Aktuality

Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal

Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal

04.06.2020 / A tým

Ani ve třetím ligovém utkání po restartu nejvyšší fotbalové soutěže se A-týmu nepodařilo získat tři body. Po bezbrankové první půli mělo dojít k rozuzlení v druhém poločase. To se i stalo, bohužel v neprospěch Hanáků, kteří zajímavé příležitosti na začátku druhého dějství nepřetavili ve vedoucí branku. Následně Budějovičtí udeřili hned dvakrát a zaslouženě vyhráli 2:0. „Děláme chyby a doplácíme na naši nemohoucnost vepředu,“ řekl po utkání s budějovickým Dynamem trenér Radoslav Látal.

První branka Budějovic přišla po třech příležitostech, které jsme měli na začátku druhého poločasu. Byl to trest za naše nevyužité šance?

Byl to především trest za to, že jsme vůbec tu chybu, která vedla ke gólu, udělali. V takovém vyrovnaném zápase se to nemůže stát. Nám se to ale stává častokrát a pak přicházíme o body. Ať už je to doma s Příbramí nebo teď s Budějovicemi. Stojí nás to hodně sil a doplácíme na to.

V koncové fázi se nám nedařilo. Co nám chybělo?

Chybělo nám trochu klidu a rozvahy. Akce jsme mohli lépe dotáhnout, mohli jsme je roztáhnout do křídelních prostorů. Měli jsme hodně centrů, hodně náběhů. Ale bohužel jsme nebyli schopní zakončit. Dnes to bylo o první brance. Tu dal soupeř a pak už jsme to měli těžké.

V základní sestavě jsme měli několik změn. Vyplatily se?

Nevyplatily, jelikož jsme prohráli. Nastoupili jsme na dvě šestky, chtěli jsme zhustit střed hřiště. Neříkám, že se nám hra ve středu hřiště nedařila. Ve středu hřiště nebyl problém. My doplácíme na naši nemohoucnost vepředu. A druhá věc je ta, že vždy uděláme nějakou chybu, ze které dostaneme gól.

Co nám chybí k produktivitě?

Spoustu míčů nedotáhneme do zakončení, kazíme přihrávky. Chce to více náběhů, abychom se ve třech nebo čtyřech lidech dostali do zakončení. Hráli jsme na jednoho klasického útočníka, protože jsme nechtěli otevřít střed hřiště. Proto jsme od začátku nepostavili Mojmíra Chytila.

Jak hráče po těchto nepříliš příznivých výsledcích namotivovat do dalších zápasů?

Motivací by pro hráče mělo být, že hrajeme o desítku a také o semifinále poháru. Motivace by měla být taková, že hrají za Sigmu Olomouc a měli by do toho dát všechno. Teď se nám bohužel nedaří tak, jako na jaře. Sami cítíme, že naše poslední tři zápasy nejsou dobré. Musíme se do toho dostat nějakým vítězstvím. Máme před sebou těžký zápas s Baníkem Ostrava, ale věřím, že se nám podaří získat tři body.
A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná