Aktuality

Před 8 lety Sigma získala první trofej. Úžasný úspěch, shodují se aktéři

Před 8 lety Sigma získala první trofej. Úžasný úspěch, shodují se aktéři

02.05.2020 / A tým

Dnes je tomu přesně 8 let od zisku historicky první trofeje v dějinách klubu. Parta kolem kapitána Radima Kučery vedená trenérskou ikonou Petrem Uličným si v památném finále Poháru České Pošty poradila s pražskou Spartou. O vítěznou branku se po krásné individuální akci postaral sváteční střelec Michal Vepřek. Spolu s ním zavzpomínali na kameru další aktéři finále: Aleš Škerle a Tomáš Janotka.

„Lidé z okolí nám říkali, že s odpočtem 9 bodů bude těžké zachránit se v lize. Nikdo nám moc nevěřil. Pohár jsme brali spíše jako takový bonus. To, co se potom stalo, že jsme došli do finále poháru a vyhráli ho, bylo pro nás všechny něco navíc. Po finále jsme se museli zase soustředit na ligu, protože nám k záchraně chyběl jeden zápas,“ řekl bývalý hráč a současný obchodní manažer Sigmy Aleš Škerle.

„Záchrana v lize byla pro nás naprostou prioritou. Odpočet bodů v lize byl výrazný, ale postupně jsme ho ukrajovali. Pohár sice byl na vedlejší koleji, ale krůček po krůčku jsme se dostávali dál. Nakonec bylo naše účinkování v poháru skvělé,“ zavzpomínal účastník finále a trenér naší U19 Tomáš Janotka.

„Pamatuji si první ligový zápas na jaře proti Českým Budějovicím. Zápas skončil 0:0 a náš výkon byl všelijaký. Potom jsme jeli na Slovácko, kde Zdena Klesnil dal v závěru vítězný gól a tím se to zlomilo. Začali jsme sbírat body v lize a postupovat v poháru. Pohár jsme vnímali jako odměnu a odreagování od ligových zápasů, které pro nás byly psychicky náročné,“ řekl obránce Michal Vepřek, který je společně s Martinem Hálou jediným památníkem finále v kádru A-týmu.

Ve videu se dozvíte nejen komentáře k cestě Sigmy do finále, ale také zábavné historky s trenérem Uličným nebo vtipný rozbor gólu Michala Vepřeka od Aleše Škerleho a Tomáše Janotky.
A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná