Tipsport.cz

Aktuality

Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal

Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal

04.06.2020 / A tým

Ani ve třetím ligovém utkání po restartu nejvyšší fotbalové soutěže se A-týmu nepodařilo získat tři body. Po bezbrankové první půli mělo dojít k rozuzlení v druhém poločase. To se i stalo, bohužel v neprospěch Hanáků, kteří zajímavé příležitosti na začátku druhého dějství nepřetavili ve vedoucí branku. Následně Budějovičtí udeřili hned dvakrát a zaslouženě vyhráli 2:0. „Děláme chyby a doplácíme na naši nemohoucnost vepředu,“ řekl po utkání s budějovickým Dynamem trenér Radoslav Látal.

První branka Budějovic přišla po třech příležitostech, které jsme měli na začátku druhého poločasu. Byl to trest za naše nevyužité šance?

Byl to především trest za to, že jsme vůbec tu chybu, která vedla ke gólu, udělali. V takovém vyrovnaném zápase se to nemůže stát. Nám se to ale stává častokrát a pak přicházíme o body. Ať už je to doma s Příbramí nebo teď s Budějovicemi. Stojí nás to hodně sil a doplácíme na to.

V koncové fázi se nám nedařilo. Co nám chybělo?

Chybělo nám trochu klidu a rozvahy. Akce jsme mohli lépe dotáhnout, mohli jsme je roztáhnout do křídelních prostorů. Měli jsme hodně centrů, hodně náběhů. Ale bohužel jsme nebyli schopní zakončit. Dnes to bylo o první brance. Tu dal soupeř a pak už jsme to měli těžké.

V základní sestavě jsme měli několik změn. Vyplatily se?

Nevyplatily, jelikož jsme prohráli. Nastoupili jsme na dvě šestky, chtěli jsme zhustit střed hřiště. Neříkám, že se nám hra ve středu hřiště nedařila. Ve středu hřiště nebyl problém. My doplácíme na naši nemohoucnost vepředu. A druhá věc je ta, že vždy uděláme nějakou chybu, ze které dostaneme gól.

Co nám chybí k produktivitě?

Spoustu míčů nedotáhneme do zakončení, kazíme přihrávky. Chce to více náběhů, abychom se ve třech nebo čtyřech lidech dostali do zakončení. Hráli jsme na jednoho klasického útočníka, protože jsme nechtěli otevřít střed hřiště. Proto jsme od začátku nepostavili Mojmíra Chytila.

Jak hráče po těchto nepříliš příznivých výsledcích namotivovat do dalších zápasů?

Motivací by pro hráče mělo být, že hrajeme o desítku a také o semifinále poháru. Motivace by měla být taková, že hrají za Sigmu Olomouc a měli by do toho dát všechno. Teď se nám bohužel nedaří tak, jako na jaře. Sami cítíme, že naše poslední tři zápasy nejsou dobré. Musíme se do toho dostat nějakým vítězstvím. Máme před sebou těžký zápas s Baníkem Ostrava, ale věřím, že se nám podaří získat tři body.
A tým - další aktuality:

16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná