Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Neček: Šlape nám to. Jeden hráč bobuje za druhého

Trenér Neček: Šlape nám to. Jeden hráč bobuje za druhého

06.10.2020 / A tým

Před reprezentační přestávkou čekal Sigmu Olomouc nelehký úkol – postavit se přímému soupeři v tabulce Viktorii Plzeň. Ve vypjatém utkání dokázali Hanáci odvrátit nepříznivý stav a svým bojovným výkonem si ze zápasu odnesli bod. „Jsme rádi, že to kluci zvládli. Chceme na této vlně jet dál,“ řekl trenér Jiří Neček.

Trenére, v týdnu se při pravidelném testování objevilo několik pozitivních případů v týmu. Báli jste se, že by utkání mohlo být zrušeno?

Obavy jsme měli, protože když by se ukázal další pozitivní, tak už by utkání bylo nehratelné. S trenérem Látalem jsme nemoc prodělali a víme, o co jde. Člověk je unavený a dostat se pak zpět do formy je těžké. Tyto obavy nás tedy trochu brzdily. Ale o to víc jsme rádi, že to hráči zvládli a že na takové té „vítězné“ vlně pojedeme dál.

Jak hodnotíte výkon Plzně? Ke konci utkání bylo vidět, že její hráči „šlapou vodu“ a že my naopak máme převahu. Dalo se této situace využít více?

Myslím si, že se toho dalo využít. Ale hodnotit to takhle spatra je těžké, protože i u nás bylo vidět, že někteří toho mají „plné zuby“. Hra byla hodně vyrovnaná. Ale emoce byly na naší straně, protože my jsme vyrovnali. A možná nám v některých akcích chyběla větší drzost, která by to rozhodla.

Jak z vašeho pohledu vypadala penalta, která proti nám byla odpískána?

Řekl bych, že to byla trochu přísnější penalta. Ale z našeho pohledu, pokud člověk spadne ve vápně, tak se to prostě pískne.

Trenér Látal obdržel červenou kartu a byl vykázán na tribunu. Co předcházelo tomu incidentu?

Radek neřekl rozhodčím nic, co by je mělo tolik urážet. My jsme původně mysleli, že Pablo není v ofsajdu a chtěli jsme, aby to rozhodčí nechal dohrát. Jenže ono se hned písklo. Vím, že Martin Nešpor asi byl v ofsajdu a že se i dotkl míče. Takže to písknutí bylo nejspíš právem.    

A sporné situace na naší straně? Sudí je několikrát řešili s VARem. Jak jste je viděl?

U jedné situace jsme se pozastavili. Bylo to u faulu na Davida Housku. Tohle měl možná rozhodčí pořešit lépe. A možná také mohl písknout penaltu. Rozhodčím ale vůbec nezávidím, protože i oni jsou pod tlakem. Ale jsou to profesionálové a některé věci by měli vyhodnotit ve prospěch útočícího hráče. Tak, jak to vyhodnotili pro Ondráška, tak to měli vyhodnotit dobře i pro nás.

Ze sestavy nám kvůli nemoci vypadl Lukáš Greššák, kterého zastoupil Florent Poulolo. Měli jste obavy z toho, jestli ho dokáže nahradit?

Obavy jsme neměli. Radek Látal hodně sleduje španělskou ligu, kde se hraje pozičně. A Pablo González naštěstí dokázal Florentovi vysvětlit, že naše liga se hraje na doraz, jeden na jednoho, důrazně, že liga je hodně tvrdá a druhá liga ještě tvrdší. V tomhle směru jsme obavy neměli. Spíše jsme si nebyli jistí, kolik minut Florent na hřišti vydrží. Do optimální kondice se ještě dostává.

Po dlouhé době si zachytal také Michal Reichl, který nahradil Aleše Mandouse. I on kvůli nemoci v sestavě chyběl. Co jeho výkon?

Míša to vychytal výborně, možná mu ujel jeden nákop, ale jinak je spolehlivý. Má smůlu v tom, že Mandy teď chytl životní formu. Chytal výborně a objevil se i v reprezentaci. Na repre sraz mohl jet i teď. Hrozně mě to za něj mrzí, za tu dřinu a za to, jak dlouho čekal. Ale narovinu řeknu i to, že Míša v utkání nezklamal.

V sestavě se objevil také Michal Vepřek, který naskočil kvůli absenci Ondry Zmrzlého.  

Míša byl zraněný, měl problém s achillovkami a bylo těžké odhadnout, jak dlouho v utkání vydrží. Ale ubojoval to ubojoval, všichni jsme to ubojovali, nebylo to o jednom hráči. Mužstvo teď „šlape“ právě proto, že jeden hráč bojuje za druhého a i šatna je pospolu. Když nás teď nerozhodí ta pauza a dobře potrénujeme a odpočineme si, tak si myslím, že můžeme „šlapat“ dál. Doufám, že nám to půjde.   

Náš první gól v zápase s Plzní vstřelil jeden z menších hráčů na hřišti – Martin Hála. Byla to nacvičená situace, aby stál u první tyče?

Ano, tyhle situace nacvičujeme. Radek ho tam hodně nutí chodit (směje se). Ale podle mě zaspali hráči Plzně. Martin do této pozice ale chodí velmi dobře, i na tréninku se takhle několikrát trefil.

Nebyla škoda, že jsme neudrželi naše vedení déle a že jsme Plzeň více nepotrápili?

Tohle nás hodně mrzelo. I v šatně pak Radek říkal, že je škoda, že gól Plzně přišel takhle brzo. Ale to je prostě fotbal. To jsou právě ty emoce. O to více je lepší, že jsme zápas takhle zvládli. I když jsme po penaltě prohrávali, stačili jsme dát gól a ještě jsme měli šance, které jsme ale nedohráli.
A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná