Aktuality

Neček po Slovácku: Herní pauza byla znát. Bodu si vážím

Neček po Slovácku: Herní pauza byla znát. Bodu si vážím

07.11.2020 / A tým

Koučování zápasu se dnes ujal asistent trenéra Jiří Neček. Ten zastoupil Radoslava Látala, který si odpykával trest za červenou kartu z utkání proti Plzni. Sigma získala na Slovácku po bezbrankové remíze bod a Jiří Neček po zápase nebyl zklamaný. „Vážím si každého bodu, který získáme,“ uvedl. Zároveň ale věděl, že výkon jeho týmu měl po měsíčním herním výpadku k ideálu daleko. „Pauza byla znát,“ konstatoval po zápase.

Jak hodnotíte dnešní utkání?

Přijeli jsme sem po dobrých výsledcích z úvodu sezóny. Chtěli jsme uhrát nějaké body. Podařilo se nám získat bod. Zápas byl hodně vyrovnaný. Mrzí mě, že jsme po stranách nedohráli několik slibných situací. Všechno skončilo na obráncích, v autu nebo rohový kopem. V druhém poločase přišel na hřiště Poulolo, měl tam krásnou hlavičku, ale bohužel netrefil bránu. Z naší strany to beru jako ubojovaný bod.

Ve stoperské dvojici nastoupil vedle Romana Hubníka Vít Beneš. Jak se vám zamlouval jeho výkon?

Víťa dlouho nehrál a dnes byla nerozehranost znát na více hráčích. Beny byl zraněný, měl problém se svalem, dokonce dvakrát. Odešel nám Jemelka, takže jsme museli zvolit alternativu. Původně jsme čekali, že bude hrát urostlý Cecilia. Proto jsme zvolili Víťu, abychom vyhrávali hlavičkové souboje. Co se týče rozehrávky, a říkali jsme si to i poločase, byla od hráčů slabší nabídka, což nás brzdilo a obránci to měli složitější. Pořád jsme chtěli balon za obranu nebo do hlavičkového souboje, přitom nám chyběla nabídka ze středu hřiště.

Jak probíhala komunikace s trenérem Látalem, který kvůli trestu chyběl na lavičce?

Komunikovali jsme s ním na tribuně o poločase i během zápasu. S Radkem se dobře známe. Takhle už jsem nějaký zápas odkoučoval. Nebyl v tom problém.

U jakých herních činností byla z vašeho pohledu u hráčů nejvíc znát herní pauza?

Pauza byla znát. Po zápase jsme se bavili s Radkem, a oba jsme se shodli, že nám chyběla rychlejší rozehrávka nebo obejití protihráče. Bylo to vidět i při včerejším zápase, kdy na mě Jablonec také působil zabržděnějším dojmem. Zápasy hráčům prostě chyběly.

Převažuje ve vás spokojenost s bodem?

Vážím si každého bodu, který získáme. Upřímně, pořád jsme na začátku ligy a každý bod je pro nás úspěch. Potřebujeme se znovu dostat do herního tempa, což se nejspíše týká všech mužstev. Věřím, že zápasy půjdou postupně kvalitou nahoru. Nechci se na pauzu vymlouvat, ale všichni vidíme, že při hře je více ztrát míče a chyb. Doufám, že se do toho dostaneme co nejrychleji.

Akorát teď přijde další reprezentační pauza…

Všechna mužstva by určitě chtěla hrát dál, i přáteláky. Když se dívám na zahraniční ligy, které neměly takový výpadek, mají úplně jiné tempo. Jsou rychlejší jak v odevzdání míče, tak ve vytváření šancí.
A tým - další aktuality:

Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023
Gólmanské odpoledne na Andrově stadionuGólmanské odpoledne na Andrově stadionu
| 30.05.2023
Mojmír Chytil přestupuje do SlavieMojmír Chytil přestupuje do Slavie
| 29.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná