Zápas století 8.9.2019 14:00

V derby s Baníkem týmy U15 i U14 remizovaly

14.04.2019 / Sportovní třídy

Moravské derby čekalo tento víkend žáky SK Sigma do patnácti a čtrnácti let. Vyrovnaným výkonem se předvedl na hřišti Baníku Ostrava náš tým U15, kterému vítězství nad vedoucím skupiny uniklo jen těsně. Baníku se postavila také čtrnáctka Sigmy. V souboji o první místo v tabulce s rivalem z Ostravy nakonec remizovala.

Konečný výsledek FC Baník Ostrava U15 – SK Sigma Olomouc U15 2:2 (0:2)
Branky 18. Slatinský, 21. Hapal
Sestava SK Sigma Bílý – Dvořák, Dohnálek, Josefčuk, Hapal (64. Kovařík) – Janyška, Nguyen, Cahel, Michl – Studený – Slatinský
Hodnocení trenéra Kováře S lídrem soutěže z Ostravy jsme odehráli velmi vyrovnaný první poločas, kdy jsme ho v určitých fázích hry předčili hlavně důrazem v osobních soubojích, dobrým napadáním a dostupováním i fotbalovostí. Díky tomu jsme odcházeli v poločase do šatny s vedením 2:0. Ve druhém poločase jsme obdrželi branku po dvou minutách hry a celý zbytek zápasu jsme tahali za kratší konec. Přesto se nám důsledným bráněním a vůlí po vítězství dařilo do poslední minuty držet stav 1:2. Smolnou vyrovnávací branku jsme obdrželi po standardní situaci pár vteřin před koncem.
Konečný výsledek FC Baník Ostrava U14 – SK Sigma Olomouc U14 1:1 (0:1)
Branka 1. Uriča
Sestava SK Sigma Mazur – Novotný (51. Špangr), Pavlíček, Šembera, Táborský – Knebl (36. Třeštík), Chudoba (43. Řezníček), Foukal, Proniuk – Uriča, Mokrovics
Hodnocení trenéra Čecha V souboji dvou týmů, které neztratily na jaře ani bod a zároveň v souboji o první místo v soutěži jsme chtěli zúročit nabité herní zkušenosti z náročného soustředění. Do utkání jsme šli s úkoly eliminovat útočnou sílu soupeře důraznou hrou v osobních soubojích a rychlém dostupování hráčů a sami dostat soupeře pod tlak aktivním pojetím hry, vysokým presinkem a rychlou přechodovou fází. Hned v první minutě se nám krásným kopem hned v rozehrávce podařilo překvapit soupeře a dostat se do vedení. Zbytek poločasu se na hřišti odehrával spíše v režii hráčů Baníku díky naší zbrklosti a zbytečnému se zbavovaní míče. I přesto jsme měli stejně jako domácí hráči několik velmi dobrých příležitostí. Ve druhém poločase jsme předvedli sebevědomější výkon, vyrovnali se domácím nejen v agresivitě, ale i ve fotbalovosti a předvedli fotbalovou kvalitu. Domácím se podařilo sice po zbytečné ztrátě vyrovnat, ale poslední slovo mohli mít Sigmáci. Nabízené šance jsme však neproměnili.

Žáčci SK Sigma slavili před koncem sezony úspěchy Žáčci SK Sigma slavili před koncem sezony úspěchy
| 18.06.2019
Tým U14 vybojoval mistrovský titul!Tým U14 vybojoval mistrovský titul!
| 12.06.2019
Tým U15 hájil modré barvy na turnaji Cordial CupTým U15 hájil modré barvy na turnaji Cordial Cup
| 11.06.2019
Přípravce U10 jen těsně unikla medaile na turnaji v NěmeckuPřípravce U10 jen těsně unikla medaile na turnaji v Německu
| 10.06.2019
Olomouc bude hostit 22. ročník turnaje McDonald´s CupOlomouc bude hostit 22. ročník turnaje McDonald´s Cup
| 28.05.2019
Výsledky utkání žákovských týmůVýsledky utkání žákovských týmů
| 19.05.2019
Jak se o víkendu dařilo žákům SK SigmaJak se o víkendu dařilo žákům SK Sigma
| 05.05.2019
Kouč týmu U14 Čech: V Nizozemsku jsme Sigmě vybudovali jménoKouč týmu U14 Čech: V Nizozemsku jsme Sigmě vybudovali jméno
| 24.04.2019
Žáci U13 a U11 se postavili Znojmu, tým U12 si zahrál turnaj v TřeboniŽáci U13 a U11 se postavili Znojmu, tým U12 si zahrál turnaj v Třeboni