Aktuality

LFA: Následující dvě ligová kola budou bez diváků

LFA: Následující dvě ligová kola budou bez diváků

11.03.2020 / Ostatní

Bezpečnostní rada státu včera s ohledem na šíření koronaviru v ČR rozhodla o zákazu pořádání veškerých veřejných akcí s účastí nad 100 osob. Z toho důvodu dnes zasedl Ligový výbor LFA, který se usnesl, že následující dvě kola FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY budou odehrány bez přítomnosti diváků v omezených podmínkách stanovených Ministerstvem zdravotnictví. Toto rozhodnutí se tedy bude týkat nadcházejících zápasů A-týmu v Uherském Hradišti proti Slovácku a na Andrově stadionu proti Příbrami.

Stejná opatření budou zavedena i při fotbalových utkáních pořádaných FAČR, KFS i OFS.  „Soutěžní utkání organizované FAČR, KFS, nebo OFS, se neruší a pořadatel utkání (domácí klub), je povinen zabezpečit, že se soutěžního utkání nezúčastní více než 100 osob," uvedl včera FAČR na svém webu k zasedání Bezpečnostní rady státu. Do počtu 100 osob se budou započítávat i hráči a realizační týmy.

SK Sigma Olomouc velice mrzí neúčast fanoušků na nadcházejících dvou zápasech, současně ale vnímá aktuální situaci v ČR jako závažnou, a proto plně respektuje veškerá rozhodnutí a opatření Bezpečnostní rady státu, Ligové fotbalové asociace a Fotbalové asociace ČR.

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace. Zvažovali jsme v této složité situaci všechny možné varianty a rozhodli se i vzhledem k nejistotě ohledně dalšího vývoje upřednostnit možnost nejbližší dvě ligová kola odehrát i bez přítomnosti diváků na stadionech s tím, že budeme společně s držiteli vysílacích práv hledat možnosti, jak zpřístupnit ligová utkání co nejširšímu počtu fanoušků.“ vysvětlil předseda Ligového výboru LFA Dušan Svoboda.

„Až podle vývoje dalších opatření ze strany státních orgánů budeme reagovat a hledat řešení, abychom zachovali regulérnost soutěží i s ohledem na fanoušky a další subjekty. Fanoušky žádáme o pochopení mimořádnosti celé situace a všechny kluby o respektování vydaných opatření.“ dodal předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Pravidla pro počty účastníků v utkáních, kterých se z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu může zúčastnit maximálně 100 osob:

Hráči domácí: 18

Realizační tým domácí: 7

Technický doprovod: 3

Funkcionáři domácí: 5

Hráči hosté: 18

Realizační tým hosté: 7

Technický doprovod: 3

Funkcionáři hosté: 5

Rozhodčí: 4

Delegáti: 2

Hlavní pořadatel: 1

Kameraman - klubové video: 1

Televizní společnosti: 11

Integrovaný záchranný systém: 3

Pořadatelská služba + podavači míčů: 12
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná