Tipsport.cz

Aktuality

LFA finalizovala metodický tréninkový materiál pro kluby

LFA finalizovala metodický tréninkový materiál pro kluby

10.04.2020 / A tým

Tisková zpráva | Ligová fotbalová asociace připravila na základě nového Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.4.2020 téhož dne materiál shrnující aktuální možnosti a podmínky společné tréninkové přípravy profesionálních fotbalistů a požádala o stanovisko příslušné orgány. Po schválení Ministerstva zdravotnictví ČR bude tento materiál distribuován na jednotlivé profesionální kluby.

 „Předně bych rád poděkoval panu profesorovi Chlíbkovi z Klinické skupiny COVID-19 MZ a následně i samotnému ministerstvu za vstřícnou spolupráci. Profesionální fotbalisté jsou pro kluby hlavní aktivum. Proto je důležité a podstatné, aby si udržovali svou výkonnost, což v předchozích týdnech nebylo příliš možné. Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink. Především z důvodu, aby nebyli v případě ztráty výkonnosti diskvalifikováni na přestupovém trhu. Fotbal je jejich zaměstnáním a v současné situaci jsou omezeni v jeho výkonu,“ prozradil Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Materiál byl projednán Klinickou skupinu COVID-19 MZ, která jej s kladným stanoviskem předložila ke schválení Ministrovi zdravotnictví ČR. Pevně věříme, že Ministerstvo zdravotnictví náš návrh schválí. Pokud tomu tak bude, lze očekávat, že Ministerstvo v této souvislosti vydá Mimořádné opatření. Jakmile se tak stane, Ligová fotbalová asociace rozešle související informace všem klubům. Další kroky a možnosti tréninkového procesu klubů bude LFA průběžně diskutovat s příslušnými orgány.

V materiálu jsou zdůrazněny podmínky pro možnou klubovou tréninkovou jednotku profesionálních hráčů. Otevírá se tak prostor pro opětovné zahájení společné tréninkové přípravy profesionálních sportovců na venkovních sportovních zařízeních.

Tréninková jednotka na venkovním hřišti by neměla být limitována počtem zúčastněných. Přesto Ligová fotbalová asociace ve svém návrhu doporučuje rozdělit kádr družstva na více menších skupin, které se na hrací ploše prostřídají (skupiny po 6 – 8 hráčích + realizační tým).

Jednotlivá cvičení během tréninkové jednotky by pak měla být uzpůsobena zákonné povinnosti dodržovat dvoumetrový odstup mezi osobami. Tedy žádná soubojová cvičení apod. Na nezbytné minimum bude nutné omezit kontakt mezi všemi zúčastněnými (hráči, realizační tým).

Nebude možnost využívat společné šatny a sprchy. Hráči se dostaví na tréninkovou jednotku již převlečení a po ní se osprchují až doma. Cesty na tréninkovou jednotku i z ní mohou hráči řešit pouze individuálně. Rovněž bude nutné zajistit, aby u hrací plochy, kde se koná tréninková jednotka, byla umístěna nádoba s dezinfekčním roztokem na očistění rukou, a aby byla prováděna pravidelná dezinfekce míčů a tréninkových pomůcek.
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná