čecha: Do utkání jsme chtěli vstoupit vysokým presinkem, rychlým dostupováním hráčů soupeře, agresivitou a důrazem. Od začátku jsme domácí přitlačili na jejich obranné polovině, bohužel jsme se ze slibných šancí nedokázali prosadit. Domácí se dostali do vedení po rohu a centrovaném míči, kdy jsme propadli v důrazu. Utkání ovlivnilo dle mého názoru pro tuto kategorii přísné vyloučení, které nás poslalo do oslabení. I přesto jsme ve druhém poločase dokázali být domácímu Baníku více než vyrovnaným soupeřem. Dobrým pohybem v bloku a kvalitní přechodovou fází jsme si vypracovali několik gólových šancí a dokázali se přiblížit na jediný gól. Domácí hrozili především z brejků do otevřené obrany, které jsme dokázali pokrývat, nebo je zlikvidovat stejně jako pokutový kop díky brankáři Mazurovi. Minutu před koncem jsme neproměnili vyloženou brankovou příležitost k vyrovnání. Myslím, že to bylo vysoce nadprůměrné žákovské utkání, kde spousta hráčů předvedla výkony na hranici svých aktuálních možností.

FC Baník Ostrava U14 - SK Sigma Olomouc U14  1:2 (1:0)

Branky: 57. Oříšek, 59. Riedl.

Sestava: Berka - Miller, Lorenc, Holec, Hanzelka - Krejčí (41. Zahradníček), Drábek (68. Tomaj), Macharáček, Oříšek (77. Kouřil) - Riedl - Judas

Hodnocení trenéra: Stejně jako u U15 sneslo utkání s Baníkem velmi vysoké měřítko. Oba týmy byly od začátku velmi aktivní, vysoko dobře presovaly, v soubojích byli všichni hráči důrazní. Branku jsme obdrželi po rychlém brejku a našem drobném zaváhání. Především v první polovině druhého poločase byl ale z našich hráčů cítit větší hlad po vítězství, přičemž několik dalších šancí se nám ještě nepodařilo dohrát díky zbrklosti.

ŠSK Bílovec U13 - SK Sigma Olomouc U13  1:9

Branky: 5x Ptáčník, 3x Dospiva, Urban.

Sestava: Hartmann, Ulenfeld - Siegl, Beran, Rozehnal, Glos, Urban, Ptáčník, Navrátil, Strnadel, Dospiva.

Hodnocení trenéra: V utkání s důrazným a agresivním soupeřem jsme byli, kromě zmíněného důrazu, výrazně lepší. Nicméně v první třetině nás zbytečně srážely ztráty míče, kdy jsme za každou cenu chtěli hrát zahuštěným středem. Do druhé třetiny jsme šli s úkolem držet míč a otáčet těžiště hry do volného prostoru, což kluci dodrželi skvěle a tím pádem jsme na hřišti dominovali a to jak v obranné, tak zejména v útočné fázi, kde jsme si vytvářeli hodně šancí. V poslední třetině nás ovšem poněkud trápilo jejich proměňování a důraz před brankou soupeře. Třikrát jsme trefili brankovou konstrukci, několikrát jsme byli zbrklí v situaci, kdy jsme byli sami před brankářem, anebo jsme naopak míč předržovali a k zakončení se nedostali. Gól jsme inkasovali v poslední minutě po krásné střele, které předcházela ztráta našeho posledního hráče a brejku 3 na 1. Celkově si myslím, že jsme odehráli slušné utkání, i když ne tak bohaté na góly. Kluky bych chtěl pochválit za skvělé dodržování pokynů a kreativitu, co se týče herních situací.

ŠSK Bílovec U12 - SK Sigma Olomouc U12  3:20 (2:7, 1:6, 0:7)

Hodnocení trenéra Bilíka: Utkání tkání jsme odehráli ve velice dobrém tempu. Soupeře jsme předčili především v rychlosti. Během utkání jsme předvedli spoustu pěkných situací, škoda jen, že spousta z nich zůstala neproměněna. Bohužel nás pořád trápí přistupování a nabírání soupeře v obranné fázi hry, z čehož jsme dostali všechny tři totožné góly od stejného hráče soupeře. Celkově však díky našemu nasazení v útočné fázi hry převládá spokojenost s dnešním výkonem.

 
Sportovní třídy - další aktuality:

Interliga U13 a U12 pokračovala 4. kolemInterliga U13 a U12 pokračovala 4. kolem
| 10.10.2021
Patnáctka a čtrnáctka jasně přehrály KarvinouPatnáctka a čtrnáctka jasně přehrály Karvinou
| 10.10.2021
Starší žáci si poradili s Jihlavou, mladší žáci přehráli ProstějovStarší žáci si poradili s Jihlavou, mladší žáci přehráli Prostějov
| 03.10.2021
Šestice sigmáků v nominaci na reprezentační sraz týmu U15Šestice sigmáků v nominaci na reprezentační sraz týmu U15
| 30.09.2021
Jak se dařilo žákovským týmům Sigmy?Jak se dařilo žákovským týmům Sigmy?
| 27.09.2021
Patnáctka se zúčastnila tradičního turnaje Magic Cup ŠumavaPatnáctka se zúčastnila tradičního turnaje Magic Cup Šumava
| 27.09.2021
Přehled výsledků žákovských týmů SigmyPřehled výsledků žákovských týmů Sigmy
| 06.09.2021
Výsledky utkání žákovských kategorií SigmyVýsledky utkání žákovských kategorií Sigmy
| 30.08.2021
Starší a mladší žáci odehráli další ligové koloStarší a mladší žáci odehráli další ligové kolo
| 22.08.2021
Tým U18 se připravuje na start sezónyTým U18 se připravuje na start sezóny
| 15.07.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná