Tipsport.cz

Aktuality

Tréninkový areál v Řepčíně projde rekonstrukcí

Tréninkový areál v Řepčíně projde rekonstrukcí

24.08.2019 / SCM

Nedělní zápasy U18 a U16 proti Baníku Ostrava budou na delší dobu poslední, které se odehrají na hlavním hřišti tréninkového areálu v Řepčíně. Hrací plocha projde totiž v následujících měsících přestavbou, přírodní trávu hlavního hřiště nahradí umělá tráva. Hotovo by mělo být v listopadu letošního roku.

„V příštím týdnu by měla být zahájena akce na přestavbu hlavního travnatého hřiště na hřiště s umělou trávou. S dodavatelem již probíhají konkrétní jednání, aby byl připraven zahájit stavební práce. Momentálně čekáme na formální odstartování akce,“ uvedl předseda SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. Ing. Jaromír Gajda.

„Dorostenecké týmy tak budou muset najít azyl na jiných olomouckých stadionech. „Jelikož přijdeme o hlavní hřiště s optimálními rozměry, dorostenecká mužstva budou hrát domácí utkání v Nových Sadech (U19 a U17) a v Holici (U18 a U16), kde budeme v nájmu. Zbývá nám menší hřiště pro žákovská mužstva. Tam jsme to řešili už v předstihu. Oplocení jsme posunuli více směrem ke kolejím, čili hřiště se rozšíří a také prodlouží, využijeme tak naplno našeho pozemku. Momentálně hřiště čeká na zasypání, srovnání a dosetí. Zároveň jsme při této příležitosti navýšili val za brankou, kde chceme v budoucnu umístit lavečky, aby rodiče měli dobrý výhled na utkání svých ratolestí,“ popsal změny.

Žákovské týmy ale místo svých domácích zápasu měnit nemusí. „Budou hrát na hřišti původního rozměru, ale mezitím se bude pracovat na zmíněném rozšíření a prodloužení hřiště. Od jara by pak toto hřiště mělo splňovat podmínky pro zápasy dorostu,“ dodal.

Stavbaři budou v řepčínském areálu plnit i třetí úkol. „Dále jsme požádali o dotaci Olomoucký kraj v rámci programu, který na letošní rok vypsal, na vybudování druhého travnatého hřiště za starými šatnami. Od města Olomouce jsme před 3 lety získali hektar pole. Zároveň se nám podařilo vyřídit jeho vynětí ze zemědělského půdního fondu, takže pracujeme s vizí, že by v Řepčíně mělo vzniknout ještě jedno travnaté hřiště,“ konstatoval dlouholetý olomoucký funkcionář.

„V první etapě pracujeme na úpravách terénu, které budou probíhat po dobu letošního roku. Tyto úpravy byly už před časem financovány Olomouckým krajem. Také nám bylo doporučeno zažádat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o dotaci, jelikož existuje předpoklad, že by se na projekty tohoto typu měly v rozpočtu ministerstva objevit finanční prostředky. I z těchto peněz bychom dobudovali plánované hřiště,“ doufá Jaromír Gajda. Rozhodnutí o udělení dotace by mělo padnout v příštím roce.

S výstavbou třetího hřiště jsou spojené i další plány.  „V závěrečné etapě by se zbouraly staré šatny, místo kterých by se postavila budova s odpovídajícím zázemím pro mládežnické týmy,“ představil záměr do příštích let Jaromír Gajda.

Vybodování umělé trávy v Řepčíně ovšem neznamená okamžitý konec hřiště s umělou trávou v areálu Androva stadionu. Obě hřiště budou využívány souběžně do doby, než vyprší dvouletá lhůta nutnosti fungování umělé trávy u Androva stadionu vyplývající ze smlouvy o udělení dotace na její rekonstrukci před 8 lety. Až po vypršení této lhůty bude provoz hřiště ukončen.
SCM - další aktuality:

Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?
| 03.02.2021
Šestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila HlučínŠestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila Hlučín
| 12.10.2020
Osmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil SmolkaOsmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil Smolka
| 11.10.2020
Šestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulceŠestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulce
| 04.10.2020
Sedmnáctka remizovala doma s PlzníSedmnáctka remizovala doma s Plzní
| 03.10.2020
Osmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na LíšeňOsmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na Líšeň
| 03.10.2020
Druhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl GalusDruhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl Galus
| 03.10.2020
Ligu vede i U18. Ta zvítězila nad OpavouLigu vede i U18. Ta zvítězila nad Opavou
| 28.09.2020
U16 porazila Opavu a drží se na čele MSDLU16 porazila Opavu a drží se na čele MSDL
| 28.09.2020
Sedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulceSedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulce
| 27.09.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná