Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal po Baníku: Mužstvu věřím

Trenér Látal po Baníku: Mužstvu věřím

07.06.2020 / A tým

V prvním poločase působili svěřenci trenéra Látala daleko svěžejším dojem než v minulých zápasech. Vypracovali si řadu příležitostí, Baník ale podržel výborný Laštůvka. Bohužel se znovu nevyvarovali laciných chyb, které vyhlídky Sigmy na úspěch srazily dolů. Trenér Látal je i přes to přesvědčený, že se Sigma z krize dostane. „Mužstvu věřím a věřím také, že s tím ještě něco uděláme."

Trenére, dnešní utkání nebylo úplně jednoduché. Už po prvních dvaceti minutách jsme prohrávali 2:0. Co se s takovým skóre dá dělat?

Není to jen o dnešním zápase. Chyby se nám hromadí. V Budějovicích jsme odehráli první poločas, pak uděláme jednu chybu a dostaneme gól. Pak z toho znervózníme, máme co dohánět a naše hra už není ono. To samé s Příbramí, kde jsme dostali dva góly po individuálních chybách. Ale dnes i za stavu 2:0 kluci chtěli hrát, měli jsme šance, dvě branky jsme klidně mohli vstřelit a mohli jsme vyrovnat. Dostali jsme ale třetí „hřebík“ a psychiku mužstva to určitě poznamenalo.

Brankové příležitosti nám dnes také zhatil výborný výkon brankáře Laštůvky.

Ano, dnes hrál výborně. Nám ale při vstřelení branky chybělo trošku štěstí. Byli jsme zbrklí. Ale do šancí jsme se dostávali, po standardních situacích i po rohových kopech. Ale bohužel nám to tam nespadlo a nezbývá nám nic, než se připravit na další zápasy. Mužstvu věřím a věřím také, že s tím ještě něco uděláme.

Skupina o Evropu se nám vzdaluje. Je ještě šance se do ní vrátit?

Dokud žijeme, tak šance je.

Do dnešního zápasu kvůli zranění nenastoupil Víťa Beneš. Bude na další utkání připraven?

Víťa byl dnes už v tréninku, vyklusával. Zranění se hodně zlepšilo. Zítra bychom ho také chtěli zapojit do tréninku, ale uvidíme, protože před sebou máme těžké zápasy a nechceme nic uspěchat. Je to svalové zranění a nechceme, aby se mu ještě zhoršilo, a aby byl déle zraněný.

Jak to vypadá s návratem po zranění Martina Nešpora a Václava Pilaře?

S Nešpim pracujeme. Je to osm měsíců, co nehrál. Mohl by nám pomoct. Pracujeme na jeho fyzické kondici a doufáme, že mu zdraví vydrží a že bude v pořádku. Po odehrání základní části bychom ho chtěli zapojit více, aby nám v té koncovce mohl pomoct. Venca Pilař má svalové zranění, v tréninku ještě není, takže uvidíme, jak to bude dál. Před zápasem s Brnem odtrénoval všechno, v utkání pak podal dobrý výkon a pak se mu stalo svalové zranění.

S jakým taktickým záměrem jste šli do dnešního zápasu?

Chtěli jsme vycházet z posledního dvojutkání s Jabloncem, které jsme odehráli doma, kde jsme postavili skoro stejnou sestavu. A pořád věřím, že duo Chytil – Juliš nám ještě pomůže. Pořád před sebou máme důležité zápasy, včetně semifinále poháru s Libercem. Dnes bylo mužstvo hodně zklamané, protože cítilo, že dnes neodevzdali špatný výkon. Ale bohužel nám to nevyšlo a to nás teď sráží psychicky.

Pokud byste měl v dnešním utkání najít pozitiva, jaká by to byla?

Vytvořili jsme si více šancí. Také v našem výkonu bylo více nasazení, rychlosti, bylo to nahoru dolů. Lidem se tempo určitě líbilo. Dneska to mělo přímočarost, posílali jsme centry do vápna, chodili jsme do zakončení.

 


 
A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná