Tipsport.cz

Aktuality

Pomáháme dál. Šijeme roušky pro ty, kteří je potřebují nejvíce

Pomáháme dál. Šijeme roušky pro ty, kteří je potřebují nejvíce

04.04.2020 / Ostatní

Šiji, šiješ, šijeme. Sigma Olomouc vnímá, jak nelehká je pro nás všechny situace, ve které se celý svět nachází. A vnímá také to, že je potřeba si navzájem pomáhat. Proto se klub rozhodl pomoct tam, kde je to na místě. Zaměstnanci Sigmy zasedli k šicím strojům a již několikátý den šijí roušky, kterých je v současné době po celé České republice nedostatek. Část roušek poté hráči A-týmu odvezli do olomoucké pobočky supermarketu Billa, kde je předali místním prodavačkám. Další várky plánuje klub rozmístit v následujících dnech.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na šití roušek podílí. Zapojují se všichni, kdo mohou. Od pracovníků fanshopu, technického úseku, maséra, kustoda, pradleny po obchodního manažera, ekonomku nebo také trenéra A-týmu a některých hráčů. Jsem rád, že v této náročné době dokážeme společně myslet na ostatní a pomáhat tam, kde je to potřeba,“ uvedl marketingový manažer David Holly.

Největším problémem byla a je dostupnost materiálu. Sigmáčtí zaměstnanci ale neváhali a materiál dodali ze svých domácích zásob – látky jednobarevné, se vzory, šňůrky, gumičky, co kdo našel. Někteří z nich látky a další potřebné věci nakoupili z vlastních úspor. Například trenér Radoslav Látal věnoval nemalou částku na nákup modré látky, ze které se konečně budou moci vyrábět roušky v té správně barvě – sigmácké modři.

Cílem celé této události je roušky předat na místech, kde je lidé nejvíce potřebují. Proto se včera naši hráči Michal Vepřek a Martin Hála vydali do pobočky supermarketu Billa v Olomouci, aby roušky za celý klub věnovali místním prodavačkám. „Situace kolem šíření pandemie koronaviru nám není lhostejná. Paní prodavačky jsou v každodenním kontaktu s lidmi a určitě je potřeba, aby se chránily. Pokud jim můžeme pomoci alespoň tím, že jim pár roušek věnujeme, vždy to rádi uděláme,“ řekl olomoucký záložník Martin Hála. „Musíme si pomáhat,“ dodává.

Děkujeme regionálnímu manažerovi panu Petru Krylovi za to, že nám umožnil roušky předat. A všem pracovníkům supermarketu Billa přejeme pevné zdraví v této nelehké době.

Sigma bude v šití pokračovat i nadále a roušky rozdávat také na dalších místech. Mezitím, milí fanoušci, budeme rádi, pokud se k nám přidáte a i vy jakýmkoliv způsobem pomůžete lidem ve svém okolí. Společně jsme silnější, společně toto období překonáme!


dsc06405.jpg
dsc06410.jpg
dsc06470.jpg
dsc06474.jpg
dsc06482.jpg
dsc06497.jpg
dsc06502.jpg
dsc06512.jpg
dsc06524.jpg
dsc06529.jpg
dsc06533.jpg
dsc06571.jpg
dsc06647.jpg
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná