Tipsport.cz

Aktuality

Hráči Sigmy debutovali za reprezentaci České republiky

Hráči Sigmy debutovali za reprezentaci České republiky

08.09.2020 / Ostatní

Hned pět hráčů SK Sigma Olomouc bylo v nominaci trenéra Davida Holoubka pro 2. kolo Ligy národů. Tři z nich nastoupili v základní sestavě.

Původně se měl v Olomouci proti Skotům představit zcela jiný výběr. Po páteční výhře nad Slovenskem ale byl z důvodu výskytu nemoci Covid-19 reprezentační sraz ukončen, a všichni hráči a členové realizačního týmu museli do zkrácené karantény. V sobotu se pak během několika hodin stvořil výběr nový. V něm figurovali i Roman Hubník, Václav Jemelka, Aleš Mandous, Radim Breite a Jáchym Šíp.

První zkušenosti u seniorské reprezentace však posbíral i Kryštof Daněk. Sedmnáctiletý talent si s výběrem Davida Holoubka zatrénoval, v konečné nominaci se však nakonec neobjevil. Objevil se v ní ale jiný talent mládežnické líhně Sigmy Olomouc Jáchym Šíp, který se mohl v případě startu stát nejmladším hráčem, který kdy za seniorskou reprezentaci České republiky nastoupil, čímž by překonal čerstvý rekord sparťana Adama Hložka. Do utkání však Šíp nezasáhl.

Zbylá čtveřice se již v utkání objevila. Roman Hubník, Václav Jemelka a Aleš Mandous nastoupili v základní sestavě. Roman Hubník, který vedl reprezentaci jako kapitán, měl ze všech svých spoluhráčů nejvíce startů za národní tým, a proti Skotsku si připsal jubilejní 30. start.

Pro Václava Jemelku šlo o první mezistátní zápas v seniorské kategorii. Stoper Sigmy Olomouc se svými výkony již v roce 2018 dostal do nominace národního týmu, několikrát figuroval i na listině náhradníků, prvního startu se však dočkal až proti Skotsku v Olomouci. Odehrál 90. minut a prezentoval se sebejistým výkonem. Byl též blízko vstřelení gólu, ale jeho rána ve 2. poločase jen těsně minula skotskou bránu.

Debut si připsal i Aleš Mandous, který odchytal celý zápas. Byť dvakrát inkasoval, předvedl i několik důležitých a těžkých zákroků. Ke zneškodnění penalty mu scházely jen centimetry. Čtvrtým premiantem byl Radim Breite, který šel na trávník v 55. minutě.

Díky trojici debutantů, kteří za reprezentaci v úterním utkání naskočili, stoupl počet hráčů, kteří byli do národního týmu České republiky, případně dříve Československa povoláni, a kteří byli v danou chvíli i hráči Sigmy Olomouc na 23. Toto číslo stouplo i díky Romanovi Hubníkovi, který byl vůbec poprvé nominován do utkání za národní tým jako hráč Sigmy Olomouc. Nejvíce startů za reprezentace si připsal současný trenér fotbalistů Sigmy Olomouc Radoslav Látal. Ten nastoupil 5x za výběr Československa, 9x pak reprezentoval Českou republiku.

Sigmáckou stopu bychom ale našli již ve výběru Jaroslava Šilhavého, který v pátek 4. září porazil na Tehelném poli v Bratislavě Slovensko 3:1. Celé utkání odehrál stoper Tomáš Kalas, v 86. minutě do zápasu vstoupil Petr Ševčík, a alespoň na lavičce byl Lukáš Kalvach.

Přehled hráčů, kteří za dobu svého působení v Sigmě nastoupili za československou a českou reprezentaci:

1. Radoslav Látal – 14 zápasů

2. Pavel Hapal – 13 zápasů

3. Karel Rada – 10 zápasů

4. Martin Kotůlek – 8 zápasů

5. Martin Vaniak – 7 zápasů

6. – 8. Vladislav Lauda, Roman Sedláček, Stanislav Vlček – všichni 3 zápasy

9. – 12. Šimon Falta, Milan Kerbr, Jan Maroši, Michal Ordoš – všichni 2 zápasy

13. – 23. Miroslav Baranek, Radim Breite, Radek Drulák, Tomáš Hořava, David Houska, Michal Hubník, Roman Hubník, Václav Jemelka, Oldřich Machala, Aleš Mandous Martin Pospíšil

Foto: Jan Tauber


jta4461.jpg
jta4511.jpg
jta4522.jpg
jta4527.jpg
jta4566.jpg
jta4574.jpg
jta4610.jpg
jta4660.jpg
jta4717.jpg
jta4780.jpg
jta4804.jpg
jta4834.jpg
jta4861.jpg
jta4901.jpg
jta4941.jpg
jta4967.jpg
jta5008.jpg
jta5079.jpg
jta5109.jpg
jta5125.jpg
jta5150.jpg
jta5264.jpg
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná