Tipsport.cz

Aktuality

Pětice sigmáků v nominaci reprezentace k zápasu se Skotskem

Pětice sigmáků v nominaci reprezentace k zápasu se Skotskem

06.09.2020 / A tým

Pětice hráčů Sigmy Olomouc Roman Hubník, Václav Jemelka, Aleš Mandous, Radim Breite a Jáchym Šíp jsou v nominaci české fotbalové reprezentace k pondělnímu zápasu Ligy národů proti Skotsku. Zápas začne výkopem ve 20:45 na Andrově stadionu. Utkání se bude konat bez přítomnosti fanoušků.

Česká fotbalová reprezentace prožívá v posledních dnech a hodinách složité okamžiky. Kvůli výskytu koronaviru u členů širšího realizačního týmu, musela být výprava, která ještě v pátek zvítězila nad Slovenskem, rozpuštěna. Představitelé Fotbalové asociace ČR a UEFA po jednáních došli k závěru, že pondělní utkání Ligy národů proti Skotsku se nakonec odehraje. Reprezentace narychlo sestavila provizorní realizační tým v čele s trenérem reprezentační U18 Davidem Holoubkem, který ve spolupráci s trenérem A-týmu v izolaci Jaroslavem Šilhavým sestavil tým pro pondělní utkání na Andrově stadionu.

„Celé to bylo rychlé a dynamické. Na nominaci jsme měli 5 hodin. Nerodilo se to vůbec lehce, ale zvládli jsme to. Nominace proběhla v součinnosti s trenérem Jaroslavem Šilhavým. Velké poděkování patří klubům a hráčům. Všichni oslovení hráči měli zájem a touhu hrát za Českou republiku i přes to, že s tím nikdo z nich nepočítal,“ řekl zastupující trenér reprezentace David Holoubek.

Konečná nominace k zápasu byla oznámena na dnešní tiskové konferenci v 18:15. Ještě před tím však museli hráči a realizační tým podstoupit testy na Covid-19. „Výsledky testů u všech hráčů i členů realizačního týmu jsou negativní. Nový tým české fotbalové reprezentace je tedy připraven v pondělí definitivně nastoupit proti Skotsku,“ hlásil dnes po poledni na svém twitterovém účtu tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman. Roman Hubník, Václav Jemelka, Aleš Mandous, Radim Breite a Jáchym Šíp se tak můžou těšit na zápas národního týmu navíc v olomouckém domácím prostředí.

„Ještě včera by mě nenapadlo, že budu na srazu reprezentace. Beru to jako příjemné překvapení. Rád jsem této nabídky využil. Chci pomoci v těžké chvíli. Zítra si nepůjdeme jenom zahrát. Věřím, že jsme i v této situaci schopní odehrát dobré utkání,“ řekl obránce Roman Hubník.

Sigmáci v nominaci reprezentace

Roman Hubník

Zkušený obránce se vrací do reprezentace po 4 letech. Celkem nastoupil za Česko k 29 zápasům. Naposledy si zahrál v národních barvách na EURU 2016 ve Franci. Po šampionátu sice ukončil reprezentační kariéru, teď se ale pomůže českému týmu ve složité situaci. V týmu bude nejzkušenějším hráčem. Stejně jako v Sigmě nastoupí s kapitánskou páskou. Po Jaromíru Blažkovi a Janovi Kollerovi by se měl stát 3. nejstarším hráčem, který kdy za českou reprezentaci nastoupil.

Václav Jemelka

Ani Václav Jemelka není na reprezentačním srazu poprvé. V květnu 2018 si po výborných výkonech v lize vysloužil pozvánku na soustředění reprezentace v Rakousku. Ani do jednoho utkání proti Austrálii a Nigérii však nezasáhl. Dočká se Vašek proti Skotsku na domovském Androvu stadionu? Doufáme, že ano!

Aleš Mandous

V posledních letech reprezentace disponuje na brankářském postu světovou kvalitou. Alešovi se ale naskytla jedinečná příležitost odchytat životní zápas a připsat si první start za A-tým reprezentace. Reprezentační dres zatím navlékl pouze jednou. Za jednadvacítku odchytal zápas proti Rakousku. V improvizované nominaci vytvořil brankářské trio s libereckým Filipem Nguyenem a slávistickým Jakubem Markovičem. Odbyde si olomoucký brankář premiéru na reprezentační scéně? Držíme palce!

Radim Breite

Záložník Sigmy je v reprezentaci vůbec poprvé. V 31 letech by pro Radima zápas za národní tým byl příjemným zpestřením kariéry. Budeme mít zářez na reprezentační pažbě i náš střední záložník? Uvidíme zítra!

Jáchym Šíp

Levonohý rychlík platí za velký talent olomouckého i českého fotbalu. Sedmnáctiletý odchovanec Sigmy byl nejprve v nominaci U19. Poté byl donominován k dalšímu zástupci olomoucké fotbalové školy Kryštofu Daňkovi do U20. Reprezentační dvacítka měla původně odehrát přátelský zápas proti Slovensku. S ohledem na okolnosti byl tento zápas zrušen. Pokud by Jáchym Šíp nastoupil, stal by se nejmladším hráčem v historii národního týmu. Na trůnu by po třech dnech vystřídal Sparťana Adama Hložka. Jáchym by navíc nastoupil za reprezentaci bez jediného ligového startu za A-tým, kterého je už ale několik měsíců součástí. Jednalo by se o světový unikát podobný třeba tomu, jenž zažila kolébka fotbalu Anglie v roce 2006, když byl nominovaný na světový šampionát Theo Walcott.

Konečná nominace české fotbalové reprezentace:

Brankáři: Aleš Mandous, Filip Nguyen, Jakub Markovič

Obránci: Šimon Gabriel, Tomáš Holeš, Daniel Holzer, Roman Hubník, Václav Jemelka, Jan Juroška, Ondřej Karafiát, Jaroslav Zelený

Záložníci: Radim Breite, Lukáš Budínský, Marek Havlík, Adam Jánoš, Adam Karabec, Tomáš Malínský, Jakub Pešek, Roman Potočný, Tomáš Solil, Jáchym Šíp

Útočníci: Antonín Růsek, Stanislav Tecl

Držíme palce!

Fotky sigmáků ze včerejšího tréninku (Zúčastnil se ho i Kryštof Daněk, který se však v konečné nominaci nenachází.), Foto: Jan Tauber


jta3272.jpg
jta3544.jpg
jta3644.jpg
jta4035.jpg
jta4063.jpg
jta4267.jpg
jta4284.jpg

A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná