Tipsport.cz

Aktuality

Paráda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka Cupu

Paráda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka Cupu

24.10.2019 / Sportovní třídy

V tomto i v minulém týdnu se po celé republice konaly kvalifikační turnaje o účast na Ondrášovka Cupu. Kvalifikačních turnajů se již tradičně účastnily i naše přípravky od U8 po U11 a také žákovské týmy U12 a U13. Všechny naše ročníky se kvalifikovaly na finálové turnaje, které se konají na jaře v různých termínech pro jednotlivé ročníky. Řadíme se tak mezi nejlepší kluby v České republice, kterým se podařil úspěch všech ročníků přípravek i žáků v kvalifikaci.

„Vzhledem k tomu, že je do Ondrášovky Cupu přihlášeno více než 800 týmů z ČR, je již postup do finálového turnaje úspěchem. Finálové turnaje jsou velmi dobře obsazené a již teď se těšíme na los základních skupin v bojích o vítězství v turnaji,“ řekl trenér U10 Jindřich Daněk.

„Máme radost, že práce, kterou našim nejmenším hráčům věnujeme, se v jednotlivých kategoriích projevuje a můžeme tak pracovat na dalším fotbalovém rozvoji našich benjamínků," doplnil.

Bez ztráty bodu postoupil na finálový turnaj tým do 12 let. „Herně jsme všechny soupeře převyšovali a to i v utkáních, kde jsme nepodali nejlepší výkon. Nejlepším soupeřem nám byli kluci z HFK Olomouc, kteří proti nám chtěli hrát otevřený fotbal. Pozitivem bylo, že jsme se dokázali rychlostí hry prosadit i proti soupeřům, kteří hráli defenzivně,“ zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Tomáš Bilík.

„Teď máme půl roku na to, abychom se připravili na finálový turnaj nejlepších týmů z České republiky a prezentovali se tam co nejlepší hrou i v těžší konkurenci,“ dodal.

Závěrečného turnaje se zúčastní i tým do 13 let, který postoupil z druhého místa. „Celý turnaj jsme dokázali dodržovat herní strategii, se kterou jsme se chtěli na turnaji prezentovat. Těší mě, že jsme v této konkurenci zvládli postoupit spolu se všemi přihlášenými týmy SK Sigma Olomouc na celorepublikové finále,“ ocenil úspěch šéftrenér přípravek a trenér U13 Michal Hrubý.
Sportovní třídy - další aktuality:

Interliga U13 a U12 pokračovala 4. kolemInterliga U13 a U12 pokračovala 4. kolem
| 10.10.2021
Patnáctka a čtrnáctka jasně přehrály KarvinouPatnáctka a čtrnáctka jasně přehrály Karvinou
| 10.10.2021
Starší žáci si poradili s Jihlavou, mladší žáci přehráli ProstějovStarší žáci si poradili s Jihlavou, mladší žáci přehráli Prostějov
| 03.10.2021
Šestice sigmáků v nominaci na reprezentační sraz týmu U15Šestice sigmáků v nominaci na reprezentační sraz týmu U15
| 30.09.2021
Jak se dařilo žákovským týmům Sigmy?Jak se dařilo žákovským týmům Sigmy?
| 27.09.2021
Patnáctka se zúčastnila tradičního turnaje Magic Cup ŠumavaPatnáctka se zúčastnila tradičního turnaje Magic Cup Šumava
| 27.09.2021
Přehled výsledků žákovských týmů SigmyPřehled výsledků žákovských týmů Sigmy
| 06.09.2021
Výsledky utkání žákovských kategorií SigmyVýsledky utkání žákovských kategorií Sigmy
| 30.08.2021
Starší a mladší žáci odehráli další ligové koloStarší a mladší žáci odehráli další ligové kolo
| 22.08.2021
Tým U18 se připravuje na start sezónyTým U18 se připravuje na start sezóny
| 15.07.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná