Tipsport.cz

Aktuality

Olomoucká stopa v nominacích reprezentačních mužstev

Olomoucká stopa v nominacích reprezentačních mužstev

27.08.2019 / Ostatní

Dnešní den není jen ve znamení zápasu A-týmu ve 2. kole MOL Cupu proti Rosicím, ale také ve znamení zveřejnění nominací do jednotlivých národních mužstev. Sigma Olomouc vyšle jako obvykle na reprezentační srazy několik svých zástupců.

Nominaci na nadcházející přátelská utkání národního celku U21 zveřejnil trenér Lvíčat Karel Krejčí. V listině náhradníků se objevil jediný zástupce Sigmy Olomouc Ondřej Zmrzlý! Národní tým v pátek 6. září od 18:00 nastoupí na stadionu v Českých Budějovicích k úvodnímu zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, soupeřem Čechům bude Litva. Poté naši reprezentanti odcestují do francouzského Troyes, kde 9. září od 21:00 odehrají přípravný zápas s domácím výběrem.

Také do nominace reprezentačního týmu U20, který v září odehraje dvě přípravná utkání, byli zařazeni hráči SK Sigma Olomouc, konkrétně David Zima, Tomáš Zlatohlávek, Ondřej Zmrzlý a Jakub Matoušek, který je v současné době na hostování ve Vítkovicích. Mezi náhradníky se objevili Mojmír Chytil, Lukáš Neuer a Pavel Zifčák, který hostuje v FK Pardubice. Národní tým do 20 let sehraje přátelské zápasy s Německem 5. září v 16:30 v německém Halle a poté 9. září od 16:00 na domácím hřišti v Prešticích proti Itálii.

Do reprezentačního výběru U19 byl povolán náš brankář Jakub Trefil. Mezi náhradníky figuruje i Miloš Šidlík. Hráči SK Sigma budou reprezentovat Českou republiku v přípravných utkáních proti Švýcarsku (5. září v 17.00, Fribourg) a Belgii (10. září ve 13:00, Tubize).

Na přípravný kemp do Trutnova vyrazí ve dnech 1. - 9. září národní celek do 18 let, v jehož nominaci jsou tito fotbalisté SK Sigma: Filip Slavíček, Matěj Vymětalík, Lukáš Galus a Miroslav Sklenář. V rámci soustředění reprezentanti odehrají přátelský zápas s MFK Trutnov.

Ani v A-týmu českého národního celku nechybí několik jmen, která v minulosti oblékla dres Sigmy Olomouc: Tomáš Kalas, Tomáš Hořava, Lukáš Kalvach, Tomáš Přikryl, Petr Ševčík, Martin Doležal, Tomáš Chorý. Fotbalová reprezentace má před sebou zápasy kvalifikace o postup na EURO 2020, které se budou konat v září na hřišti Kosova a Černé Hory.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná