Aktuality

10. kolo: Sigma hostí v sobotu Příbram

10. kolo: Sigma hostí v sobotu Příbram

03.12.2020 / A tým

V 10. kole FORTUNA:LIGY se po venkovním utkání s Pardubicemi představí olomoučtí fotbalisté na Andrově stadionu. Tam přivítají v sobotu od 16:00 Příbram. Utkání se odehraje bez diváků, přičemž souboj třetího s posledním zprostředkujeme online komentářem na našem webu i zpravodajstvím na sociálních sítích. Zápas je také možné sledovat živě na O2 TV stream.

Vyhrát a překonat zklamání z minulého zápasu, přeje si Sigma

Pardubice se zatím v ďolíčkovském azylu nepodařilo porazit žádnému týmu včetně pražské Slavie. Nejblíže vítězství byla v minulém kole Sigma, které k 3 bodům chybělo pár sekund. Jenže Pardubičtí dokázali poslední střelou vyrovnat na konečných 1:1. „My jsme si ten náš nepovedený konec utkání rozebrali, podívali jsme se na videu na chyby, které jsme udělali. V hlavách to ještě trošku máme, ale máme teď možnost na to zareagovat a odčinit to doma s Příbramí,“ řekl trenér Sigmy Radoslav Látal.

Příbram nepatří zrovna mezi naše oblíbené soupeře, o čemž svědčí vzájemná bilance z minulé sezóny, kdy jsme ji ve 3 zápasech ani jednou nedokázali porazit, i ta historická. Z pohledu Sigmy se jedná o 14 výher, 13, remíz a 12 porážek. „V minulé sezóně jsme s Příbramí ani jednou nevyhráli. Hlavně domácí zápasy pro nás byly velkým zklamáním. Příbram teď podala dobrý výkon proti Mladé Boleslavi. Nečeká nás nic lehkého, vše bude záležet na našem přístupu a zodpovědné práci,“ uvedl Látal. „Proti Příbrami hrajeme zpravidla do jejich plné obrany. Těžko se tak dostáváme do zakončení ve vápně. Zároveň si musíme dát pozor na jejich protiútoky,“ je si vědom Mojmír Chytil.

Příbram má zatím na kontě pouze 5 bodů, 4 z nich však získala v uplynulých dvou kolech, když remizovala v Brně a doma porazila Mladou Boleslav. „Měla začátek ligy těžký, narazila na těžké soupeře. S Baníkem například dostali červenou kartu hned na začátku utkání… Ale mužstvo i tak působí konsolidovaně, dobře pracují především v defenzivě. Budou houževnatí, budou si proti nám věřit, protože ví, že minulou sezónu se jim proti nám dařilo,“ očekává Látal. „Proti Brnu a Mladé Boleslavi předvedli slušné výkony, dařilo se jim především v druhých poločasech. Musíme se dobře nachystat, říct co a jak a vyhrát,“ přeje si Chytil.

Při pohledu na ligovou tabulku je jasné, kdo jde do zápasu jako favorit. Na to ovšem trenér Látal nehledí. „Na tabulku bych se nedíval, podívejme se na to, jak dopadlo poslední kolo. Slavia remizovala s Brnem, i když každý říkal, že jim nadělí pět gólů… Navíc domácí zápasy jsou teď bez diváků jiné, diváci týmu nemohou pomoci, je to bez emocí a domácí prostředí pak ochabuje. Ale jak jsem už řekl, bude to hlavně o našem přístupu k zápasu.“ Podobně to vnímám i ofenzivní univerzál Mojmír Chytil. „Někdy je složitější hrát proti týmům, které se zachraňují, než proti týmům z horní části tabulky.“

Před Sigmou jsou v tabulce pouze obě pražská S. Ta se v 10. kole utkají ve vzájemném souboji, čehož by Sigma mohla využít a stáhnout bodový náskok jednoho nebo v případě remízy obou týmů. „Naše umístění nás těší, ale na tabulku se nedíváme. Je to vše o bodech. Je před námi pět posledních zápasů, z toho tři domácí, a chceme z nich „vytáhnout“ co nejvíce bodů. V zimě si potom vše vyhodnotíme. Nechceme se dívat na to, zdali jsme třetí nebo čtvrtí. Momentálně chceme do zimy nasbírat co největší počet bodů tak, abychom se v horní části tabulky udrželi,“ velí Látal. „Je to motivace, ale ohled na to moc nebereme. Soustředíme se hlavně na náš zápas. Když zvládneme náš zápas, potom se můžeme podívat, jak hrála Sparta se Slavií,“ přidává názor Mojmír Chytil.

Základní sestava Sigmy v posledním utkání:

Mandous – Hála, Hubník, Poulolo, Zmrzlý – González, Houska, Greššák, Chytil, Falta – Nešpor.

Příbram bojuje o přežití. Na Sigmu v posledních letech umí

Středočeský celek nevstoupil do letošního ročníku ideálně, bodů má jak šafránu. Ani letos se zřejmě svěřenci Pavla Horvátha bojům o udržení nevyhnou.

Je to už tak trochu údělem příbramských fotbalistů. Každoroční starosti s udržením v nejvyšší soutěži. Po 9 odehraných kolech se zdá, že v nastoleném trendu budou pokračovat i letos. Příbram se před utkáním se Sigmou nachází na poslední příčce s pouhými 5 body a vizitkou nejhorší ofenzivy i defenzivy z celé soutěže.

Dle papírových předpokladů jsou tedy jasným favoritem zápasu olomoučtí fotbalisté. Jenže… Pokud se podíváme na statistiku vzájemných zápasů z posledních let, bilance hovoří poměrně výrazně ve prospěch Příbrami. Z posledních 10 střetů to byl náš sobotní soupeř, který se hned 6x radoval z výher, zatímco sigmáci zvítězili jen 2x.

Neoblíbenost tohoto soupeře na Hané pak dokládají i výsledky z loňské sezóny, kdy jsme se Středočechy hráli 3x. Bilance těchto zápasů? Dvě výhry Příbrami a jedna remíza. Jediné tři body z venkovních zápasů pak Horváthův tým získal právě na Andrově stadionu v Olomouci.

Do letošního ročníku Příbram vstoupila velice špatně. Ani po koronavirové přestávce to nevypadalo, že by se Horváthův tým rozehrál k lepším výkonům, jak naznačily vysoké porážky s Ostravou (0:4) a Slováckem (1:5). Zisk 4 bodů v utkáních proti Brnu (1:1) a Mladé Boleslavi (2:1) však příbramské hráče opět dotáhly na soupeře před nimi. Ani tak však nemohou být spokojeni, před utkáním se Sigmou jsou stále na poslední příčce.

Příbramský kádr je mix zkušených veteránů, mezi nimiž se tyčí bývalý reprezentant Jan Rezek, vlastních odchovanců včetně zkušeného Tomáše Pilíka, ale i řady mladých tváří z místní mládežnické líhně, doplněných o řadu zahraničních hráčů, například Emmanuel Antwi, který krátce prošel i kádrem Sigmy.

Základní sestava Příbrami v posledním utkání:

Kočí – Nový, Kleščík, Svoboda, Cmiljanovič – Zorvan, Soldát, Rezek, Folprecht, Vávra – Voltr.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Jan Petřík. Na stranách mu budou asistovat Petr Caletka a Jan Dohnálek. Čtvrtým rozhodčím bude Lukáš Machač. Při zápase bude přítomen videorozhodčí Jan Machálek s asistentem Radkem Kotíkem.

Historická a aktuální bilance


historicka-bilance-facebook-2-4.png
aktualni-bilance-facebook-7.png

A tým - další aktuality:

Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná