Aktuality

Mandous: V zápas za reprezentaci jsem nikdy ani nedoufal

Mandous: V zápas za reprezentaci jsem nikdy ani nedoufal

08.09.2020 / A tým

V sobotu si užíval volného dne, když mu najednou zazvonil telefon. „Do 19:00 buď na srazu reprezentace,“ ozvalo se. „V to jsem nikdy ani nedoufal,“ přiznal Aleš Mandous. I takové momenty dnešní doba přináší, a tak si společně s Romanem Hubníkem, Václavem Jemelkou a Radimem Breitem zahráli za českou reprezentaci. Svými výkony navíc přispěli k povedenému představení narychlo složeného národního týmu proti Skotsku s hráči první a druhé anglické ligy v sestavě. Češi po utkání sklidili uznání veřejnosti, médií i samotných Skotů.

Jaké jsou tvé pocity po premiéře v reprezentaci?

Pocity mám smíšené. Na jednu stranu jsem strašně moc rád, že jsem tam mohl být, v to jsem ani nedoufal. Na druhou stranu nás mrzí výsledek. Chtěli jsme pomoct klukům z prvního srazu získat nějaké body do tabulky. Za předvedenou hru jsme si zasloužili aspoň bod.

Když to vezmeme od začátku. Jak celý sraz vůbec probíhal?

Reprezentační trenéři nám zavolali v sobotu, když jsme měli volno. To byl takový první šok. Řekli nám, že v 19:00 musíme být na hotelu a že se neuvidíme s nikým. Rozdělili nás po jednom do pokojů, takže opatření proti koronaviru byla přísná. Ten samý večer jsme šli na testy a dost dlouho jsme čekali na výsledky testů. Až v neděli odpoledne jsme mohli mít společný meeting. Do té doby jsme ani pořádně nevěděli, kdo z hráčů na srazu je. V neděli večer jsme pak měli hodinový trénink.

Dalo se během tréninku něco nacvičit?

Před tréninkem jsme absolvovali výborný videorozbor. Bylo to hodně o komunikaci. Na tréninku jsme nacvičovali taktické věci. Nebyla ani možnost pořádně se v něčem sehrát, ale myslím, že v zápase to až tak nešlo vidět. Trenéři nás perfektně připravili.

Kdy ses poprvé dozvěděl, že budeš chytat?

Náznaky jsem měl už před nedělním tréninkem. Byli tam další dva kvalitní gólmani, takže mohl chytat kdokoliv. Na tréninku mi trenér nakonec oznámil, že budu chytat.

Během zápasu jsi měl několik složitých zákroků. Který byl z tvého pohledu nejtěžší?

Hned ten první. Vyrážel jsem to nohou a ještě tam byla dorážka. To bylo důležité pro to, abych se chytnul a dostal do zápasu. Těžké také bylo hrát hodně vysoko od brány, protože Skoti hráli nakopávané balóny, tudíž jsem musel být blízko za obranou.

V této sezóně už jsi jednu penaltu chytil Liberci, proti Skotsku ti chybělo pár centimetrů…

Od trenéra gólmanů jsem měl připravené sestřihy, kam to kope. Většinu penalt kopal po pravé ruce brankáře nahoru. Říkal jsem si, že už to musí jednou změnit. Pak jsem změnil názor a to si myslím byl důvod, proč jsem ji nechytl. Dlouho jsem stál a nestihl jsem se tam dostat rukou.

Za Skotsko nastoupilo několik hráčů z Premier League. Měl zápas rychlejší tempo než v české lize?

Bylo to určitě rychlejší, protože ti hráči jsou zvyklí na tempo Premier League. Bylo tam i hodně hráčů ze Celticu Glasgow. Připravovali jsme se na to, že nás čeká důrazný soupeř. To se potvrdilo, ale dokázali jsme se s tím vyrovnat.

Bylo pro tebe jednodušší, že před tebou hrála dvojice Hubník – Jemelka?

Určitě. Takhle to trenéři i zamýšleli. Vsadili na naši sehranost. Myslím, že až na pár chybiček jsme si naprosto vyhověli.

Jak se ti líbily výkony tvých spoluhráčů z klubu?

Hubňa s Džemem byli výborní. Vyhrávali osobní souboje, hodně rozehrávali. Výkon týmu stál na nich. Breiťák měl těžké, že naskočil do rozjetého zápasu, ale jeho poctivý výkon nás nastartoval k tomu, že jsme si potom vypracovali několik šancí.

Může výkon proti Skotsku některého z hráčů vynést k další nominaci nebo třeba k zájmu zahraničních klubů?

Určitě, může. Vašek Jemelka předvedl dobrý výkon. Kuba Pešek byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Věřím, že kluci trenérovi Šilhavému trošku zamotali hlavu.

Jak těžké teď bude přepnout z reprezentace na klub? Přece jenom už v pátek hrajeme proti Bohemce.

Nebude to těžké. Jdeme se porvat o 3 body. Přijede kvalitní soupeř a je důležité se teď dobře připravit a zregenerovat. Nevidím v tom problém.

Co čekáš od našeho pátečního soupeře?

Viděl jsem je v prvních dvou kolech. Čeká nás výborný soupeř. Dříve hráli více nakopávaných balónů, to už ve hře prakticky nemají. Chtějí hrát víc fotbal. Jsou poctiví a běhaví. Nečeká nás nic jednoduchého.

Foto: Jan Tauber


jta4834.jpg
jta4566.jpg
jta5079.jpg

A tým - další aktuality:

Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná