Tipsport.cz

Aktuality

Vláda vyhlásila nouzový stav a ruší sportovní akce

Vláda vyhlásila nouzový stav a ruší sportovní akce

12.03.2020 / Ostatní

Vláda ČR znovu reaguje na epidemii koronaviru a zpřísňuje opatření vůči jeho dalšímu šíření. Z toho důvodu vyhlásila od dnešních 14:00 nouzový stav, který potrvá následujících 30 dnů. Doposud platné omezení, že sportovní akce můžou proběhnout jen v případě účasti nejvýše 100 osob, již neplatí.

Od pátečních 6:00 vláda zakázala divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční akce, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání. Toto omezení se tak týká všech týmů SK Sigma Olomouc. Dnešním dnem mládežnické celky přerušily tréninkový proces.

„Z rozhodnutí Vlády ČR o zavedení nouzového stavu od 12. března 2020 s ohledem na hrozbu nákazy koronavirem COVID-19 v Česku vyplývá, že je zakázáno pořádání jakýchkoliv sportovních akcí většího charakteru. Z tohoto důvodů musí Ligová fotbalová asociace odložit všechna střetnutí obou nejvyšších fotbalových soutěží až do odvolání nouzového stavu. O dalším vývoji bude LFA jednat s ohledem na další vývoj epidemiologické situace v Česku a v souladu s dalšími opatřeními českých státních orgánů,“ stojí v prohlášení Ligové fotbalové asociace.

Utkání A-týmu v Uherském Hradišti (14. března od 14:30) a následný domácí zápas proti Příbrami (21. března od 14:30) se tak do odvolání nouzového stavu odkládají. OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná