Aktuality

Poslední kolo ligy se obleče do barvy nadačního fondu Zelený život

Poslední kolo ligy se obleče do barvy nadačního fondu Zelený život

13.12.2019 / Ostatní

Poslední kolo podzimní části FORTUNA:LIGY se zahalí do zelené barvy. Bude totiž věnováno Nadačnímu fondu Ligové fotbalové asociace s názvem Zelený život, který podporuje mladé fotbalisty a fotbalistky ze sociálně slabších rodin ve věku 5 - 15 let.

Hlavní iniciativou projektu je, aby fotbal mohly hrát všechny děti milující tento oblíbený sport bez omezení. „Myšlenka sociální odpovědnosti českého profesionálního fotbalu vznikla již před šesti lety. Cílem nadačního fondu je podpořit děti, které by se z důvodu slabší sociální a finanční situace ve své rodině nemohli zapojit do tréninkového procesu ve svém lokálním klubu,“ řekl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace.

Předem daná pravidla určují, za jakých okolností mohou žádat mladí fotbalisté a fotbalistky a jejich zástupci o příspěvek na sportovní činnost. „Maximální roční příspěvek činí 10 tisíc korun a směřovat by měly na přímé náklady spojené se sportováním ve fotbalovém klubu jako jsou členské příspěvky, kopačky či jiné vybavení,“ uvedl Hajný.

Podporu nadačnímu fondu Zelený život symbolicky vyjádří i kluby FORTUNA:LIGY. Hráči všech týmů společnou fotografií před zahájením jednotlivých utkání 20. kola a funkcionáři zelenou stuhou na klopě.

Bližší informace k nadačnímu fondu Zelený život včetně online žádosti o příspěvek najdou zájemci na webu www.zelenyzivot.org.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri