Tipsport.cz

Aktuality

Trenér U12 Bilík: Chceme se vyrovnat evropským akademiím

Trenér U12 Bilík: Chceme se vyrovnat evropským akademiím

03.02.2020 / Sportovní třídy

Příprava týmu do 12 let na jarní část sezóny běží v plném proudu. Svěřenci trenérů Tomáše Bilíka a Viktora Pilarčíka jsou v tréninkovém procesu už od 13. ledna.

„Zimní přípravu máme rozdělenou na dvě části. V té první budeme pracovat především na rozvoji pohybových schopností a zdokonalování fotbalových dovedností s jejich využitím v malých formách her. Druhá část přípravy už bude více zaměřená na herní projev a principy naší hry, kde budeme rozvíjet herní myšlení a kreativitu hráčů. V rámci přípravy odehrajeme také řadu přípravných utkání s kvalitními českými či slovenskými týmy stejné nebo starší kategorie,“ řekl k programu přípravy trenér Bilík.

„Věřím, že tím navážeme na povedený konec podzimu a v jarní části sezóny budeme konkurenceschopní nejen českým, ale i evropským akademiím,“ přeje si.

Po 15 kolech Moravskoslezské žákovské ligy (divize sever) je tým U12 na první příčce tabulky 3 body před ostravským Baníkem. „Podzimní část sezóny pro nás byla ve znamení sžívání se s novým týmem a novými požadavky na hráče. Nastavili jsme si nějaké cíle, a to nejen fotbalové, ale především takové, které se týkají přístupu a samostatného vnímání vlastního rozvoje hráčů, na čemž chceme stavět. Samozřejmě víme, že je to dlouhá cesta, ale musím říct, že spousta kluků směřuje správným směrem. Díky tomu jsme mohli navázat na veliký pohybový potenciál a dovednosti hráčů získané v přípravkových kategoriích. Ačkoliv náš herní projev na začátku sezóny nebyl úplně pozitivní, bylo postupem času v každém utkání viditelné zlepšení v atributech, na kterých jsme pracovali v tréninku, což nás jako trenéry těší asi nejvíce,“ zhodnotil uplynulé měsíce trenér Bilík.

„V rámci žákovské ligy, turnajů, přípravných utkání a především „minirepubliky“ jsme především ke konci podzimní části předvedli spoustu kvalitních výkonů proti soupeřům různých úrovní či věkových kategorií,“ dodal.

Dlouholetý mládežnický kouč také ocenil tréninkovou morálku svého týmu a chuť hráčů neustále se zlepšovat. „Nerad bych jmenoval jednotlivé hráče, i když jednoznačně v této kategorii stále stavíme na první místo hráčskou individualitu. Někteří kluci si drželi relativně stálou výkonnost, některým forma kolísala a někteří udělali během podzimní části sezóny veliký progres. Největším pozitivem pro nás však je, když vidíme, že samotní hráči mají potřebu neustále se zlepšovat, a naplno na sobě pracovat nejen v tréninku či utkání, ale i samostatně ve volném čase.“

První mistrovské utkání odehraje dvanáctka 22. března v Holici.
Sportovní třídy - další aktuality:

Tým U11 obsadil na turnaji v Ostravě 2. místoTým U11 obsadil na turnaji v Ostravě 2. místo
| 15.12.2020
Jak se dařilo žákovským týmům?  Jak se dařilo žákovským týmům?
| 05.10.2020
Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15
| 01.10.2020
Žáci do 13 a 12 let se zapojili do InterligyŽáci do 13 a 12 let se zapojili do Interligy
| 29.09.2020
Žákovské týmy U15 a U14 vyzvaly BrnoŽákovské týmy U15 a U14 vyzvaly Brno
| 29.09.2020
Mladší žáci změřili síly se ZnojmemMladší žáci změřili síly se Znojmem
| 21.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 14.09.2020
U12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místoU12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místo
| 08.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 07.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 31.08.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná