Aktuality

3. kolo: Do Olomouce přijedou vršovičtí klokani

3. kolo: Do Olomouce přijedou vršovičtí klokani

10.09.2020 / A tým

Po reprezentační přestávce se opět rozeběhne nejvyšší česká fotbalová soutěž. V rámci 3. kola FORTUNA:LIGY sehrají fotbalisté SK Sigma Olomouc zápas proti pražským Bohemians.

Sigma již s trenérem Látalem

Přípravu na zápas proti Bohemians ovlivnila situace kolem české fotbalové reprezentace, kdy během víkendu musel být rychle sestaven nový tým. Do něj se dostala i čtveřice hráčů SK Sigma Olomouc. „Situaci kolem reprezentace jsme řešili už od nedělního rána. Bylo to trochu hektické, ale po konzultaci s trenéry jsme naše hráče uvolnili. Tréninkový program nám to hodně narušilo, jelikož nám z toho tréninkového cyklu, na který jsme byli zvyklí, odešlo několik hráčů,“ řekl trenér Sigmy Olomouc Radoslav Látal, který však dodal: „Byla to obrovská pocta, že jsme v reprezentaci měli čtyři hráče. Bylo jich dokonce pět spolu s Jáchymem Šípem, který ale do utkání nezasáhl. Jsme rádi, za to, že předvedli výborný výkon a že se pod výkonem reprezentace podepsala i Sigma Olomouc.“

Sigmě se na lavičku vrátila trenérská dvojice Radoslav Látal a Jiří Neček, která první dvě ligová kola musela vynechat ze zdravotních důvodů. Do utkání již bude připravený i Mojmír Chytil, který již nastoupil v utkáních za sigmáckou rezervu v Moravskoslezské fotbalové lize.

Hanáci mají za sebou těžký start do ligy, v němž čelili dvěma soupeřům, kteří se v loňském ročníku kvalifikovali do Evropské ligy: „Byl bych spokojenější, kdybychom měli 6 nebo třeba 4 body. Musíme se na to ale dívat reálně. První zápas s Libercem jsme zvládli, druhý zápas na Spartě jsme nezvládli. Liberec ve druhém kole jednoznačně porazil Plzeň. Tři body, které jsme proti Liberci získaly, jsou proto cenné. Sparta jde do této sezóny v jiném rozpoložení, herně vypadá lépe, takže první dvě kola nebyla jednoduchá. Spokojenost u mě panuje pouze s prvním zápasem. Teď už ale myslíme na další zápasy,“ komentoval první dvě utkání útočník Sigmy a bývalý hráč Bohemians Martin Nešpor.

Základní sestava Sigmy v posledním ligovém utkání:

Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček, Breite, Houska, Falta – Nešpor.

Bohemians Praha 1905 – solidní vstup do nové sezóny

Sigmě se v posledních letech proti Bohemians nedaří. Z posledních čtyř zápasů zvítězila pouze v jediném, a hned dvakrát se stalo, že Hanáci promarnili dvoubrankové vedení a prohráli 2:3. „V minulé sezóně jsme s nimi uhráli jediný bod. Zápasy s nimi jsou velmi těžké, je to mužstvo, které hraje agresivně, živelně. Mají výborné hráče do presinku, do rychlé otevřené obrany. Na tohle si budeme muset dát pozor. Věřím, že jsme nachystaní na to, abychom napravili ten minulý rok a uhráli s nimi tři body,“ ví Radoslav Látal, že jeho svěřence nečeká nic jednoduchého.

Podobně to vidí i Martin Nešpor, který za Bohemians nastupoval: „To, jak jsme ztratili tyto zápasy, to jsem ještě nezažil. Chci porazit Bohemku, i když jsem tam vyrůstal. Na zápas se těším. Máme jim co vracet. Přál bych si, kdybychom teď my otočili zápas z 0:2 na 3:2. (smích)“

Klokani vstoupili výborně i do letošní sezóny. Hned v úvodním ligovém kole rozstříleli Mladou Boleslav 4:0, v dalším utkání remizovali 0:0 na hřišti Zbrojovky Brno. Jejich defenziva v čele brankářem Patrikem Le Giangem tak ještě nebyla překonána.

„Co jsem slyšel, mají větší kvalitu na míči, herní projev je teď lepší, než lidé u Bohemky znali. Znám se dobře sjejich záložníkem Kamilem Vackem. Mluví pozitivně o trénincích a o herním stylu trenéra Klusáčka. Chválil také asistenta Ericha Brabce, který nutí hráče k větší intenzitě a tempu v tréninku. To se potom projevuje i v zápasech,“ uvedl dále Martin Nešpor.

 V týmu Luďka Klusáčka působí i dva hráči, kteří prošli týmem Sigmy. Jedním z nich je olomoucký odchovanec Kamil Vacek, tím druhým je pak hrající legenda klokanů Josef Jindřišek, který, pokud v pátek nastoupí, odehraje již 264. zápas za Bohemians.

Základní sestava Bohemians v posledním ligovém utkání:

Le Giang – Bartek, Bederka, Köstl, Dostál – Vaníček, Vacek, Levin, Jindrišek, Hronek – Puškáč.

Rozhodčí

Zápase bude řídit jako hlavní rozhodčí Jan Cihlář. Asistenty mu budou dělat na stranách Ivo Nádvorník a Zdeněk Dobrovolný. Čtvrtým rozhodčím bude Miroslav Zelinka. Během zápasu bude přítomen i videorozhodčí Ondřej Ginzel s asistentem Radkem Kotíkem.

Historická vzájemná bilance


historicka-bilance-facebook-2.png

A tým - další aktuality:

Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
| 11.08.2022
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022
Zveme fotbalovou mládež na moravské derby proti Brnu!Zveme fotbalovou mládež na moravské derby proti Brnu!
| 02.08.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná