Tipsport.cz

Aktuality

Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu

Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu

12.10.2020 / A tým

Obránce Václav Jemelka odešel před týdnem za novou výzvou do belgického OH Leuven. Zároveň se stal po Davidovi Rozehnalovi a Markovi Špilárovi třetím hráčem, který z SK Sigma Olomouc odešel do belgické nejvyšší soutěže. Během čtyř let v našem A-týmu si vybudoval pevné místo v základní sestavě a také si získal sympatie olomouckých fanoušků. „Chtěl bych jim moc poděkovat za podporu. Spousta z nich mi po odchodu napsala krásné zprávy,“ řekl Václav Jemelka. Jak se ohlíží za svým působením v Sigmě? A jaké jsou jeho první dojmy v novém působišti?

Jak hodnotíš své působení v Sigmě od dorosteneckých kategorií až po poslední zápas za A-tým?

Určitě kladně. Když jsem přišel do Sigmy, začal jsem zároveň v Olomouci chodit na gymnázium Čajkovského. Ze začátku to bylo těžké. Trvalo mi, než jsem si na všechno zvyknul. Také mi trvalo, než jsem začal pravidelně hrávat. Nakonec jsem se propracoval přes osmnáctku, devatenáctku, béčko až do áčka. Tam mě nejprve přibrzdilo zranění klíční kosti. Stalo se to hned v prvním přátelském utkání, které jsme hráli na Slovensku. To zranění mě brzdilo, takže jsem si musel ještě rok počkat, než jsem se do toho opět dostal. Naštěstí šance přišla znovu a chytnul jsem ji za správný konec. Dá se říct, že od prvního ligového zápasu jsem nastupoval v základní sestavě. Jsem rád, že jsem za Sigmu odehrál tolik zápasů.

Co považuješ za největší fotbalový moment, který jsi v Sigmě prožil?

Sezóna 2017/2018 byla velmi vydařená. Obsadili jsme skvělé 4. místo. Navíc to byla má první sezóna v první lize. A kdybych měl vybrat jeden konkrétní moment, tak to byl určitě zápas proti Seville, který se nedá zapomenout. Když nepočítám reprezentaci, je to zatím největší moment mé kariéry.

Tvé přání bylo vyzkoušet si zahraniční angažmá. Cítil jsi, že přišla ta správná chvíle?

Ano, chtěl jsem si vyzkoušet zahraniční angažmá. Věřím, že jsem na to připravený. Mám 25 let, odehráno něco mám, nějaké zkušenosti jsem nasbíral jak v naší lize, tak v Evropské lize nebo na reprezentačních srazech. Sám jsem zvědavý, jestli se mi povede vypracovat v zahraničí tak, jak se mi to povedlo v Česku. Beru to jako obrovskou výzvu.

Po Davidovi Rozehnalovi a Markovi Špilárovi ses stal 3. hráčem v historii Sigmy, který přestoupil do klubu z belgické ligy. Radil ses s Davidem o přesunu do Belgie?

S Davidem jsem mluvil. Belgii mi doporučoval. Říkal mi, že je to skvělý krok. On ten krok udělal, když byl o něco mladší než já. Kariéru tam nastartoval nejlépe, jak mohl. Poté udělal obrovskou kariéru. Kdyby se mi alespoň z poloviny povedlo to, co Davidovi, byl bych spokojený. Také mi David říkal, abych zůstal pořád svůj a makal na sto procent, což já budu. Doufám, že si tady brzo zvyknu a odehraji spoustu zápasů.

Jaké jsou tvé první dojmy z nového působiště?

První dojmy jsou fantastické. Od tréninkového centra až po hlavní stadion je všechno na vysoké úrovni. Musím říct, že mě to až překvapilo. Je tady hodně věcí, které jsem neznal. Věřím, že mi pomůžou zlepšovat se.

Máš už za sebou první zápas v novém dresu. V poháru jste porazili Knokke 2:0. Jak se ti hrálo?

Jsem rád, že jsem mohl naskočit do zápasového režimu a odehrát celé utkání. Bylo to pro mě něco nového, ale věřím, že si brzy zvyknu na spoluhráče i na systém, kterým se chce Leuven prezentovat. Utkání jsme zvládli vítězně, postoupili jsme dál a navíc nedostali gól, což je velké plus.

Lovaň je velikostí podobná Olomouci. To by ti mohlo vyhovovat.

Město je hodně podobné Olomouci. Je historické, plné studentů. Procházel jsem si ho po večerech, když jsem měl volnou chvíli. Centrum je doopravdy krásné. Bohatá historie jde cítit na každém kroku. Věřím, že nám to s rodinou tady bude vyhovovat ve všech směrech.

Ve stejný den jako ty se do Belgie přesunul další olomoucký odchovanec Tomáš Chorý, se kterým jsi hrával. Jste v kontaktu?

Už v neděli před zápasem s Plzní kluci říkali v kabině, že Choras by měl jít do Belgie. Celou dobu jsme si psali. U něho to bylo hotové dřív než u mě. Stále jsme v kontaktu a sdělujeme si první dojmy z nových klubů. Choras se pak ještě vracel do Česka pro věci, ale já už jsem tady zůstal.

OH Leuven je ambiciózní celek patřící pod organizaci King Power International Group. Pod ní spadá i anglický Leicester City. Stihl jsi už navnímat, jak probíhá spolupráce těchto dvou klubů?

Když jsem slyšel, že Leuven spolupracuje s týmem z Premier League, nadchlo mě to. Jde vidět, že do toho vkládají velké finance. Vybudovali nové tréninkové centrum, hlavní tribuna stadionu je 2 roky stará. Kabina a zázemí vypadají fantasticky. Snaží se jít po vzoru Leicesteru, což je skvělé.

Chtěl bys na závěr něco vzkázat olomouckým fanouškům?

Chtěl bych jim moc poděkovat za podporu. Spousta z nich mi po odchodu napsala krásné zprávy. Samozřejmě se mi neodcházelo lehce, zvláště když to bylo takhle narychlo bez rozloučení. Děkuji všem spoluhráčům a lidem, které jsem v klubu potkal. Sigmu budu nadále sledovat a fandit jí. Doufám, že dobře rozjetá sezóna se vyvine v co nejlepší výsledek. Mrzí mě, že se fotbal v Česku zastavil, ale pevně věřím, že jakmile se fotbal zase rozjede, kluci budou pokračovat v dobrých výkonech a výsledcích.

Vašku, děkuji za rozhovor. Držíme ti palce a ať se ti daří!

Foto: www.ohleuven.com


775572211-002.jpg
775572211-035.jpg
775570183-147.jpg

A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná