Aktuality

První dojmy Víta Beneše v novém působišti

První dojmy Víta Beneše v novém působišti

17.01.2019 / A tým

Včera ráno podepsal smlouvu na 2 roky s opcí, dnes poprvé vyběhl na trávník po boku spoluhráčů z olomouckého týmu. Novou posilou Sigmy je VÍT BENEŠ (1988), který odpovídal i na otázky zaslané fanoušky.

Dnes jsi absolvoval první trénink s novými spoluhráči. Jak vnímáš atmosféru v týmu?

Zatím jsou pocity pozitivní. Jsem spokojený s tím, jak mě kluci, trenéři i celý realizační tým mezi sebe přijali. V tomto ohledu si myslím, že problém v budoucnu nebude.

Sledoval jsi ze zahraničí českou ligu? Měl jsi možnost vidět Sigmu v některých zápasech?

Poslední zápasy Sigmy jsem viděl, nemohl jsem si nechat ujít hlavně utkání Evropské ligy, ve kterých Olomouc odvedla kus práce. V zápasech české ligy pak na ní bylo vidět, že jakmile se nedařilo bodovat, nervozita na hřišti stoupala. Proto jsem rád, že můžu do hry Sigmy vstoupit a pokusit se s týmem nějaké body uhrát, protože na ty se přece hraje a ty jsou nejdůležitější.

Poslední sezóny jsi odehrál v Maďarsku. Dokázal bys srovnat úroveň tamní ligy s tou českou?

Ze začátku mi úroveň přišla hodně podobná. Zápasy byly rychlé, bylo to, jak se říká „nahoru a dolů“. Postupem času jsem zjišťoval, že česká liga je kvalitnější a náročnější po té taktické stránce. Za ten rok a půl jsem se v Maďarsku naučil jiný styl hry, ale věřím, že v Olomouci rychle zapadnu.

Jak hodnotíš přístup maďarských fanoušků k fotbalu? Byla návštěvnost na ligových zápasech větší než v Česku?

Nejvíce lidí chodilo samozřejmě na zápasy Ferencvárose. My jsme první rok, když se nám stavěl nový stadion, hráli na stadionu konkurenčního týmu. A chodilo se na nás dívat třeba 2000 lidí. Povahově jsou maďarští fanoušci horké hlavy, takže to na stadionu bylo vždy hodně slyšet.

V Olomouci jsi zatím krátce. Jak moc vlastně město znáš?

Z Olomouce pochází můj kamarád Martin Pospíšil a kousek odtud je i Filip Novák, se kterým jsem působil v Jablonci. Do Olomouce jsem tedy párkrát v minulosti zavítal na návštěvu a vždy se mi tu líbilo, je to krásné město. Nikdy jsem tu nezažil nic špatného.

Zmínil jsi Martina Pospíšila, odchovance Sigmy. Jeden z dotazů našich fanoušků směřoval právě na Pospu – nepokusil by ses ho přemluvit k návratu do Olomouce?

Když mi právě Pospa gratuloval k přestupu, jako vtípek řekl, abych v Sigmě pár sezón vydržel, že se tu pak jednou třeba potkáme jako spoluhráči. Člověk má vždy úmysly dohrát kariéru doma nebo si ještě jednou za svůj domovský tým zahrát, třeba to tak bude mít i Martin.

Příznivci Sigmy se v zaslaných dotazech také hodně ptali na počítačovou hru Pro Evolution Soccer, která simuluje fotbalové prostředí a jejímž fanouškem jsi i ty sám. Jak ses ke hraní dostal?

Dostal jsem se k němu před několika lety, když jsem se v Jablonci zranil. Urval jsem si achilovku a byl jsem půl roku bez fotbalu. V té době mě zajímaly počítačové hry a znal jsem i prostředí živého vysílání na internetu. Začal jsem se tomu tedy více věnovat a myslím si, že jsem se tím docela i otevřel fanouškům. Zapojil jsem se i do charitativních streamů pro Mariána Čišovského, byl jsem rád, že jsem mohl nějakým způsobem pomoct.

Zdravotní komplikace jsou pro hráče vždy velmi citlivé téma. O tobě se ví, že hraješ s jednou ledvinou. Omezuje tě tento „handicap“ při hře?

Bez ledviny hraju už patnáct let a nemůžu říct, že by mi to na hřišti vadilo. Kdybych neměl jizvu na břiše, tak o tom ani nevím. Sportem člověk tělo samozřejmě ruinuje, takže uvidíme, jak se to projeví v budoucnu. Momentálně ale nemám žádné problémy, žádnou dysbalanci nepociťuju.   

Poslední otázka ze strany sigmáckých fans se týkala prvního ligového zápasu, který Sigma odehraje doma s Jabloncem. Bude to pro tebe jistě speciální utkání.

Určitě, bude to hodně speciální zápas. Strávil jsem v Jablonci sedm let, vzpomínám na klub jen v dobrém. Potkal jsem tam hodně dobrých lidí. Když jsem se vracel do České republiky, všichni očekávali, že půjdu právě do Jablonce. Ale rozhodl jsem se pro Moravu, protože se tady s rodinou cítíme příjemně, jsme tu spokojení.  
A tým - další aktuality:

Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022
Kryštof Daněk přestupuje do pražské SpartyKryštof Daněk přestupuje do pražské Sparty
| 06.06.2022
Díky, Hubňo! Roman Hubník končí svou profesionální kariéruDíky, Hubňo! Roman Hubník končí svou profesionální kariéru
| 02.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná