Aktuality

Yunis: Zpátky na hřiště jsme se všichni těšili

Yunis: Zpátky na hřiště jsme se všichni těšili

10.05.2020 / A tým

I přes stávající opatření, která znemožňují fotbalistům trénovat v plném režimu, se hráči SK Sigma Olomouc připravují na možný restart FORTUNA:LIGY. O tom by se mělo rozhodnout již v příštím týdnu. Ani útočník Jakub Yunis nechce nic podcenit a na své kondici poctivě pracuje.

Kubo, jaké pro tebe bylo přerušení sezóny? Těšil ses zpět na tréninkové hřiště?

Přerušení bylo nepříjemné, mrzelo mě to, ale z pochopitelných důvodů k tomu muselo dojít. Všichni jsme to chápali, protože zdraví je na prvním místě. Zpátky na hřiště jsme se samozřejmě všichni těšili.

Trenér Látal hovořil o tom, že po kondiční stránce je tým dobře připraven. Jak vypadaly tréninky v době karantény?

Po celou dobu karantény jsme měli zadané individuální plány, které se skládaly z běhových cvičení a z posilovny. Volné dny jsme tedy téměř neměli. I když to byly tréninky v omezených podmínkách, kdy jsme museli běhat v lesích nebo cvičit v domácím prostředí, na případné rozehrání soutěže jsme chtěli být připraveni. Tréninky jsme všichni brali velmi zodpovědně.

Jinak než zodpovědně to nejspíš ani nešlo, vzhledem k tomu, že jste byli kontrolování přes sport testry.

Přesně tak. (usmívá se) Sport testry nám trenéři všem rozdali a po každém individuálním tréninku jsme museli data nahrát do aplikace, kde trenéři data sledovali a vyhodnocovali a popřípadě nám večer zavolali, co děláme dobře nebo špatně. Vše jsme s nimi konzultovali.

V posledních dnech se tréninkové jednotky díky uvolnění vládních opatření vrátily téměř k normálnímu stavu.

Ano, trénovat můžeme ve větších skupinách a dovolené jsou i souboje a kontaktní cvičení, takže více pracujeme s míčem. Za to jsme moc rádi, chybělo nám to.

V příštím týdnu se má rozhodnout o tom, zdali se liga obnoví či nikoliv. Ligové grémium zasedá v úterý 12. května. Těšíte se se spoluhráči na rozhodnutí?

Samozřejmě, že se těšíme. Čekání bylo dlouhé. Musíme ještě počkat na vyjádření grémia. Ale jak jsem říkal, musíme myslet na to, že zdraví je priorita.

Během karantény byl tedy tréninkový a hrací režim značně omezen. Poskytlo ti to na druhou stranu možnost trávit více času s rodinou?

Určitě. Během sezóny toho času na rodinu a přátele tolik není. Takže ten čas jsme si teď vynahradili tím měsícem a půl.

Část tvé rodiny pochází z Iráku. Jste se členy rodiny v kontaktu? A jak tam vypadá situace ohledně koronaviru?

Jsme s nimi v každodenním kontaktu. Volá si s nimi spíše táta, který jazyk skvěle ovládá. Já umím zatím jen základy. Situaci spojenou s epidemií koronaviru bych přirovnal k tomu, jak to vypadá u nás v České republice. V porovnání s ostatními státy ta čísla naštěstí nejsou tak strašlivá.

 




A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »



OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná