Tipsport.cz

Aktuality

11. kolo: Sigma cestuje do Teplic

11. kolo: Sigma cestuje do Teplic

10.12.2020 / A tým

Dalším soupeřem olomoucké Sigmy bude v rámci 11. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice. Výkop utkání je naplánovaný na sobotních 16 hodin. Průběh zápasu vám zprostředkujeme v online komentáři na klubovém webu a sociálních sítích. Zápas bude také živě vysílat O2 TV stream.

Prodlouží Sigma proti Teplicím šestiletou šňůru bez prohry?

Olomoučtí fotbalisté v minulých dvou zápasech ztratili výhry v posledních minutách, což nebudou chtít opakovat v Teplicích, se kterými neprohráli od roku 2014. „Poslední dva zápasy nás mrzí, protože jsme mohli uhrát krásných 6 bodů, místo toho máme pouze 2. Musíme se s tím poprat a jít dál. Je to vyloženě o nás a o našich hlavách. V Teplicích se nám daří. Věřím, že v tom budeme pokračovat a budeme bodovat,“ uvedl asistent trenéra Jiří Neček. „Je potřeba se zaměřit na závěry utkání. Zbytečně v nich ztrácíme body. Mohli jsme být bodově dál, nicméně teď už to nezměníme a musíme se dívat směrem k posledním 4 zápasům,“ burcuje záložník Radim Breite.

Po domácím zápase se Spartou nahradil Radim Kučera ve funkci hlavního trenéra Sklářů Stanislava Hejkala a hned v prvním zápase získalo jeho mužstvo 3 body v Mladé Boleslavi. „Radim je herní trenér. Jeho mužstva se nikdy nebála útočit a bylo to vidět už při zápase Teplic v Mladé Boleslavi, odkud dovezli 3 body. To jim psychicky pomůže,“ konstatuje Neček.

Změna trenéra u soupeře vždy zamíchá kartami v taktických přípravách na zápas. Jak bude postupovat náš trenérský štáb? „Budeme vycházet spíše ze zápasu pod novým trenérem. Bude to také hodně o tom, kolik hráčů se Radimovi uzdraví,“ myslí si Neček.

Zápas v Teplicích bude speciální pro Radima Breiteho. „V Teplicích jsem vyrostl. Vždycky když tam přijedu, vybaví se mi všechny vzpomínky. Na Teplice vzpomínám jenom v dobrém. Teď ale hraji za Olomouc a věřím, že vyhrajeme.“

Základní sestava Sigmy v minulém kole:

Mandous – Látal, Hubník, Poulolo, Hála – González, Houska, Greššák, Chytil, Falta – Nešpor.

Impuls nového trenéra Teplicím v prvním zápase pomohl

Teplice mají po 10 odehraných kolech na kontě 9 bodů. Dokázaly porazit venku Příbram a doma Baník Ostrava. Naposledy porazily Mladou Boleslav 2:0. Ve městě automobilů již vedl Teplice nový trenér Radim Kučera, bývalý kapitán Sigmy Olomouc. Ten nahradil Stanislava Hejkala, jenž ztratil svou pozici po sérii 4 porážek v řadě.

V kádru Teplic nalezneme několik hráčů s bohatými ligovými zkušenostmi. Jedná se o Tomáše Grigara a Vondráška, Admira Ljevakoviče, Lukáše Marečka nebo Jakuba Mareše. V Teplicích působí také dva bývalí hráči Sigmy Pavel Moulis a Jakub Řezníček. Před sezónou získaly Skláři na hostování mládežnické reprezentanty Jana Fortelného ze Sparty nebo Davida Heidenreicha z italské Atalanty.

Základní sestava Teplic v minulém kole:

Němeček – Vondrášek, Kučera T., Shejbal, Černý – Radosta, Trubač, Moulis, Fortelný, Jukl – Mareš.

Rozhodčí:

M. Zelinka – A. Horák, J. Hrabovský (L. Machač) | VAR: J. Adam | AVAR: M. Vlček

Historická a aktuální bilance


historicka-bilance-facebook-2-5.png
aktualni-bilance-facebook-8.png

A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná