Tipsport.cz

Aktuality

Fanoušci mohli znovu vidět zápas Sigmy s HSV

Fanoušci mohli znovu vidět zápas Sigmy s HSV

07.04.2020 / Ostatní

Při příležitosti dnešního vysílání ČT sport památného utkání Sigmy proti Hamburgeru SV si touto zápasovou reportáží připomeňme skvělý okamžik klubové historie, který nás vynesl až do čtvrtfinále Poháru UEFA a dvojzápasu se slavným Realem Madrid.

Reportáž zápasu

Fotbalisté Sigmy dosáhli historického úspěchu. V odvetě 3. kola Poháru UEFA navázali na 14 dnů staré vítězství na Volksparkstadionu v Hamburku. Tentokrát však německému HSV nasázeli dvojnásobný příděl a po výhře 4:1 mohou vyhlížet soupeře pro čtvrtfinále Poháru UEFA, které se bude hrát na jaře.

Československá liga se již upnula k zimnímu spánku. Přesto na svěřence Karla Brücknera čekal ještě jeden úkol. Deset dnů po posledním ligovém utkání, v němž zdolali Spartak Trnava 2:0, museli v odvetě potvrdit venkovní výhru z Hamburku. Zápas začal v mrazivém dni na Stadionu Míru netradičně již v jednu hodinu po poledni. Tribuny byly přesto beznadějně zaplněny do posledního místa.

Úvodní minuty patřily hostujícímu celku, ovšem obrana Sigmy, které šéfoval Alexander Bokij, nepřipustila žádné vážnější ohrožení Přibylovy brány. A tak jako první ve 13. minutě udeřili domácí. Hrdina prvního utkání v Hamburku Pavel Hapal rozehrál rohový kop na Jana Marošiho. Tomu sice střela nesedla ideálně, míč však dokázal dostat do brány Milan Kerbr.

Po inkasované brance tlak hostů poněkud polevil, naopak rostla jejich frustrace. Příkladem budiž zákroky na Pavla Hapala, či situace ze 38. minuty, kdy Kerbra ostře knokautoval gólman Golz, který po zásluze uviděl červenou kartu.

I v deseti však dokázali hosté srovnat. Podařilo se jim to v 61. minutě, kdy po útoku z pravé strany Furtok předložil míč Spörlovi, který snadno překonal Přibyla. Schylovalo se tak k velkému dramatu. Vždyť Hamburku stačil pouhý gól k tomu, aby v rámci dvojutkání zcela srovnali se Sigmou krok.

Hanákům se však za dané situace nerozklepala kolena. A to ani poté, co Roman Hanus v 63. minutě neproměnil nařízenou penaltu po faulu na Kerbra. Náhradní gólman Bahr ji vyrazil na roh. Z něj však padl gól. Maroši svým centrem našel Hapala, který poslal Hanáky opět do vedení. Poté již na hřišti bylo jen jedno mužstvo.

Šest minut po Hapalově brance musel Bahr opět lovit míč ze sítě. Tentokrát jej po centru Kerbra prostřelil Radoslav Látal. Více než 13 000 diváků na Stadionu Míru bylo v euforii, Sigma mířila do čtvrtfinále. Definitivně byla výhra Hanáků zpečetěna v 77. minutě. Jeho branka byla vskutku výstavní. Po dalším centru Kerbra se do vzduchu pověsil Roman Hanus, který přesnou ranou k tyči stanovil konečný výsledek na 4:1.

V posledním utkání před zimní přestávkou tak SK OLOMOUC SIGMA MŽ smetla slavný německý Hamburger SV 4:1. V součtu s výsledkem z prvního utkání celkově 6:2. Soupeře pro další kolo Poháru UEFA se Hanáci dozví v následujících dnech. Do čtvrtfinále postoupily i evropské velkokluby jako Real Madrid, Liverpool FC či Ajax Amsterdam. Narazit mohou Brücknerovi svěřenci i na Turín FC, Janov, Gent, či B 1903 z Kodaně.

SK OLOMOUC SIGMA MŽ – Hamburger SV  4:1 (1:0)

Branky: 13. Kerbr, 64. Hapal, 70. Látal, 77. Hanus – 61. Spörl.

Rozhodčí: Petrovič (Jugoslávie).

ŽK: Hartmann.

ČK: 38. Golz.

Sigma: Přibyl – Bokij – Slabý, Kotůlek, Vaďura – Hapal, Hanus (81. Kříž), Maroši, Látal – Kerbr, Gottwald (70. Šindelář). Trenér: Karel Brückner.

HSV: Golz – Rohde – Balwanz, Kober – Spörl, Eck, von Heesen, Stratos (79. Dammeier), Hartmann – Furtok, Eckel (40. Bahr. Trenér: Gerd-Volker Schock.

Diváci: 13 318 (vyprodáno).

Hodnocení trenéra Brücknera: „Docela hezká tečka za sezónou, respektive za celým rokem. Samozřejmě, že jsem spokojen s dvojnásobným vítězstvím nad Hamburkem a mám radost z postupu. Jsme vlastně všichni spokojeni, že jsme se mohli s tak velkým soupeřem utkat. V žádném případě však obě vítězství nepřeceňujeme. Byli jsme nervózní ze zmrzlé půdy. Mrazy prakticky přišly přes noc, neměli jsme možnost se na nepříznivé podmínky připravit. Boty jsme dostali teprve hodinu před zápasem. Na ledě je fotbal úplně jiný. Přesto jsem byl překvapený, jak to hráči zvládli po technické stránce. Bylo to nesmírně náročné i s tou závěrečnou nadstavbou ve druhé půli. Všechna čest všem, kteří se o úspěch zasloužili. Někdy jsem si v lize stěžoval na pokulhávající technickou složku. Dnes jsme se přesvědčili, že jsme na tom dobře i po technické stránce. Byla tam spousta pěkných akcí, na jedné i na druhé straně. Zápas nebyl tak jednoznačný, jak by se dalo usoudit z výsledku. Němci i v deseti hráli bez bázně a hany. Snad by to při své mentalitě dokázali i v osmi. Až do stavu 2:1 to byla zcela otevřená záležitost. Němci museli riskovat, hráli otevřeně, nakonec na to doplatili. I když byl zápas dlouho otevřenou záležitostí, přesto jsme měli na naší straně víc kvality v koncovce, ať už šlo o střely nebo o šance. Lehké to však v žádném případě nebylo, máme toho plné zuby.“

Hodnocení trenéra Schocka: „Samozřejmě, že jsme chtěli uspět. Ostatně do stavu 1:1 bylo utkání vyrovnané a šance obou týmů byly zcela rovnocenné. Domnívám se, že vyloučení brankáře Golze bylo velice přísné, měl dostat žlutou kartu. Až do stavu 2:1 jsme hráli dobře, nemohu mužstvu nic vyčítat. Pak jsme nevydrželi a navíc se projevila síla Olomouce.“


uefa-sigma-hsv-16.jpg
uefa-sigma-hsv-20.jpg
uefa-sigma-hsv-23.jpg
uefa-sigma-hsv-41-2.jpg
uefa-sigma-hsv-41-3.jpg
uefa-sigma-hsv-41.jpg
uefa-sigma-hsv-43.jpg
uefa-sigma-hsv-44-2.jpg
uefa-sigma-hsv-44-3.jpg
uefa-sigma-hsv-44.jpg
uefa-sigma-hsv-46-2.jpg
uefa-sigma-hsv-46.jpg
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná