Tipsport.cz

Hanáci o výhru přišli v závěru. Sigma remizovala s Příbramí 1:1

05.12.2020 / A tým

Tak jako před týdnem. Hanáci vedli nad Příbramí 1:0 po penaltě, kterou proměnil David Houska. Vedení však neudrželi a v 88. minutě srovnal Antwi.

Radoslav Látal pro utkání s Příbramí nemohl počítat s Ondřejem Zmrzlým, který ještě po zranění proti Pardubicím není zdravotně zcela v pořádku. V základní sestavě jej tak nahradil, stejně jako před týdnem v Ďolíčku, Radek Látal. Naopak Radim Breite již je fit. Do zápasu ale od úvodních minut nenastoupil, zůstal jen mezi náhradníky.

Sigmáci se od úvodních minut snažili plnit roli favorita. Přes pevnou příbramskou defenzivu se však dostávali jen ztěžka. Přitom už ve 2. minutě se mohli radovat z úvodní trefy. To když se míč po souhře Poulola s Gonzálezem dostal ke střele z první Martin Nešpor. Kočího branku ale přestřelil.

Následovaly minuty bez vyložené šance. Hanáci se snažili tvořit hru a zatlačit soupeře na jeho půlce, zatímco hosté spoléhali jen na brejky a standardní situace. Do vedení jsme se mohli dostat ve 26. minutě, kdy se opakovala situace z úvodu zápasu. Jen aktéři se proměnili. David Houska z pozice přihrávajícího hráče našel ve vápně Šimona Faltu. A ten stejně jako Nešpor přestřelil.

Přes zhuštěnou obranu Příbrami to šlo do šestnáctky jen ztuha. A tak to sigmáci zkoušeli střelami z dálky. Ve 29. minutě napřáhl David Houska. Jeho slušná rána ze střední vzdálenosti mezi tři tyče nemířila. Neujala se ani tvrdá střela pravačkou, kterou ve 34. minutě vyslal Florent Poulolo. Od první branky za Sigmu jej dělily jen centimetry, jeho pokus skončil na boční síti. O minutu později byl ve vápně faulován Martin Nešpor. Rozhodčí Petřík ukázal tak jako před týdnem proti Pardubicím na penaltový puntík. Rozehrávku penalty tentokrát faulovaný Nešpor přenechal Houskovi, který s klidem poslal míč k pravé tyči a poslal Sigmu do vedení 1:0. Tímto stavem i skončil 1. poločas.

Po změně stran však Hanáci zcela vypadli z tempa. Zápas neměli pod kontrolou a s přibývajícím časem se na jejich kopačky dostávala nejistota a nepřesnosti. Naopak to byli hosté, kteří začali sčítat jednu šanci za druhou. V 64. minutě vůbec poprvé z Příbramských vystřelil Voltr.

Trenér hostí Pavel Horváth v 74. minutě předvedl hned čtvero střídání, čímž výrazně osvěžil hru svého týmu. První obrovskou šanci Příbrami ke srovnání jsme přečkali v 81. minutě, když Folprechtova tvrdá střela skončila na tyči. O dvě minuty později tvrdě, ale nepřesně pálil Pilík. Po chvíli jsme měli jedinou velkou příležitost ke zvýšení náskoku. To když příbramské defenzivě unikl Pavel Zifčák. Kočí však mladého útočníka Sigmy vychytal. Hosté se však po zásluze dočkali vyrovnání v 88. minutě. Po centru z pravé strany překonal Mandouse Antwi, který srovnal na konečných 1:1.

Sigma tak opět v závěru ztratila dva body. Nedotáhla se tak na Spartu a Slavii, které čeká zítra derby. Další zápas sehrají Hanáci příští sobotu od 16:00 v Teplicích.

Hodnocení trenéra Látala: „Dneska jsme opět ztratili dva body. Náš výkon nebyl dobrý. Chybělo nám zakončení a především centry do vápna, kde máme málo hráčů. Druhý poločas jsme hráli velice špatně. Měli jsme šanci zápas rozhodnout ke konci, kdy se do příležitosti dostal Zifčák. Ale Příbram přidala na tempu a dokonce nás přestřílela. To je momentálně náš největší problém – dostat se do vyložené šance a překonat soupeře. Ve dvou zápasech jsme v posledních minutách ztratili čtyři body a budeme muset něco změnit.“

Hodnocení trenéra Horvátha: „Budu věřit tomu, že dnes je to pro nás zasloužený bod. V prvním poločase jsme byli zakřiknutí, nedostávali jsme se do soubojů, byli jsme všude pozdě. Sigma měla dvě střelecké příležitosti, i když ne úplně tutové. Pak jsme naším špatným postavením darovali soupeři penaltu a zaslouženě jsme prohrávali. Do druhé půle jsme si v šatně řekli, že musíme být odvážnější a daleko více agresivní a že se musíme více dostávat k odraženým balonům. Vyrovnání viselo ve vzduchu a myslím si, že jsme zaslouženě vyrovnali.“

SK Sigma Olomouc – 1.FK Příbram  1:1 (1:0)

Branky: 37. Houska (pen.) – 88. Antwi.

Rozhodčí: Jan Petřík – Petr Caletka, Jan Dohnálek.

ŽK: Poulolo, Nešpor – Folprecht, Nový, Vávra.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Poulolo, Hubník, Radek Látal – Falta, Chytil (68. Breite), Houska (87. Zahradníček), Greššák, González (78. Zifčák) – Nešpor (86. Beneš). Trenér: Radoslav Látal.

Příbram: Kočí – Nový (74. Svoboda), Kleščík (73. Vais), Soldát, Cmiljanovič – Zorvan (74. Antwi), Pilík 84. Kvída), Rezek, Folprecht, Vávra – Voltr (73. Tregler). Trenér: Pavel Horváth.

Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
Sigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovalaSigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovala