Aktuality

Před 8 lety Sigma získala první trofej. Úžasný úspěch, shodují se aktéři

Před 8 lety Sigma získala první trofej. Úžasný úspěch, shodují se aktéři

02.05.2020 / A tým

Dnes je tomu přesně 8 let od zisku historicky první trofeje v dějinách klubu. Parta kolem kapitána Radima Kučery vedená trenérskou ikonou Petrem Uličným si v památném finále Poháru České Pošty poradila s pražskou Spartou. O vítěznou branku se po krásné individuální akci postaral sváteční střelec Michal Vepřek. Spolu s ním zavzpomínali na kameru další aktéři finále: Aleš Škerle a Tomáš Janotka.

„Lidé z okolí nám říkali, že s odpočtem 9 bodů bude těžké zachránit se v lize. Nikdo nám moc nevěřil. Pohár jsme brali spíše jako takový bonus. To, co se potom stalo, že jsme došli do finále poháru a vyhráli ho, bylo pro nás všechny něco navíc. Po finále jsme se museli zase soustředit na ligu, protože nám k záchraně chyběl jeden zápas,“ řekl bývalý hráč a současný obchodní manažer Sigmy Aleš Škerle.

„Záchrana v lize byla pro nás naprostou prioritou. Odpočet bodů v lize byl výrazný, ale postupně jsme ho ukrajovali. Pohár sice byl na vedlejší koleji, ale krůček po krůčku jsme se dostávali dál. Nakonec bylo naše účinkování v poháru skvělé,“ zavzpomínal účastník finále a trenér naší U19 Tomáš Janotka.

„Pamatuji si první ligový zápas na jaře proti Českým Budějovicím. Zápas skončil 0:0 a náš výkon byl všelijaký. Potom jsme jeli na Slovácko, kde Zdena Klesnil dal v závěru vítězný gól a tím se to zlomilo. Začali jsme sbírat body v lize a postupovat v poháru. Pohár jsme vnímali jako odměnu a odreagování od ligových zápasů, které pro nás byly psychicky náročné,“ řekl obránce Michal Vepřek, který je společně s Martinem Hálou jediným památníkem finále v kádru A-týmu.

Ve videu se dozvíte nejen komentáře k cestě Sigmy do finále, ale také zábavné historky s trenérem Uličným nebo vtipný rozbor gólu Michala Vepřeka od Aleše Škerleho a Tomáše Janotky.
A tým - další aktuality:

Další vydání Sigmáka v elektronické podobě je tady!Další vydání Sigmáka v elektronické podobě je tady!
| 04.12.2020
Z Martiniku až do Česka. Co více o sobě prozradil Florent Poulolo?Z Martiniku až do Česka. Co více o sobě prozradil Florent Poulolo?
| 04.12.2020
10. kolo: Sigma hostí v sobotu Příbram10. kolo: Sigma hostí v sobotu Příbram
| 03.12.2020
Upřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti JablonciUpřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti Jablonci
| 29.11.2020
Nešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dálNešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dál
| 27.11.2020
Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
| 27.11.2020
České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!
| 27.11.2020
9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím
| 26.11.2020
Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná