Aktuality

Ženy v generálce nestačily na Zlín, dorostenkám se dařilo

Ženy v generálce nestačily na Zlín, dorostenkám se dařilo

01.09.2020 / Ostatní

Ženský tým SK Sigma Olomouc odehrál o víkendu generálku na nový soutěžní ročník. Se Zlínem prohrál 2:4. Stejného soupeře vyzvaly naše dorostenky. Ty byly o poznání úspěšnější, když deklasovaly soupeřky ze Zlína v poměru 11:0.

První mistrovské utkání v 2. lize odehraje ženský tým 5. 9. v Hradci Králové. Dorostenky ve stejný den pocestují do Vítkovic, kde vstoupí do moravské 2. ligy.

SK Sigma Olomouc W - FC FASTAV Zlín W 2:4 (1:2)

Branky: 37. Kočišová, 68. Skupinová.

Sestava: Navrátilová D. - Večeřová (12. Vykopalová), Vítková, Makošová (C) - Navrátilová V., Holcová, Gnipová, Kočišová (75. Skopalová), Čislinská (65. Smolíková) - Skupinová, Halgašová (70. Zahradníčková).

Hodnocení trenéra Zemana: „Do generálky na 2. ligu jsme nastoupili v nekompletní sestavě, což nás provází celou letní přípravu (práce, zranění). V utkání nás trápil špatný důraz jak v ofenzívě, tak v defenzívě. V 1. poločase holky nedokázaly přenést na hřiště taktické pokyny z kabiny. Výkon byl zbytečně ustrašený v konstruktivním otevírání hry a přechodová fáze pomalá. Máme příliš doteků s míčem a soupeř nemá problém vyplnit prostory v defenzívě. Soupeř rychle zachytával jednoduchou rozehrávku díky důrazu, který nám chyběl, a chodil tak do nebezpečných přečíslení. Navíc se přidávají i individuální chyby, kdy po jedné takové jsme brzy inkasovali. V přestávce jsme si důrazně popsali chyby a celá druhá půle byla již výrazně odvážnější, holky zlepšily kombinaci a zvýšil se i důraz, což přineslo šance. Pozitivem v utkání byl start talentované brankářky D. Navrátilové. Přes 4 inkasované branky předvedla velmi dobrý výkon a potenciál v konstruktivní rozehrávce, což je cesta, kterou chceme jít. Bohužel utkání přineslo i negativum v podobě dlouhodobějšího zranění M. Večeřové, která se vrátila z marodky teprve nedávno. Soupeř ze Zlína podal velmi kvalitní výkon založený na dobré kombinaci v přechodové fázi a byl efektivní v zakončení.“

SK Sigma Olomouc WU18 – FC FASTAV Zlín WU18  11:0 (7:0)

Branky: Oršelová 3, Jaichová 2, Kvapilová, Lukaštíková, Štajgrová, Možíšová, Maříková, Matoušková.

Sestava: Herynková – Možíšová (46. Jurtíková), Muláková, Lukaštíková, Podhorová (65. Možíšová) -  Rédová (46. Dzielská), Štajgrová, Maříková, Kvapilová (65. Matoušková) – Oršelová (65. Sasáková), Janků (46. Jaichová).

Hodnocení asistenta Večeři: „Utkání jsme si užili. Dařilo se nám střelecky, děvčata předvedla množství pohledných kombinací. Příští víkend nás čeká úvodní utkání 2. ligy dorostenek, kdy zajíždíme do Vítkovic. Máme představu o základní sestavě, bohužel nás limitují dvě zranění. Do sezóny máme velkou motivaci a odhodlání.“
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná