Aktuality

Trenér Látal: Příprava proběhla podle našich představ

Trenér Látal: Příprava proběhla podle našich představ

13.02.2020 / A tým

Dnes se v ranních hodinách konala v press centru Androva stadionu tisková konference před zahájením jarní části sezóny FORTUNA:LIGY. Na otázky novinářů odpovídal i trenér Radoslav Látal.

O zimní přípravě

Splnili jsme vše, co jsme si naplánovali. V prvních 14 dnech jsme v domácích podmínkách nabírali fyzickou kondici. Poté jsme odjeli na soustředění do Turecka, které proběhlo podle našich představ. Odehráli jsme tam 3 zápasy proti velice kvalitním soupeřů na výborných terénech. Podmínky pro tréninky, hotel a prostředí byly na vysoké úrovni. Na týmu jsem viděl, že se stmelil, cítím z něho dobrou energii. Je skvělé, že po návratu ze soustředění můžeme i v domácích podmínkách trénovat na přírodní trávě. Přípravu na zápas v Teplicích nám to usnadňuje.

O úkolech pro zimní přípravu

Už v přípravě jsem klukům říkal, aby se soustředili na výsledky a dohrávání zápasů. To byl náš největší problém na podzim. Spoustu bodů jsme ztratili tím, že jsme nezvládli koncovky zápasů, i přesto, že jsme tyhle zápasy měli dobře rozehrané. V Turecku jsme dostali jen jeden gól, v Karviné jsme hráli s čistým kontem, takže defenzíva pracovala dobře. Na ofenzívě pracujeme, snažíme se hrát jednoduše, dostat se do křídelních prostorů a chodit ve velkém počtu do vápna. Nově máme k dispozici Lukáše Juliše. Doufám, že Kubu Plška gólově nahradí. Na Plškův post máme několik variant, může tam hrát Pablo González, Šimon Falta nebo Mojmír Chytil. O tom kdo nastoupí, rozhodne i to, proti jakému soupeři zrovna budeme hrát.

O mladých hráčích

Jáchym Šíp a Kryštof Daněk mě velice překvapili. Na soustředění v Turecku se předvedli. Budou dále v kádru A-týmu, abychom s nimi mohli pracovat. Momentálně se oba vrací ze Španělska, kam odcestovali s reprezentací hned po návratu ze soustředění. Na turnaji ve Španělsku odehráli tři zápasy, a co mám informace, trenér národního týmu je velmi chválil.

O cílech pro jarní část sezóny

Platí cíle, které jsme si stanovili před sezónou. Chceme do poslední chvíle bojovat o evropské poháry ve Skupině o Evropu i v MOL Cupu.

O sobotním soupeři

Teplice dobře posílily, jejich mužstvo má kvalitu. Přišel Mareček, zkušený hráč do středové řady, který zapadl vedle Kučery. Viděli jsme všechny jejich zápasy v přípravě, takže máme představu o tom, jaký soupeř nás čeká. Věřím, že pohodu z přípravy si přeneseme do ligy a z Teplic dovezeme body.


dsc03325.jpg
dsc03327.jpg
dsc03364.jpg

A tým - další aktuality:

Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér LátalTohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal
| 24.02.2020
Mandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou rukuMandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou ruku
| 24.02.2020
Chytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelímChytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelím
| 23.02.2020
Druhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól ChytilaDruhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól Chytila
| 23.02.2020
Sestava SK Sigma proti SpartěSestava SK Sigma proti Spartě
| 23.02.2020
22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha
| 21.02.2020
Upřesnění termínu utkání se SlováckemUpřesnění termínu utkání se Slováckem
| 21.02.2020
Zařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárekZařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárek
| 20.02.2020
Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat
| 20.02.2020
Mojmír Chytil prodloužil smlouvu se SigmouMojmír Chytil prodloužil smlouvu se Sigmou
| 20.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná