Aktuality

Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu

Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu

13.02.2020 / A tým

Sportovní manažer Ladislav Minář před startem jarní části FORTUNA:LIGY odpovídal novinářům na otázky týkající se témat poslední doby. 

O změnách v kádru

Odešel nám Jakub Plšek, Jiří Texl, odešel také David Zima. U něj to možná bylo neočekáváné, ale nějaký měsíc jsme o jeho situaci jednali. Těch změn moc nebylo. Spokojení nejsme, ale to nejsme nikdy. Momentálně nejsme v sestavě, v jaké jsme si představovali. Chtěli jsme doplnit pozici hrotového útočníka, jelikož máme dlouhodobě zraněného Martina Nešpora, a to se nám podařilo v podobě Lukáše Juliše. Byla také představa, že přivedeme jednoho středového hráče, ale tam už se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. Ale máme ještě pět nebo šest dnů, může se stát, že nějaká změna nastane, ale nemyslím si, že by to bylo něco velkého.

O cílech na jaro

Myslím si, že můžeme říct, že Sigma Olomouc má mužstvo, které se může pohybovat mezi sedmým a desátým místem v tabulce, to znamená ve Skupině o Evropu. Ta hrana, kdy můžeme atakovat šesté místo nebo být místo od pádu do poslední skupiny je velmi tenká. Škoda těch několika zápasů, které jsme prohráli v posledních minutách. Mohli jsme útočit na šestou příčku.

O návratu Václava Pilaře do kádru

Pro mě byla stěžejní schůzka, které jsme se účastnili já, trenér, Vašek a jeho manažer. Na schůzce se udělal závěr, a to pro mě bylo důležité.

Co se Vaškovi budoucnosti týká, je to otevřené. V létě mu končí smlouva, může odejít, anebo bude s námi jednat o nové smlouvě. Záleží i na něm, jak se mu bude sportovně dařit. Varianta, že se domluvíme na nové smlouvě, tady určitě je. A Vašek to ví.

O odchodu Davida Zimy

Náznak nabídky na Davida Zimu se objevil v době, kdy existovala nabídka i na Vaška Jemelku. V té době jsme nevěděli, kam až se může vyšplhat zájem a tlak ze strany Slavie, který byl nakonec enormní. Tím, že jsme neuvolnili Vaška Jemelku bylo jasně dané, že pokud uvolníme dalšího hráče, daná nabídka musí být jednoznačně lepší než právě ta za Vaška. Takhle to bylo postavené. A bylo by jedno, jestli by to byl David Zima nebo kterýkoliv jiný hráč.

Jednání o Zimovi nebyla jednoduchá, ale když jsme pak dospěli k závěru, kdy jsme mohli říct, že nabídka je velmi dobrá, tak jsme kývli. Ale záměr ze začátku zimní přípravy nebyl takový, že by po Jakubovi Plškovi měl odcházet Zima nebo kterýkoliv jiný hráč.

Hostování s opcí Davida Zimy považuji za manažerský úspěch. Ale mnohem větší úspěch by pro mě byl, kdybychom byli tak silní, aby všichni hráči, kteří za poslední dobu odešli, u nás mohli zůstat.

O spekulovaném přestupu Václava Jemelky

S Vaškem jsme si museli vyříkat jednu věc: nikdo mu neslíbil, že odejde v určitý termín a za určitou částku. Byla mu řečena jedna věc, kterou vždy slyší každý hráč: pokud přijde zajímává nabídka, klub se tím bude zabývat. Shodou okolností jsme se spolu včera bavili a Vašek uznal, že situaci možná trochu pochopil jinak. Závěr je tedy takový: nabídka na Vaška Jemelku pro nás nebyla zajímává vzhledem k tomu, že se jedná o hráče, který je levák, má určitou výkonost, je v nejlepších letech a zhruba před rokem se objevil v širší nominaci reprezentace. Nikde ale není napsané, že příští nabídka nebude lepší. Viděli jsme to u Davida Zimy, nabídka byla velmi kvalitní na to, že se jedná o hráče, který dvakrát nastoupil v lize.

O příchodu Lukáše Juliše

Hostování Lukáše Juliše bez opce se může zdát jako nekoncepční, ale vyřešeno to bylo tímto způsobem z důvodu toho, že jsme rychle potřebovali najít náhradu za Martina Nešpora. Kdybychom měli Martina zdravého, nebudeme na post útočníka hledat někoho, kdo by nám pomohl pouze během jara. Útočníka hledá většina klubů a žádný z nich vám svého styčného hráče nikdy neprodá. A pokud ano, tak za částku, kterou my bohužel nebudeme ochotní akceptovat. S Lukášem Julišem zřejmě počítají ve Spartě dál, protože má nějakou perspektivu, proto nechtěli na opci přistoupit.

Ideálně bych chtěl útočníka na přestup, abychom ho tu měli minimálně se čtyřletou smlouvou, ve druhé variantě bych chtěl útočníka i s opcí. Ale všichni víme, jak těžké je sehnat útočníka. Buďme proto rádi, že alespoň na půl roku si pomůžeme hostováním Juliše. Pomohlo si tak Slovácko, Liberec a další kluby.


dsc03324.jpg
dsc03334.jpg
dsc03327.jpg
dsc03371.jpg

A tým - další aktuality:

Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná