Aktuality

Hála: Dobrá atmosféra v týmu nám vydržela i během přestávky

Hála: Dobrá atmosféra v týmu nám vydržela i během přestávky

04.11.2020 / A tým

A-tým SK Sigma Olomouc se připravuje na restart ligové soutěže, který by měl s největší pravděpodobností proběhnout už tento pátek zápasem Jablonec – Brno. Sigmu čeká, stejně jako při restartu v minulé sezóně, utkání v Uherském Hradišti proti Slovácku. To by se mělo odehrát v sobotu od 16:00. Jak probíhaly tréninky v době přestávky a jak se mužstvo těší na zápas? O tom se pro klubový web rozpovídal záložník či obránce Martin Hála.

Znovu obnovení FORTUNA:LIGY se očekávalo už během minulého víkendu. K tomu směřovalo i jednání zástupců Ligové fotbalové asociace, Národní sportovní agentury a někdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Po jeho odstoupení z funkce nabrala jednání zpoždění, a tak se po nástupu nového ministra Blatného nejvyšší fotbalová liga rozběhne o týden později. „Bylo to zvláštní v tom ohledu, že jsme přesně nevěděli, kdy se bude hrát. Každý týden jsme se připravovali, jakoby se mělo o víkendu hrát. Chtěli jsme být připravení, kdyby na to přišlo,“ řekl Martin Hála.

Trenér Radoslav Látal na začátku přestávky avizoval, že hlavním úkolem je udržet herní praxi týmu, který je po úvodních 6 kolech na solidní 4. příčce. „Dělali jsme hodně průpravných her. V druhé polovině týdne jsme to vždy směřovali k víkendovému zápasu. Když jsme se dozvěděli, že se liga zrovna hrát nebude, hráli jsme modelové utkání. Tím jsme aspoň částečně nasimulovali herní praxi,“ uvedl Hála. Jak z jeho pohledu utkání vypadala? „Tréninkové zápasy měly svou kvalitu. Bylo vidět, že ten herní výpadek není až tak dlouhý, jak tomu bylo při první vlně epidemie. Určitě nám daly něco víc než klasické tréninky. Zápasy jsou náročnější a z pohledu herní praxe nám to prospělo,“ konstatuje olomoucký odchovanec.

Náhlé přerušení soutěže v rozehrané sezóně není příjemné pro žádné mužstvo. Sigmě se navíc na začátku sezóny dařilo, když získala v 6 zápasech 13 bodů. V boji o další ligové body sice nemohla pokračovat, ovšem pozitivní týmová atmosféra jí vydržela i během přestávky. „Kdybychom byli na konci tabulky, atmosféra by asi nebyla tak dobrá. S vědomím, že jsme už nějaké body uhráli, se nám určitě trénovalo lépe. Rádi bychom zůstali v tabulce tam, kde jsme,“ přeje si Hála.

Pokud Ligová fotbalová asociace obdrží výjimku z krizového opatření od ministerstva zdravotnictví, což se jeví velmi reálně, nastoupí Sigma v sobotu proti Slovácku. „Všichni se těší, protože zápas je to nejdůležitější, na co se připravujeme. Trénování bylo určitě lepší než sezení doma, ale přece jenom zápas je prostě vrchol týdne. Utkání budou bohužel bez diváků, ale budou se moci podívat alespoň v televizi. Pro nás je znovu obnovení soutěže příjemná změna,“ prohlásil Hála.

Slovácko doposud získalo v sezóně 7 bodů. Má však o jeden zápas méně než Sigma. V domácím prostředí zatím remizovalo s Jabloncem a nečekaně ztratilo všechny body s nováčkem z Pardubic. Po obnovení soutěže v minulé sezóně Hanáci paradoxně také zajížděli na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. „Očekávám stejný zápas jako předtím, tedy tvrdý zápas. Slovácko ti nikdy nedá nic zadarmo. Vzhledem k situaci a počasí to bude boj. Abych se přiznal, Slovácko jsem v zápasech tolikrát neviděl. Teprve budeme mít video přípravu, takže tam se dozvím víc. Každopádně na Slovácko jedeme pro body,“ říká odhodlaně Martin Hála.
A tým - další aktuality:

Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023
Gólmanské odpoledne na Andrově stadionuGólmanské odpoledne na Andrově stadionu
| 30.05.2023
Mojmír Chytil přestupuje do SlavieMojmír Chytil přestupuje do Slavie
| 29.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná