Tipsport.cz

Aktuality

Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit

Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit

14.02.2019 / A tým

Již tuto sobotu od 15:00 odehraje A tým SK Sigma utkání proti pražským Bohemians. Na své působení v klubu zavzpomínal útočník Martin Nešpor.

Martine, v sobotu bohužel v Ďolíčku nenastoupíš kvůli trestu za čtyři žluté karty. Bohemians ale dobře znáš, jelikož jsi jejich odchovanec. Jak bys popsal prostředí v klubu Bohemians Praha 1905?

Je to šest, sedm let co jsem z Bohemky odešel. Nějaké věci se tam určitě změnily, ale velká tradice a věrní fanoušci tam pořád jsou. Ohledně vnitřního fungování klubu, majitel pan Jakubovič vždy dbal na to, aby se v klubu udržela rodinná atmosféra, takže vztahy mezi zaměstnanci jsou na dobré úrovni. Myslím, že i trenér Hašek odvádí kvalitní práci a udržuje pozitivní myšlení.

Bude se hrát na stadionu Ďolíček. Jak se ti tam hrávalo v zeleném dresu nebo i jako soupeři? A jaké lze očekávat fanouškovské prostředí?

Bohemka má na české poměry velice dobrou fanouškovskou základnu. Lidé chodí na Bohemku, protože ji mají rádi. Fanoušci tam své hráče podporují. Pamatuji si, když se tam hrála druhá liga a pak i první, fanoušci vám zatleskali za sprint, souboj, prostě za maličkost. Vždy ženou domácí tým dopředu. Naposledy jsem tam hrál v barvách Sparty a to pro mě moc příznivé nebylo. Vstřelil jsem branku a vyhráli jsme 2:0. Pro hráče soupeře je to vždycky nepříjemné, protože hlavní tribuna je blízko hřiště a slyšíte tak každé slovo.

Udržuješ ještě kontakt s někým z klubu?

Občas si napíšu s Vláďou Hricem, který dříve dělal maséra. Znám Pepu Jindřiška a Davida Bartka, ale v kontaktu moc nejsme. Když jsem v Bohemce působil, měla trošku jiné vedení. Pracoval tam Lukáš Přibyl, který už bohužel není naživu i Vláďa Suchý v představenstvu, který také není mezi námi. Byli to lidé, kteří pro klub v té době dělali hodně a dávali tomu plnou energii a veškerý čas.

V minulém zápase s Bohemians na Andrově stadionu přišla Sigma o vedení a prohrála 2:3. Bude tohle pro kluky o to větší motivace odčinit prohru z podzimu a urvat nějaké body?

Ten zápas si všichni pamatujeme. Vedli jsme 2:0, ale nakonec prohráli 2:3. Všechno je ve fotbale možné, ale to je zkrátka za námi. Fotbal je tak nevyzpytatelný, že tým může prohrát a za týden se oklepe a vyhraje. Bude to těžké utkání. V prvním kole jarní části ligy jsme prohráli s Jabloncem, Bohemka se Spartou. Jsme na konci tabulky a hrajeme o záchranu, je potřeba si to přiznat. Bohemka je taky na konci a potřebuje body. Musíme jet do Prahy s tím, že chceme za každou cenu vyhrát.

Během zimní přípravy proběhlo u Klokanů docela dost změn. Odešly jim opory Martin Hašek a Dominik Mašek. Naopak přišel třeba Lukáš Pokorný a Kamil Vacek. Může se u Bohemky projevit nesehranost?

Hašek a Mašek jsou kvalitní hráči. I Lukáš Pokorný, který přišel ze Slavie. Myslím si, že měli dostatek času si na sebe zvyknout. Na nesehranost se vůbec nemůžeme spoléhat, pro ně to problém znamenat nemusí.

U týmu zůstal trenér Martin Hašek, může to být předpoklad, že se jejich hra nijak extrémně nepromění…

Jo, to určitě souhlasím. Trenéra Haška osobně neznám, nikdy mě netrénoval. Ale slyšel jsem, že je na hráče přísný. Vyžaduje po nich, aby pracovali naplno a hráli náročný fotbal. Myslím si, že v jejich zápasech to jde vidět. Začátek ligy měli lepší, ke konci už se jim tolik nedařilo. Uvidíme. Je to začátek jarní části a my se musíme soustředit na svoji hru, protože první kolo s Jabloncem jsme nezvládli. Je na čem pracovat. Věřím, že v týmu máme sílu k získání tří bodů.

Budeš v sobotu cestovat se spoluhráči na zápas s Klokany?

Ano, určitě se spoluhráči pojedu. I když do utkání nezasáhnu, chci je podpořit alespoň takhle.
A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná