Tipsport.cz

Hanáci opět vedli, s Teplicemi však berou jen bod

12.12.2020 / A tým

Třetí zápas fotbalistů SK Sigma Olomouc v řadě skončil remízou 1:1. Do vedení poslal svěřence Radoslava Látala již ve 3. minutě Jakub Yunis. Po změně stran srovnal Mareš.

Po dvou remízách udělal Radoslav Látal několik změn v základní sestavě. Pro tu nejviditelnější se odhodlal na hrotu útoku, kam se vůbec poprvé v této sezóně postavil Jakub Yunis. V úvodní jedenáctce se objevili i Tomáš Zahradníček a Martin Sladký.

Do vedení jsme v Teplicích šli již ve 3. minutě a to po velmi kuriózní situaci. Gólman domácích Luděk Němeček nejprve zlikvidoval slabší Greššákovu hlavičku po standardce Sigmy. Nezvládl však odkop, míč upustil tak, že pro pohotového Jakuba Yunise již bylo velmi jednoduché jej poslat do sítě.

Brzká vstřelená branka Hanáky nabudila. Dobře hrající Yunis v 9. minutě udržel ve hře téměř ztracený míč, všiml si nabíhajícího Martina Hály, který po přihrávce pálil jen do Němečka. Své gólmanské dovednosti musel záhy předvést i Aleš Mandous, který ve 14. minutě skvěle lapil pokus hlavičkujícího Mareše. Úvodní polovina zápasu patřila sigmákům. K dobře hrajícímu Hálovi se ve 22. minutě po několika odrazech dostal míč. Sprintující Hála v pádu vyslal na Němečka další nebezpečný pokus. Domácí gólman se však již z úvodní chyby dávno otřepal a střelu chytil.

Postupem času se hra vyrovnávala a i Teplice se více dostávaly do zápasu. Ve 29. minutě pak byly blízko vyrovnání. Míč propadl za obranu Sigmy a před Mandousem se objevila zcela osamocená dvojice Mareš – Moulis. Prvně jmenovaný byl však možná trochu zaskočen volností, a tak mu lob nevyšel a míč skončil v rukavicích Mandouse. Ve 37. minutě vyšel z dalšího souboje Mandous – Mareš lépe olomoucký gólman, který rychlým výběhem zneškodnil další střelu domácích. Do kabin tak o půli šli Hanáci s vedením 1:0.

Po změně stran to mohlo být o dva góly již ve 47. minutě. Po faulu na Yunise dostali Hanáci příležitost v podobě standardky. Houskův centr proletěl nad Hálou až k Poulolovi, který z první o metr minul pravou tyč.

Na Stínadlech bylo srovnáno o deset minut později. Po rohu Trubač poslal míč do šestnáctky na Mareše, který ho šikovně zpracoval a prostřelil Aleše Mandouse. Jeho gól ještě zkontroloval rozhodčí Zelinka s pomocí VAR. Vedení na stranu Sigmy chtěl v 61. minutě strhnout David Houska, ale jeho přízemní skákavou střelu Němeček zlikvidoval.

Oba týmy pak v následujících minutách nedotáhly řadu zajímavě se rodících akcí. Až v 82. minutě mohly zápas na svoji stranu zvrátit domácí, kteří vpadli do otevřené obrany. Míč se dostal k Vukadinovičovi, který přibíhal z druhé vlny. Srbský hráč svoji bombu napálil do břevna. O pár minut později byl ve velké šanci Řezníček, kterému ale střelecký úhel zmenšil bránící Poulolo. Bývalý hráč Sigmy tak vůbec netrefil bránu.

Sigma tak desáté utkání v řadě s Teplicemi neprohrála a remizovala 1:1. Další zápas čeká Hanáky již v úterý, kdy na Andrově stadionu od 16.00 změří síly s Českými Budějovicemi.

Hodnocení trenéra Kučery: „Zaspali jsme začátek utkání, minimálně 25 minut jsme byli horším týmem. Asi s námi zacloumal gól, který jsme dostali. Tu situaci jsem viděl z dálky, nevěděl jsem, co Něma (Němeček pozn.) udělal, jestli Yunis bránil nebo zavazel brankáři.. Ale gól platil a zřejmě to s námi zacloumalo, protože jsme potom přežili další dvě situace, kdy nás ale Luděk Němeček podržel. Pokud bychom dostali na 2:0 a 3:0, tak by to pro nás bylo těžké. Poté jsme se oklepali, měli jsme dvě krásné šance, například Fortelného míč na Moulise. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že máme na to, abychom utkání zvrátili. Ale museli jsme pořád myslet na to, aby soupeř nedal druhý gól, což by pro nás bylo těžší. Ale vytvořili jsme si šance, které určitě volaly po gólu. Tlačili jsme se do koncovky. Štěstí se mohlo přiklonit na naši stranu, ale nepodařilo se. Dělba bodů je myslím si spravedlivá.“

Hodnocení trenéra Látala: „Začátek utkání byl z naší strany velmi dobrý, dali jsme první gól. Na Teplice jsme se nachystali s tím, že chceme jít do presinku a donutit je k chybám. Gól jsme dali po jejich velké chybě, pak jsme měli dvě obrovské šance. V ten moment, kdy bychom dali na 2:0, zápas by určitě vypadal jinak. První poločas jsme, dá se říct, odehráli bez velkých problémů. Ale co tomu chybělo, byla druhá branka, kdy jsme zápas mohli posunout jiným směrem. Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný. Poté nám dal soupeř po standardní situaci a odraženém míči gól. Za stavu 1:0 jsme ale ještě měli velkou brejkovou šanci, kdy naši tři hráči šli na dva nebo jednoho hráče Teplic. Tohle nám dělá největší problém – dohrávat tyto akce. Pokud by se nám tato situace dnes podařila dohrát, zápas jsme mohli otočit. Musím ale také říct, že jsme ke konci mohli inkasovat po naší hrubé chybě, kdy soupeř nastřelil břevno. Odvážíme si dnes bod, který bude cenný, pokud teď doma proti Budějovicím uspějeme.“

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 57. Mareš – 3. Yunis.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Adam Horák, Jakub Hrabovský.

Teplice: Němeček – Vondrášek, Kučera, Shejbal (46. Hošek), Černý – Jukl, Fortelný – Radosta (67. Vukadinovič), Trubač (67. Řezníček), Moulis (87. Kodad) – Mareš (90. Ljevakovič). Trenér: Radim Kučera.

Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Hubník, Poulolo, Hála – Greššák – Zahradníček (65. González), Breite, Houska (65. Daněk), Falta (90. Radek Látal) – Yunis (76 Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct