Tipsport.cz

Aktuality

Píše se nová kapitola, součástí Sigmy se stal ženský fotbal

Píše se nová kapitola, součástí Sigmy se stal ženský fotbal

30.07.2019 / Ostatní

Píše se nová kapitola, součástí SK Sigma Olomouc se nově stal ženský fotbal. V červnu letošního roku došlo ke spojení s ženským fotbalovým klubem 1. FC Olomouc, který bude od sezóny 2019/2020 vystupovat pod hlavičkou našeho klubu v celostátní 2. lize žen i v dalších mládežnických soutěžích.

1. FC Olomouc vznikl v roce 2010. „Tehdy jsme měli jen ženský tým. Druhou nejvyšší soutěž jsme převzali od jednoho dnes už zaniklého fotbalového klubu z Olomouce. V té době jsme také začali budovat mládežnickou základnu. Dnes máme dva týmy dorostenek v druhé a třetí lize, mladší žákyně hrající druhou dívčí ligu a okresní soutěž s chlapci a přípravku,“ popsal vývoj klubu předseda Miloslav Novotný.

„Postupem času jsme chtěli ženský fotbal v Olomouci posunout dál, tím pádem se nabízelo spojení s SK Sigma Olomouc. Oslovili jsme pana Gajdu a pana Beneše. Jednání probíhala více než rok a po těchto jednáních jsme dospěli k závěru, že spojení klubů bude ku prospěchu obou stran,“ řekl Miloslav Novotný. To se záhy potvrdilo. „Díky spojení se Sigmou Olomouc evidujeme zvýšený zájem hráček zahrát si v modrých barvách, kromě toho k tomu přispívá i „boom“ ženského fotbalu, který probíhá v posledních dvou letech,“ dodal. Zajímavostí je, že nedávné mistrovství světa žen jsme mohli sledovat na obrazovkách ČT Sport. Vítězný pohár zvedly nad hlavu reprezentantky USA, kde ženský fotbal dosahuje vyšší popularity a dokonce i vyšších příjmů než mužský fotbal.

Obdobně vnímá současnou situaci ženského fotbalu místopředseda SK Olomouc Sigma MŽ, z.s. Jakub Beneš: „Ženský fotbal zažívá v posledních letech obrovský rozmach, my jsme velice rádi, že takřka roční jednání se zástupci 1. FC Olomouc dospěla do zdárného konce a ženský fotbal se tak stane nedílnou součástí našeho klubu. Věřím, že je to jedinečná příležitost, jak v našem regionu vytvořit silnou základnu pro všechny ženy a dívky, které se o fotbal zajímají.“

Fotbalistky Sigmy odstartovaly letní přípravu na novou sezónu 2. ligy už 16. července a stihly už odehrát dvě přípravná utkání proti slovenskému Trenčínu (výhra 4:3) a Líšni (výhra 3:0).

Hanačky zároveň hlásí hned několik nových posil. Z Hradce Králové přichází duo Martina Bulavová a Pavlína Pěrušková, Zdeňka Skupinová ze Spartaku Myjava a na hostování Lucie Brudná ze Slovanu Ostrava. O další posile se podle informací z klubu ještě jedná.

V přípravě se dále fotbalistky Sigmy střetnou se soupeřkami z Bratislavy, Dukly Praha, Kotvrdovic a ze Zlína. První mistrovské utkání je čeká 8. 9. v Teplicích. Odehrají také zápas Poháru žen FAČR 16. nebo 17. 11. s vítězem duelu Havířov – Vítkovice / Lubina a v případě postupu si zahrají proti SK Slavia Praha.

Druhá nejvyšší soutěž žen čítá 8 mužstev – SK Sigma Olomouc, FC Hradec Králové, FC Baník Ostrava, FK Teplice, FC Praha, FK Čáslav, SK Líšeň a ABC Braník fotbal. V základní části se hraje systémem každý s každým v zápasech na domácí i venkovní půdě. Poté se tabulka rozdělí na dvě poloviny s tím, že první čtyři týmy hrají o první místo znamenající přímý postup do nejvyšší soutěže, druhá polovina tabulky hraje o setrvání v soutěži. „Cílem pro nadcházející sezónu je dostat se do první čtverky a zabojovat o nejvyšší příčky. Ve všech kategoriích bychom se pak chtěli v budoucnu probojovat do nejvyšších soutěží a dlouhodobě se tam udržet,“ stanovil cíle předseda Novotný.

Mládežnické týmy budou mít své zázemí v Hodolanech, kde budou hrát i mistrovská utkání. Ženy a dorostenky trénují v Kožušanech nebo na umělé trávě u Androva stadionu. Jejich tréninkový plán čítá 3 až 4 tréninkové jednotky týdně. O místě, kde budou hrát domácí ligové zápasy, se momentálně jedná.

Soupiska – ženy

Radka Bednaříková, Tereza Dorotovičová, Kristýna Halgašová, Veronika Holcová, Petra Houdková, Klára Knápková, Karolína Koudelková, Šárka Lukaštíková, Darina Makošová, Lucie Malinová, Petra Malíšková, Natálie Maříková, Viktorie Navrátilová, Adéla Skopalová, Eliška Smoliková, Kateřina Šafářová, Lucie Tomešová, Klára Vajdíková, Michaela Večeřová, Kristýna Vykopalová, Nikola Zahradníčková, Martina Bulavová, Pavlína Pěrušková, Lucie Brudná, Zdeňka Skupinová, Kateřina Špunarová

Realizační tým - ženy

Hlavní trenér: Ondřej Fojtík

Asistent trenéra: Vojtěch Fojtík

Vedoucí mužstva: Pavel Pěruška

Plán přípravných utkání - ženy

21. 7. (Drahlov) | SK Sigma Olomouc - AS Trenčín  4:3 (2:1), branky: Bulavová, Knápková, Tomešová, Smoliková

27. 7. (Lipník nad Bečvou) | SK Sigma Olomouc - SK Líšeň  3:0 (2:0), branky: Vajdíková, Bulavová, Houdková

4. 8. (Kožušany) | SK Sigma Olomouc - NMŠK Bratislava 

11. 8. (Kožušany) | SK Sigma Olomouc - Dukla Praha

18. 8. (Kotvrdovice) | Kotvrdovice – SK Sigma Olomouc

31. 8. (Lužkovice)  FC FASTAV Zlín – SK Sigma Olomouc

Posily - ženy

Martina Bulavová – FC Hradec Králové, střed zálohy

Pavlína Pěrušková – FC Hradec Králové, útok

Zdeňka Skupinová – Spartak Myjava, útok

Lucie Brudná – Slovan Ostrava, záloha, (hostování do 31. 12. 2019)

Rozpis zápasů – ženy

1. kolo

Neděle 8. 9. | FK Teplice – SK Sigma Olomouc

2. kolo

Neděle 15. 9. | SK Sigma Olomouc - FC Praha

3. kolo

Sobota 21. 9. | FK Čáslav - SK Sigma Olomouc

4. kolo

Neděle 29. 9. | SK Sigma Olomouc - SK Líšeň

5. kolo

Sobota 5. 10. | FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc

6. kolo

Neděle 13. 10. | ABC Braník - SK Sigma Olomouc

7. kolo

Neděle 20. 10. | SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové

8. kolo

Neděle 27. 10. | SK Sigma Olomouc - FK Teplice

9. kolo

Sobota 2. 11. | FC Praha – SK Sigma Olomouc

10. kolo

Neděle 10. 11. | SK Sigma Olomouc - FK Čáslav

11. kolo

Neděle 29. 3. | SK Líšeň – SK Sigma Olomouc

12. kolo

Neděle 5. 4. | SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava

13. kolo

Neděle 12. 4. | SK Sigma Olomouc - ABC Braník

14. kolo

Neděle 19. 4. | FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc

Pozn.: Místo domácích zápasů a časy budou upřesněny.

 

Holky, vítejte v modré rodině!
Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná