Tipsport.cz

Aktuality

Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu

Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu

08.03.2020 / A tým

Olomouckému záložníkovi se na jaře daří. Formu si na ligové trávníky přenesl z vydařené zimní přípravy, kterou si pochvaluje: „Měl jsem dobrou přípravu, o které to celé je. Když si hráč odtrénuje celou přípravu a je dobře připravený, tak mu to v těchto zápasech pomáhá. Více jsem se s kluky sžil. Řekl bych, že se skoro poznáme po slepu,“ říká. Také ve včerejším utkání proti Jablonci odehrál výborný zápas. Přesto si vyčítá chybu, které se dopustil v závěru nastavení prvního poločasu. Krásně sice vystihl špatnou rozehrávku Jablonce na půli hřiště a spolu s Davidem Houskou běželi osamocení na brankáře Hrubého, vyloženou šanci ale v gól neproměnil.  

Lukáši, co se v té situaci stalo?

Můžu si sypat popel na hlavu. Možná dva tři dny nebudu spát. Zle jsem to vyhodnotil, myslel jsem si, že je Haus (David Houska) blíže. Možná jsem to mohl vzít na sebe nebo chvilku počkat a přihrát delší balón. Můžu si to jen vyčítat.

Vyčetli ti situaci spoluhráči?

Ani ne. Řekli jen: „Hlavu nahoru, to se stává.“

Zápas ovlivnilo vyloučení Pabla Gonzáleze ve 37. minutě. Tušil jsi, že videorozhodčí změní původně udělenou žlutou kartu na červenou?

Když to začal řešit hlavní rozhodčí a viděl jsem, že mu tam videorozhodčí něco říká, tak jsem měl tušení, že to asi změní. Bylo to na hraně, nevím, jestli byl zvýhodněný útočník nebo obránce. Bohužel my s tím nic neuděláme.

Během zápasu nám video odvolalo gól Chytila a poté poslalo předčasně do sprch Pabla Gonzálese. Jak náročné to bylo na psychiku?

Bylo to přísné vyloučení, ale rozhodčí to tak viděl. Byl poslední hráč a dostal červenou. Ve fotbale to tak je, buď vám VAR uškodí nebo pomůže a my s tím nic neuděláme. Do dalšího zápasu musíme jít s tím, že ho chceme zvládnout a nemyslet na to, že tam bude VAR.

Ale i v deseti jsme si vypracovali vyložené šance. Mrzí tě remíza?

Je to zklamání, nevím, jak to berou kluci, ale každý má hlavu dole. Škoda toho vyloučení. V deseti jsme si vytvořili minimálně dvě tutové šance, kdyby jedna padla, tak by to možná bylo jiné.

Po vyloučení jste si ve středu zálohy pořádně zaběhali.

Bylo to náročné, Jablonec dobře držel míč, ale když začali nakopávat, tak to bylo pro nás lehčí. My jsme museli hrát na brejky.

S Jabloncem jsme sehráli druhé utkání během čtyř dnů. Byl to jiný zápas?

Pohárový zápas jsem viděl z lavičky, ale myslím, že včera byli agresivnější.

V semifinále poháru nás čeká Slovan Liberec. Jsi spokojený s losem?

Pro nás je to super, už jen ten zápas zvládnout. Výhoda je, že necestujeme a hrajeme doma, kde se nám v poslední době daří. Musíme to ukázat i proti Liberci.
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná