Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal: Musím pochválit celé mužstvo

Trenér Látal: Musím pochválit celé mužstvo

12.09.2020 / A tým

 Tři důležité body včera získala Sigma Olomouc po návratu trenéra Radoslava Látala po zdravotní pauze. Výhrou nad Bohemians Hánaci potvrdili, že do nové sezóny vstoupili v dobrém rozpoložení, které vnímá i samotný olomoucký kouč: „Mužstvo se změnilo, je v něm síla,“ říká.

David Houska předvedl výborný výkon, souhlasíte?

Včera jsme podali týmový výkon. A David má svoji kvalitu, je pro nás nepostradatelný. Jsem rád, že neodešel, i když mu končí smlouva. Jsem rád, že tu zůstal, protože o něj se to vše opírá. O něj i o Romana, jsou to dva naše kameny. Davidovi to vyšlo, proměnil penaltu, jsem s ním určitě spokojený.

Dlouho jsme nestřídali, bylo to proto, že jste byl spokojený s tím, jak tým pracuje?

Dobře jsme pracovali hlavně dozadu. Dá se říct, že jsme neudělali téměř žádnou chybu, a tak se nám nechtělo do mužstva moc zasahovat. Čekali jsme, až někdo z hráčů bude unavený. Greššák se nám v 70. minutě hlásil o střídání, ale moc se nám do toho nechtělo, protože bychom museli přeskupit řady. Mužstvo šlapalo, vedli jsme 2:0, byli jsme v takové herní pohodě.

Fanoušci byli velmi hlasití a velmi nás povzbuzovali. Vnímal jsem fandění z publika?

Naše fanoušky musím pochválit, byli vynikající. Moc nám pomohli. Budu rád, i celé mužstvo, když nás takhle podpoří v dalších zápasech. Byli opravdu fantastičtí.

Tým předvedl důrazný, soubojový výkon. Blíží se tento výkon představě, kterou o týmu máte?

Určitě. Říkal jsem to už na tiskové konferenci před začátkem sezóny. Mužstvo se změnilo, je v něm síla, kolektiv a na výkonech hlavně v domácích utkáních to jde vidět. Jsme více konsolidovaní. Kdybychom včerejší zápas hráli před rokem, tak skončí remízou 1:1. Ale ve druhé půli jsme Bohemku do ničeho nepustili a odehráli jsme ji v pohodě a bezpečné vzdálenosti od naší branky.

Trenér Klusáček říkal, že při naší první brance údajně byla ruka Martina Hály. Viděl jste tuto situaci?

Video bylo nepříjemné, čekali jsme do poslední chvíle, jak to dopadne. Neměli jsme totiž informace o tom, jak to probíhalo. Věděli jsme jen, že se řeší ruka, ale ze kterého momentu, to jsme nevěděli. Pro nás to byl strašně důležitý gól. Padl zhruba ve 40. minutě před koncem poločasu a hodně nám pomohl. 

Překvapilo vás, že jsme našim výkonem předčili Bohemku?

My jsme se na to celý týden připravovali. Bohemka je agresivní, dynamická, na tom mají založenou hru. Jestliže jsme chtěli uspět, museli jsme se jim alespoň vyrovnat. Víme, že Kamil Vacek je jejich motorem, že Hronek je vynikající fotbalista, kterého jsme museli pokrýt a to samé Vaníček. Jak těmto hráčům necháme prostor, je zle. Tak dopadl jejich zápas s Mladou Boleslaví, kdy Boleslav nechala příliš prostoru a jak to pak dopadlo. Tohle jsme chtěli eliminovat. V týdnu jsme to trénovali a musím za to pochválit celé mužstvo, i ty, co včera seděli na lavičce. Pro nás jsou to strašně důležité body.

Pracuje tedy mužstvo podle vašich představ?

Z mužstva cítím sílu, jak jsem už říkal. Kabina je úplně jiná a myslím si, že to vidí i lidé, když mužstvo přijde na hřiště. Bojují i naši mladí kluci, chtějí se dostat do sestavy. My jsme se například do poslední chvíle rozhodovali, jestli dáme do základu Nešpora nebo Zifčáka, protože oba na tréninku vypadali dobře. Nakonec jsme se rozhodli, že necháme sestavu, která hrála doma s Libercem. Pak na hřiště přišel Zif a mužstvu pomohl. To je to, o čem mluvím. Je to o soudržnosti v kabině, tam to šlape.

V pondělí si někteří naši hráči zahráli za reprezentační výběr v utkání proti Skotsku. Bál jste se, že by třeba mohli být do dnešního zápasu unavení?

Ano, báli jsme se, protože víme, co pro nás znamená Jemelka s Hubníkem. Momentálně máme Víťu Beneše a Honzu Štěrbu na marodce, takže kdyby se nám někdo zranil, tak jsme bez stopera. Na utkání reprezentace jsem se díval, ale jak zápas skončil, tak jsem si vydechnul. Kluci podali dobrý výkon, panovala spokojenost. Věděl jsem, že se na dnešní zápas nachystají. Vašek je schopný hned za dva dny hrát další zápas a Roman je zkušený, nechali jsme ho, aby se na zápas připravil sám.

V týdnu Sigma ve svých řadách přivítala novou posilu. Kdy ho můžeme čekat na hřišti?

Zatím s ním pracujeme, teď měl tři týdny volno, jelikož skončila Evropská liga, kde byl naposledy v nominaci na zápas. Od té doby měl pauzu. Jeho návrat nechceme uspěchat. Ale budeme se snažit s ním pracovat tak, aby možná příští týden mohl být na lavičce. Je to hráč, kterého jsem hodně chtěl. Na trénincích vypadá dobře, pracuje, řídí si obranu. Věřím, že to bude hráč, který nám hodně pomůže. 
A tým - další aktuality:

Hrál jsem po delší době, užil jsem si to, řekl ZifčákHrál jsem po delší době, užil jsem si to, řekl Zifčák
| 17.04.2021
Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1
| 17.04.2021
Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
| 16.04.2021
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
| 14.04.2021
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná