Aktuality

Trenér Látal: Kondičně jsme připraveni, na řadu přijde taktika

Trenér Látal: Kondičně jsme připraveni, na řadu přijde taktika

07.05.2020 / A tým

A-tým SK Sigma Olomouc pod vedením trenéra Radoslava Látala pokračuje v tréninkovém procesu. Kouč Hanáků zároveň vyhlíží následující dny, ve kterých se rozhodne o restartu nejvyšší české ligy. Svým svěřencům by tak mohl konečně naordinovat tréninkové jednotky, na které byli hráči zvyklí před ohlášením nouzového stavu.

Trenére, jak zatím probíhá tréninkový proces?

V rámci možností. Po kondiční stránce jsme připraveni, ještě budeme potřebovat doladit herní stránku. K tomu nám poslouží následující týdny. Stále ale čekáme na jednání ligového grémia 12. května, kdy se rozhodne, co bude dál.

Jaký význam mají tréninky v omezeném režimu?

Jsou to samozřejmě jiné tréninky, ale význam mají, dá se vymyslet spoustu věcí. Pořád je to ale o tom, že fotbal se hraje 11 na 11, takže potřebujeme nacvičovat rozehrávku, presink a další herní situace. To zatím nemůžeme. Zapracovali jsme ještě na kondici, od příštího týdne už snad budeme trénovat herní věci.

Bude potřeba hráče znovu učit taktiku, nebo si ji osvěží a budou zase v obraze?

Budeme chtít navázat na hru, kterou jsme se prezentovali před přerušením soutěže. Některé herní prvky musíme do kluků znovu dostat, ale věřím, že podstatnou část si rychle vybaví.

Plánuje Sigma odehrát i přípravná utkání?

Počítám s tím, že přípravné zápasy odehrajeme. Tři soupeře už máme předjednané. Ostatní kluby to mají podobně. Uvidíme, kdy to bude. Čekáme ještě na pokyny od LFA.

Pokud se liga rozeběhne, budou se hrát dva zápasy v jednom týdnu. Jak se k tomuto hernímu formátu stavíte?

Bude to pro každé mužstvo stejné. Bylo by fajn, aby všichni hráli v jednotném režimu třeba středa – neděle. Kdyby některá mužstva hrála úterý – sobota a jiná středa – neděle, nevím, jestli by to bylo optimální. Někdo by měl na regeneraci den navíc a v tak náročném programu bude jistě regenerace a odpočinek hrát roli.

Co kdyby se hrálo v jeden den třeba ve třech různých časech, aby se co nejlépe pokryla televizní vysílání?

Taková myšlenka je pro mě novinkou. Nevidím v tom problém. Možná jen, kdyby přišla velká vedra, je příjemnější hrát k večeru než v poledne.

Jak jste říkal, program zápasů by byl náročný. Dostávali by více prostoru na hřišti hráči širšího kádru?

Ano, na to se budeme spoléhat. Pracujeme se všemi hráči v kádru. Můžou přijít zranění a tresty za karty. Máme v týmu také mladé kluky, kteří si šanci zaslouží. Navíc budeme hrát semifinále poháru. Šanci by mohli dostat i tam. 

S náročným programem jste měl vlastní zkušenost v Schalke. Jaké to bylo?

V sezóně, kdy jsme vyhráli Pohár UEFA, se nám v lize moc nedařilo. Nebylo to vyloženě na sestup, ale žádná sláva to nebyla. Cestování nám často ubralo hodně sil. Je nutné být na to dobře připravený po kondiční stránce.
A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná