Tipsport.cz

Aktuality

Těžká prověrka před reprezentační pauzou. Sigma v neděli hostí Plzeň

Těžká prověrka před reprezentační pauzou. Sigma v neděli hostí Plzeň

02.10.2020 / A tým

O víkendu se odehraje poslední várka ligových zápasů před říjnovou reprezentační přestávkou. V rámci 6. kola FORTUNA:LIGY přivítají fotbalisté SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu vicemistry z Plzně. Zápas se na Andrově stadionu odehraje v neděli 4. října od 15:30.

Sigma – tři výhry v řadě a vyrovnání rekordu

Série zápasů po zářijové reprezentační pauze prozatím vychází Hanákům výborně. Všechna tři utkání hráči Sigmy Olomouc zvítězili, což se promítlo i ve vyrovnání nejlepšího startu týmu do ligy v klubové historii.

„Je to jen začátek sezóny, takže zůstaňme nohama na zemi. Sezóna je dlouhá a nás čeká ještě spousta práce. Snažme se z této vítězné vlny vydolovat co nejvíce bodů, v neděli nás čeká těžký zápas proti Plzni. Hráčům říkám, aby poctivě pracovali. Pak budou i výsledky,“ snaží se brzdit euforii z vydařeného startu trenér Sigmy Radoslav Látal.

V čem vidí trenér příčiny sigmáckého vzestupu? „Podařilo se nám zlepšit věci, které nám loni tolik nešly. V utkáních, jako bylo to ve Zlíně, se stávalo, že jsme neudrželi vedení a třeba jsme i prohráli. Pracujeme kompaktně dozadu, mužstvo je silné, nedělá zbytečné chyby. Cítím z něho vůli vítězit.“

Tyto aspekty hry musejí Hanáci udržet, pokud chtějí proti Plzni přerušit nepříznivou sérii. Na výhru nad Viktorií čekají od jara 2012, kdy v plzeňské Doosan Areně zvítězili 4:0. Na Andrově stadionu je čekání na výhru ještě o rok delší.

„Na dřívější zápasy a statistiky se nedíváme. Soustředíme se jen na nedělní utkání. Že jsme spoustu zápasů Plzeň neporazili? V neděli to můžeme změnit. Kluci jsou natěšení, mužstvo pracuje dobře na trénincích. Budeme chtít vytěžit maximum,“ uvedl Radoslav Látal.

Základní sestava Sigmy v posledním ligovém utkání:

Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – González, Greššák, Zifčák, Breite, Falta – Nešpor.

Viktoria Plzeň – do Olomouce po vyřazení z Evropské ligy

Nedělní zápas bude speciální pro Romana Hubníka, který se před startem letošní sezóny do Olomouce vrátil právě z Plzně. „Moc se na ně těším. Působil jsem tam sedm let, všechny hráče v klubu znám. Když jsem z Plzně odcházel, tak jsem jim říkal, že jim v Olomouci nedám nic zadarmo,“ řekl kapitán Sigmy.

Nutno zmínit, že nepůjde o jediného hráče Sigmy s vazbou na plzeňský klub. Mládežnickými výběry Viktorky prošli Aleš Mandous a Martin Sladký. Na straně druhé budou za Plzeň bojovat olomoučtí odchovanci Lukáš Kalvach, Tomáš Hořava a Tomáš Chorý.

Viktoria Plzeň zažila v probíhající sezóně již dvě zklamání. Nejprve svěřenci Adriána Guľy vypadli z předkola Ligy mistrů s Alkmaarem, a ve čtvrtek nestačili v předkole Evropské ligy na izraelský Hapoel Beer Ševa.

Trenér Látal si nemyslí, že by se na Plzni projevilo náročné a dlouhé cestování z Izraele: „“Viktorka nemá jen 11 hráčů. Na každé pozici mají dva náhradníky, kvalitní hráče, kteří mohou kdykoliv zaskočit. Na to, že hrají ve čtvrtek, vůbec nespoléhejme. Je to spíš náročnější. Náhradníci se budou chtít ukázat,“ dokončil Látal.

Základní sestava Plzně v posledním ligovém utkání:

Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Kovařík – Bucha, Kalvach, Čermák – Kayamba, Beauguel, Kopic.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Petr Ardeleanu. Na stranách mu budou dělat asistenty Matěj Vlček a Michal Myška. Čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Berka. Při zápase bude přítomen videorozhodčí Pavel Julínek a jeho asistent Marek Podaný.

Vzájemná historická bilance


historicka-bilance-facebook-2-1.png

A tým - další aktuality:

3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021
Matúš Macík novým brankářem SigmyMatúš Macík novým brankářem Sigmy
| 12.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná