Aktuality

Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám

Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám

04.08.2020 / A tým

Ofenzivní univerzál Pavel Zifčák se vrátil z úspěšného hostování v Pardubicích do kádru A-týmu Sigmy. Ve svém mateřském klubu bude bojovat o co největší prostor na hřišti. Nespornou výhodou je jeho využitelnost jak na hrotu útoku, tak i na křídle. „Cítím se dobře na obou pozicích,“ říká. V přípravě si už vyzkoušel oba posty. Proti Trnavě si z pozice pravého křídla připsal dokonce branku, když s Mojmírem Chytilem perfektně sehráli rychlý brejk do otevřené obrany soupeře.

Měl jsi vůbec po konci hostování v Pardubicích nějaký čas na odpočinek?

Na dovolenou do zahraničí jsem nejel. Měl jsem 12 dní volna. Snažil jsem se úplně vypnout, o fotbal se nezajímat, prostě odpočinout si fyzicky i psychicky.

Povedlo se?

Myslím, že jo.

Jaký byl pro tebe první týden přípravy s A-týmem Sigmy?

Musím říct, že první týden přípravy byl pro mě fyzicky náročný, jelikož jsme v Pardubicích ke konci sezóny už tolik netrénovali. Začátek přípravy byl pro mě šok, ale popral jsem se s tím dobře. Jsem šťastný, že jsem zpět v Sigmě, v mateřském klubu.

Trnavě jsi v sobotu vstřelil branku. Jak se seběhla gólová akce?

Mojma skvěle potáhl balon, počkal, až si naběhnu, nahrál mi to do boku. Potom už jsem to měl jednoduché, převzal jsem si míč a zakončil na zadní tyč. Dobrá akce.

V áčku se znovu potkáváš se starými dobrými známými – Mojma Chytil, Ondra Zmrzlý, Radek Látal. S nimi jsi vyhrál titul v U19 nebo Juniorské lize. Nechtělo by to i nějaký ten úspěch v áčku?

Hrajeme spolu několik let, známe se velice dobře. Jsem strašně rád, že s kluky tady můžu být. Tím, že jsme se potkali v áčku, si plníme dětský sen. Kdybychom udělali ještě nějaký úspěch, bylo by to fantastické.

Jaké si dáváš cíle pro letní přípravu?

Chci se udržet v kádru áčka, v nejlepším případě se probojovat do základní sestavy, i když vím, že je tady velká konkurence. Rád bych ukázal, že na to mám a že týmu můžu pomoci.

Cítíš, že hostování v druhé lize z tebe udělalo lepšího hráče?

Posunulo mě to po fotbalové i lidské stránce. Byl to dospělý fotbal, naučil jsem se, jak se chovat v soubojích. Předtím jsem hrál Juniorskou ligu, což byl takový mix dorostenecké a dospělé kopané. Poznal jsem nové lidi a prostředí, našel si nové kamarády.

Vnímáš rozdíl mezi první a druhou ligou?

Když porovnám první a druhou ligu, je to rozdíl. Hned na prvním tréninku Sigmy jsem poznal, že je to rychlejší, běhavější, zkrátka celkově náročnější.

V sobotu hrajeme přátelský zápas právě proti Pardubicím. Těšíš se?

Bude to pro mě zvláštní zápas. Těším se na něj. S bývalými spoluhráči jsme si už psali, že si nic nedarujeme (směje se).

Jaké jsou Pardubice mužstvo?

V Pardubicích je spousta mladých a talentovaných hráčů, kteří prochází reprezentacemi. Bude zajímavé je v lize sledovat. Hodně bude záležet na tom, jak do ligy vstoupí. Věřím, že lize mají co nabídnout.
A tým - další aktuality:

Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná