Aktuality

Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu

Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu

13.02.2020 / A tým

Sportovní manažer Ladislav Minář před startem jarní části FORTUNA:LIGY odpovídal novinářům na otázky týkající se témat poslední doby. 

O změnách v kádru

Odešel nám Jakub Plšek, Jiří Texl, odešel také David Zima. U něj to možná bylo neočekáváné, ale nějaký měsíc jsme o jeho situaci jednali. Těch změn moc nebylo. Spokojení nejsme, ale to nejsme nikdy. Momentálně nejsme v sestavě, v jaké jsme si představovali. Chtěli jsme doplnit pozici hrotového útočníka, jelikož máme dlouhodobě zraněného Martina Nešpora, a to se nám podařilo v podobě Lukáše Juliše. Byla také představa, že přivedeme jednoho středového hráče, ale tam už se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. Ale máme ještě pět nebo šest dnů, může se stát, že nějaká změna nastane, ale nemyslím si, že by to bylo něco velkého.

O cílech na jaro

Myslím si, že můžeme říct, že Sigma Olomouc má mužstvo, které se může pohybovat mezi sedmým a desátým místem v tabulce, to znamená ve Skupině o Evropu. Ta hrana, kdy můžeme atakovat šesté místo nebo být místo od pádu do poslední skupiny je velmi tenká. Škoda těch několika zápasů, které jsme prohráli v posledních minutách. Mohli jsme útočit na šestou příčku.

O návratu Václava Pilaře do kádru

Pro mě byla stěžejní schůzka, které jsme se účastnili já, trenér, Vašek a jeho manažer. Na schůzce se udělal závěr, a to pro mě bylo důležité.

Co se Vaškovi budoucnosti týká, je to otevřené. V létě mu končí smlouva, může odejít, anebo bude s námi jednat o nové smlouvě. Záleží i na něm, jak se mu bude sportovně dařit. Varianta, že se domluvíme na nové smlouvě, tady určitě je. A Vašek to ví.

O odchodu Davida Zimy

Náznak nabídky na Davida Zimu se objevil v době, kdy existovala nabídka i na Vaška Jemelku. V té době jsme nevěděli, kam až se může vyšplhat zájem a tlak ze strany Slavie, který byl nakonec enormní. Tím, že jsme neuvolnili Vaška Jemelku bylo jasně dané, že pokud uvolníme dalšího hráče, daná nabídka musí být jednoznačně lepší než právě ta za Vaška. Takhle to bylo postavené. A bylo by jedno, jestli by to byl David Zima nebo kterýkoliv jiný hráč.

Jednání o Zimovi nebyla jednoduchá, ale když jsme pak dospěli k závěru, kdy jsme mohli říct, že nabídka je velmi dobrá, tak jsme kývli. Ale záměr ze začátku zimní přípravy nebyl takový, že by po Jakubovi Plškovi měl odcházet Zima nebo kterýkoliv jiný hráč.

Hostování s opcí Davida Zimy považuji za manažerský úspěch. Ale mnohem větší úspěch by pro mě byl, kdybychom byli tak silní, aby všichni hráči, kteří za poslední dobu odešli, u nás mohli zůstat.

O spekulovaném přestupu Václava Jemelky

S Vaškem jsme si museli vyříkat jednu věc: nikdo mu neslíbil, že odejde v určitý termín a za určitou částku. Byla mu řečena jedna věc, kterou vždy slyší každý hráč: pokud přijde zajímává nabídka, klub se tím bude zabývat. Shodou okolností jsme se spolu včera bavili a Vašek uznal, že situaci možná trochu pochopil jinak. Závěr je tedy takový: nabídka na Vaška Jemelku pro nás nebyla zajímává vzhledem k tomu, že se jedná o hráče, který je levák, má určitou výkonost, je v nejlepších letech a zhruba před rokem se objevil v širší nominaci reprezentace. Nikde ale není napsané, že příští nabídka nebude lepší. Viděli jsme to u Davida Zimy, nabídka byla velmi kvalitní na to, že se jedná o hráče, který dvakrát nastoupil v lize.

O příchodu Lukáše Juliše

Hostování Lukáše Juliše bez opce se může zdát jako nekoncepční, ale vyřešeno to bylo tímto způsobem z důvodu toho, že jsme rychle potřebovali najít náhradu za Martina Nešpora. Kdybychom měli Martina zdravého, nebudeme na post útočníka hledat někoho, kdo by nám pomohl pouze během jara. Útočníka hledá většina klubů a žádný z nich vám svého styčného hráče nikdy neprodá. A pokud ano, tak za částku, kterou my bohužel nebudeme ochotní akceptovat. S Lukášem Julišem zřejmě počítají ve Spartě dál, protože má nějakou perspektivu, proto nechtěli na opci přistoupit.

Ideálně bych chtěl útočníka na přestup, abychom ho tu měli minimálně se čtyřletou smlouvou, ve druhé variantě bych chtěl útočníka i s opcí. Ale všichni víme, jak těžké je sehnat útočníka. Buďme proto rádi, že alespoň na půl roku si pomůžeme hostováním Juliše. Pomohlo si tak Slovácko, Liberec a další kluby.


dsc03324.jpg
dsc03334.jpg
dsc03327.jpg
dsc03371.jpg

A tým - další aktuality:

Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020
Musím pochválit celý tým, říká kapitán David HouskaMusím pochválit celý tým, říká kapitán David Houska
| 07.03.2020
Hanáci v oslabení vybojovali bod! Sigma remizovala s Jabloncem 1:1Hanáci v oslabení vybojovali bod! Sigma remizovala s Jabloncem 1:1
| 07.03.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná