Tipsport.cz

Aktuality

David Zima o EURU do 19 let

David Zima o EURU do 19 let

31.07.2019 / A tým

Na nedávný evropský šampionát do 19 let vyslala SK Sigma Olomouc dva zástupce – obránce Davida Zimu (18) a útočníka Tomáše Zlatohlávka (19). V základní skupině se reprezentace střetla s Francií, Norskem a Irskem. I když se jí ze skupiny postoupit nepodařilo, už jen samotný postup na závěrečný turnaj lze považovat za velký úspěch. Talentovaný obránce David Zima odehrál v reprezentačním dresu kompletní tři zápasy a při hodnocení svých výkonů na turnaji se nebojí být sám k sobě kritický. Cenná vlastnost u tak mladého hráče.

Davide, máš za sebou EURO do 19 let. Jaký byl celý reprezentační cyklus od kvalifikace až po samotný turnaj?

Reprezentační cyklus byl výborný, až na závěrečný turnaj. Z mého pohledu se mi výkonnostně moc nepovedl, i týmově to nebylo podle našich představ. Cítil jsem, že z některých soupeřů jsme měli až moc velký respekt a to se na hřišti projevilo. Kromě toho nás postihly zažívací problémy, na hotelu totiž nebylo moc dobré jídlo. Slyšel jsem, že s tím měly problém i ostatní týmy na šampionátu.

V čem byli soupeři lepší?

Třeba Francouzi byli lepší ve všech parametrech, na kterých je fotbal postaven, což jsou rychlost, technika a síla. Bylo to znát na výsledku i na projevu hry.

Turnaj se hrál v Arménii. Jak se ti líbila tato země?

Popravdě mě moc neoslovila. Samé staré budovy, hodně špíny. Na druhou stranu jsme poznali novou zemi a mentalitu. Trošku mě mrzí, že se šampionát nehrál ve vyspělejší fotbalové zemi.

Dva hráči základní sestavy se z turnaje omluvili, jelikož dali přednost přípravě v prvoligových klubech. Bylo to pro vás velké oslabení?

Na výsledek to určitě vliv mělo. Chyběli nám klíčoví hráči Ostrák a Šulc, kteří absolvovali ligovou přípravu, Ostrák v rakouském klubu Hartberg a Šulc v Opavě. Respektive nám nepřijeli tři hráči základní sestavy, ten třetí nepřijel kvůli zranění.

Ty jsi také začal přípravu s A-týmem, nepřemýšlel jsi, že také zůstaneš?

Ne, o tom jsem nepřemýšlel. Byla to pro mě priorita, protože jsem se chtěl porovnat s nejlepšími hráči v mém věku na evropské scéně. Navíc reprezentovat vlastní zemi je pocta. Na turnaji byli hráči, kteří hrají třeba španělskou La Ligu nebo francouzskou Ligue 1. Takový turnaj si zahraješ jednou za život, takže moc nechápu, proč někteří nepřijeli.

Jaké máš teď cíle?

Chtěl bych na konci školního roku odmaturovat, to je první cíl (směje se). Další cíl je prosadit se do vyšších soutěží než je MSFL. Uvidíme, jak se to všechno podaří.

Skloubit studium na gymnáziu a trénování s A-týmem, to asi nebude úplně jednoduchá záležitost?

To nebude. Zatím nevím, jak to skloubím. Až se ve škole dozvím rozvrh, budeme se muset s trenérem nějak domluvit. Na Hejčíně si potrpí, abych měl všechny známky jako ostatní studenti, s docházkou mě ale až tak netrápí (směje se).
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná