Tipsport.cz

Aktuality

Souhrn podzimní části sezóny ženského týmu

Souhrn podzimní části sezóny ženského týmu

10.01.2020 / Ostatní

Ženský tým SK Sigma Olomouc má za sebou podzimní část sezóny 2. ligy žen. V tabulce Hanačkám patří průběžné 4. místo se ziskem 12 bodů za 3 výhry, 3 remízy a 4 prohry. Účinkování svého týmu zhodnotil trenér Ondřej Fojtík.

„Podzimní část sezóny zhodnotím ve více rovinách. Když to vezmu od tréninků, tak tam je nepochybně posun směrem dopředu. Holky makaly, po fyzické stránce se nám tým podařilo skvěle připravit,“ ocenil tréninkovou morálku mužstva. „Neustále pracujeme na psychické stránce, ne vždy se nám však daří přenést činnosti z tréninku do zápasu. Tam je velký prostor ke zlepšení. To samé i herní stránka a ta souvisí hodně s tou psychickou. Některé holky pracují na směny, nebo studují, a to je při týdenním mikrocyklu znát,“ dodal.

„U mistrovských utkání panuje mírné rozčarování. Máme na víc. Sice přezimujeme na 4. místě, což znamená skupinu o postup, ale bodové rozestupy mezi třetím a osmým místem jsou minimální. Sedm, osm bodů jsme poztráceli naprosto zbytečně a pouze naší laxností jsme je darovali soupeřkám,“ řekl trenér Fojtík.

 „I tak se ale plán nemění, v následujících čtyřech kolech je potřeba získat minimálně 8 bodů a potvrdit umístění v první čtyřce. To nás v zimním přípravném období zavazuje k tvrdé a zodpovědné práci,“ potvrdil ambice vytyčené před začátkem sezóny.

Trenér Ondřej Fojítk vyzdvihl výkony brankářky Radky Bednaříkové a hráčky záložní řady Martiny Bulavové. „Jsou to nadstandartní hráčky,“ řekl. Zároveň ale ocenil pracovitost ostatních hráček. „Není to samozřejmě jen o individualitách. Jsou tam holky, které třeba v utkáních není tolik vidět, ale právě tou takzvanou černou prací podporují týmový herní výkon. V mistrovských utkáních jsme se často přesvědčili o tom, že tým se musí podpořit navzájem a ne jen čekat, co předvede jedna nebo druhá hráčka.“

Ženský tým již zná jízdní řád zimní přípravy, během které může kádr doznat drobných úprav. „Do přípravy se s námi zapojí i některé dorostenky, které by jistě měly dostat příležitost. Řešíme příchod jedné, dvou hotových hráček. Hlavním cílem ale je stabilizovat kádr a u některých hráček ještě zlepšit tréninkovou docházku. Příprava proběhne v domácích podmínkách. Budeme využívat tělocvičnu na Sigmě, stejně tak umělé povrchy Sigmy. Během přípravy nás čekají soupeřky jak z české, tak i ze slovenské první ligy. Jelikož chceme vidět konfrontaci s chlapeckým fotbalem, tak máme domluvené i týmy z našeho regionu. Cílem je mimo jiné ukázat, že naše holky fotbal umí a i nadále se budeme snažit podpořit ženský fotbalový boom v Olomouckém kraji,“ řekl závěrem trenér Ondřej Fojtík.

Přípravná utkání:

21. 1. (17:30) | zahájení přípravy (umtra Andrův stadion)

26. 1. (12:00) | FK Šumperk U15 (chlapci) – SK Sigma Olomouc ženy                      

1. 2. | FK Pardubice ženy – SK Sigma Olomouc ženy        

8. 2. | SK Uničov U15 (chlapci) – SK Sigma Olomouc ženy

16. 2. | SK Sigma Olomouc ženy – FC Spartak Trnava ženy

22. 2. | SK Sigma Olomouc ženy – FC FASTAV Zlín ženy

1. 3. | FC Spartak Trnava ženy – SK Sigma Olomouc ženy

8. 3. | FK Dukla Praha ženy – SK Sigma Olomouc ženy

14. 3. | AS Trenčín ženy – SK Sigma Olomouc ženy

21. 3. | SK Líšeň – SK Sigma Olomouc ženy, 2. liga žen, 11. koloOLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná