Tipsport.cz

Houska: Remízy nás neskutečně štvou. Zápasy musíme dohrávat lépe

05.12.2020 / A tým

Sigma podruhé za sebou přišla o 3 body v závěru zápasu. S Příbramí remizovala 1:1, když vyrovnávací branku inkasovala až v 88. minutě. Proměněný pokutový kop Davida Housky z 37. minuty tak ztratil glanc vítězství. Současně by David korunoval svůj jubilejní 150. ligový zápas v kariéře.

Panuje zklamání z dnešního výsledku?

Jsme zklamaní. Zápas jsme měli dobře rozehraný. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Příbram začala v druhém poločase hrát, vytvořila si několik šancí a my jsme podruhé v řadě nebyli schopní dohrát zápas do vítězného konce.

Čím si to vysvětluješ? Začali jsme se strachovat o výsledek?

Neřekl bych, že to byl vyloženě strach. Ztráceli jsme jednoduché míče a nedařilo se nám podržet balon, z toho pak pramenil tlak Příbrami. Na druhou stranu Příbram pak neměla, co ztratit, takže vysunula hru dopředu, začala hrát lépe a vyrovnala.

Na začátku sezóny jsme koncovky zápasů zvládali. Teď se nám to moc nedaří. Co se změnilo?

Alespoň jeden z těch dvou zápasů, které jsme ztratili, bychom měli zvládnout. S Pardubicemi to byly poslední 3 vteřiny, tentokrát poslední 3 minuty do konce. Nevím… Takové zápasy prostě musíme dohrát lépe.

Co se ti honilo v hlavě před penaltou?

Čekal jsem, že golman bude čekat na skok, který jsem udělal proti Bohemce, proto jsem zvolil jinou variantu. Penaltu jsem proměnil, takže jsem udělal dobře.

Měli jsme v hlavě, že když vyhrajeme, bodově se dotáhneme na Spartu?

Vyloženě ne. Víme, že jsme v tabulce vysoko. Chtěli jsme vyhrát a dotáhnout se výš. Bohužel se nám to nepodařilo.

Čeká nás náročný program zápasů. V jaké pohodě do nich půjdeme? Můžou s námi dvě takové ztráty zamávat?

Ztratili jsme dva zápasy, což je samozřejmě špatně. Ale nevidím důvod, abychom se v dalších zápasech báli hrát. Remízy nás neskutečně štvou, ale jet do Teplic se strachem nepřichází v úvahu.

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát