Aktuality

Kdo ze sigmáků nastoupil za mládežnické reprezentace?

Kdo ze sigmáků nastoupil za mládežnické reprezentace?

07.09.2020 / Ostatní

V minulých dnech probíhaly reprezentační srazy mládežnických kategorií, kterých se jako obvykle účastnilo několik hráčů a hráček z naší klubové akademie. O koho se jednalo a jaký prostor dostali v zápasech?

U20 – Kryštof Daněk, Jáchym Šíp a Jakub Trefil

Oba stále ještě sedmnáctiletí hráči Kryštof Daněk a Jáchym Šíp obdrželi pozvánku do reprezentační dvacítky. Přeskočili tak dvě kategorie, ve kterých by mohli také působit. Během soustředění v Brně sehrála dvacítka jedno modelové utkání. Na plánované přátelské utkání se Slovenskem však nedošlo kvůli okolnostem způsobených výskytem Covid-19 v A-týmu české reprezentace. Hráči dvacítky se potom vydali na sraz A-týmu do Olomouce. Ve hře byla dokonce jejich nominace k utkání Ligy národů se Skotskem. Do nominace byli nakonec zařazeni olomoucký Jáchym Šíp, Jakub Markovič ze Slavie a Šimon Gabriel z Mladé Boleslavi. Kryštof Daněk sice absolvoval předzápasový trénink, do konečné nominace se ale nevešel. Soustředění dvacítky se také zúčastnil talentovaný brankář Jakub Trefil, který je součástí kádru našeho A-týmu.

U19 – Petr Nováček a Filip Slavíček

Reprezentace do 19 let odehrála přátelské proti Petřkovicím. S třetiligovým soupeřem si poradila v poměru 3:0. Byli u toho i naši hráči záložník Petr Nováček a obránce Filip Slavíček. Petr Nováček strávil na hřišti prvních 45 minut, Filip Slavíček nastoupil do druhého poločasu. „Po dlouhých deseti měsících sehrálo naše mužstvo kvalitní utkání na výborně připraveném hřišti. Hráči odehráli střetnutí ve velmi dobré tempu, byla patrná snaha o kombinaci a aktivní obranu. Výkon týmu byl velmi dobrý a odměnou bylo zasloužené vítězství po třech pohledných gólech,“ uvedl k utkání trenér Jan Suchopárek.

Devatenáctka měla původně odehrát i přátelské utkání proti Polsku. K tomu bohužel nedošlo. „Bohužel musíme informovat o tom, že v reprezentačním týmu U19 byli pozitivně testováni na COVID-19 dva členové realizačního týmu. Ti byli ihned izolováni a zbytek týmu zůstává zatím na hotelu a čeká na další pokyny ze strany příslušné hygienické stanice, kterými se bude řídit,“ uvádí se v nedělním prohlášení FAČR.

ČR U19 – FC Odra Petřkovice 3:1 (1:0)

Branky: 39. Novák, 70. Šimek, 89. Barkov - 74. Ptáček.

ČR U19: Babka (46. Stejskal) - Bartoš (46. Douděra), Endl (46. Matys), Harušťák (46. Endl, 77. Harušťák), Kurka (46. Slavíček) - Pešek (46. Hájek), Nováček (46. Křišťan) - Novák (46. Ševčík), Šimek (77. Novák), Budínský (46. Lacík) - Fila (46. Barkov).

U18 – Tadeáš Stoppen, Vilém Waclawik, Jakub Coufal a trenér Tomáš Janotka

Národní tým do 18 let zahájil novou éru pod trenérem Davidem Holoubkem soustředěním v Jablonci nad Nisou. Asistentem trenéra je nově Tomáš Janotka, se kterým na sraz přicestovali i tři hráči z naší akademie brankář Tadeáš Stoppen a obránci Vilém Waclawik a Jakub Coufal.

V rámci soustředění odehrála U18 přípravné utkání proti rezervě Liberce. V něm zvítězila 5:0. Poločas odehráli Vílem Waclawik a Jakub Coufal. Půl hodinu odchytal Tadeáš Stoppen. „Některé kluky znám, ale pro část je to tady úplně nové a cítím z nich obrovský respekt a pokoru k lvíčku na prsou a k tomu, že jsou vůbec v reprezentaci. Pro mě je toto soustředění takovým srovnáváním hráčů,“ řekl Holoubek.

ČR U18 – FC Slovan Liberec B 5:0 (1:0)

Branky: 20. Jambor z pen., 50. Jurásek, 55. Kulíšek, 60. Sprinz, 75. Jedlička.

ČR U18: Kinský (30. Vágner, 60. Stoppen) - Waclawik (46. Hodouš), Vitík (46. Coufal, Večerka (46. Kulíšek), Stropsa (46. Hodouš) - Stránský (46. Jurásek), Jambor (46. Langhamer), Drozd (46. Šimeček), Višínský (46. Sprinz) - Vecheta (46. Jedlička), Rataj (46. Boniš).

WU16 – Nikola Oršelová

Původně v nominaci na soustředění v Písku figurovaly dvě sigmačky Nikola Oršelová a Michaela Pláničková. Poslední jmenovaná nemohla přicestovat na sraz ze zdravotních důvodů. Ženská reprezentace do 16 let vyzvala během soustředění ženy Českých Budějovic. Ty reprezentace deklasovala 8:0. Nikola Oršelová odehrála 30 minut.

ČR WU16 - České Budějovice ženy 8:0 (3:0)

Branky: 61. a 72. Štěpánová, 15. Pavlíčková. 28. Pyclíková, 42. Lebdušková, 54. Matušková, 56. Goretkiová, 89. Zikmundová

Sestava ČR – 1. poločas: Fraňková - Svobodová, Skálová, Bárková, Kožařská - Hlaváčová, Obadalová, Fišerová - Pyclíková (30. Oršelová), Lebdušková, Pavlíčková (30. Matušková)

Sestava ČR – 2. poločas: Vokurková - Pergnerová, Polášková, Švíbková, Bílková - Mifková, Maršíková, Goretkiová - Oršelová (60. Zikmundová), Štěpánová, Matušková (60. Sechterová)

 
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná