Tipsport.cz

Aktuality

Na Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl Chvátal

Na Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl Chvátal

14.03.2019 / A tým

Proti Liberci nahradil JURAJ CHVÁTAL v základní sestavě vykartovaného Martina Sladkého a podílel se tak na čtvrté výhře Hanáků v řadě. Během prvních měsíců v Olomouci ho bohužel brzdila zranění. Nyní je slovenský krajní obránce, který přišel do Sigmy ze Sparty Praha, připravený vybojovat si větší prostor na hřišti. Právě AC Sparta Praha bude našim soupeřem v 25. kole Fortuna:Ligy. Zápas začíná již tuto sobotu od 17:30 na pražské Letné.

Po delší době jsi odehrál celé ligové utkání. Jak jsi byl spokojený se svým výkonem i s výkonem celého týmu?

Samozřejmě mě těší, že jsem odehrál kompletních 90 minut. Navíc jsme vyhráli. Řekl bych, že jsem v zápase obstál. Směrem dozadu jsem žádnou velkou chybu neudělal. Dopředu toho z mojí strany mohlo být více. Vybojovali jsme 3 body a hlavně s tím jsem spokojený.

Do Sigmy jsi přišel v průběhu podzimní části soutěže. Poté jsi naskočil do zápasu s Jabloncem. Odehrál jsi velice solidní první poločas, ale pak přišlo zranění ramene, které tě přibrzdilo. V zimní přípravě přišlo další drobné zranění. Určitě není jednoduché dostat se do formy, zvláště když jsi v novém klubu.

Jasně. Začátek nebyl úplně ideální, vlastně celý první půl rok. V zápase proti Jablonci jsem se cítil dobře. Pak mě bohužel na dva měsíce vyřadilo zranění ramene. Potom se to se mnou trošku táhlo. Na začátku přípravy jsem měl svalové zranění, teď už jsem ale zdravý a připravený. Je na trenérovi, kdy mě zase pošle do hry.

Jak ses zabydlel v Olomouci a jak se ti město líbí?

Je to moc fajn město. Klidné, ne úplně velké v porovnání třeba s Prahou, ale cítím se tady skvěle.

V sobotu hrajeme na Spartě. Právě z ní jsi přestoupil do Sigmy. Zkus popsat prostředí v tomto klubu. Je to tak specifické prostředí, jak se často říká, co se týče například tlaku na hráče a na realizační tým?

Podle mého názoru je Sparta největší klub v Česku. Oni chtějí a musí vyhrávat každý zápas, jsou takhle nastavení od přípravky. Je to klub evropského formátu, na vysoké úrovni. Řeší každou jednu věc a absolutní detaily. Lidé tam pracují a dýchají pro Spartu a tak by to mělo být. Nečeká nás nic lehkého, obzvlášť když je Sparta posílená Dočkalem. Bořek diriguje celou jejich hru a změnil ji k lepšímu. V posledních jejich zápasech jsme mohli vidět, že se ohromně zvedli.

Jsi s někým ze Sparty ještě v kontaktu?

Někdy si napíšu s Vencou Kadlecem. Jinak už prakticky ne.

Ze Sparty jsi šel na hostování do Slovácka i Žiliny. Jak vzpomínáš na tato angažmá?

Ve Slovácku to byla moje první sezóna v Česku. Začal jsem hrát ligu už v 18 letech. Tam mě též přibrzdilo zranění. Byl jsem na operaci ramena, ale i přesto jsem potom odehrál skoro 30 zápasu a určitě mě to posunulo dál. Z mého pohledu jsem měl povedenou minulou sezónu v Žilině, hráli jsme skvělý fotbal. Cítil jsem, že se tam fotbalově rozvíjím, měli jsme dobré výsledky, takže toto angažmá hodnotí velmi pozitivně.

Málokdo asi ví, že jsi účastník mistrovství světa, sice ne toho seniorského, ale toho do 17 let. I tak to pro tebe musel být velký zážitek.

Ano, to byl. Mistrovství se hrálo ve Spojených arabských emirátech. Byli jsme tam skoro měsíc a hráli jsme proti silným mužstvům jako například Brazílie. Dostali jsme tenkrát šestku (směje se). Spousta hráčů už tehdy byla na vysoké úrovni a teď hrají v nejlepších ligách světa.

Za slovenské mládežnické reprezentace jsi nastupoval i po mistrovství. Vybavuješ si některé slavné hráče, proti kterým jsi hrál?

V kvalifikaci na mistrovství Evropy jsme hráli proti Německu. Vzpomínám si, že jsem bránil Léroye Saného z Manchesteru City a také Tima Wernera z RB Lipsko. O tom, že jsou to výjimeční hráči, se nemusíme bavit.  Je to k zamyšlení, kam se tito chlapci dostali za 3 roky a kde jsme my (směje se).

Jak vnímáš konkurenci v obraných řadách Sigmy. Na tvém postu nastupuje Martin Sladký. Alternovat tam může i Tomáš Zahradníček.

Zdravá konkurence by měla být v každém týmu. Hráče to nutí pracovat. Je tady Slaďas a Sany (Michal Vepřek). Jsou to hráči, kteří už v Sigmě něco odehráli. Mají tady vybudovanou pozici, ale bylo by špatně, kdybych si nevěřil, že se přes ně nemůžu do sestavy dostat. Spíš je to o mě, abych dobře trénoval, zlepšoval se a trenérovi ukázal, že tam patřím.
A tým - další aktuality:

První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná